Мобільний додаток
перейти перейти
Преса про нас

Ласкаво просимо до Прес-центру ПУМБ! У цьому розділі Ви можете ознайомитись з останніми новинами банку і аналітичними матеріалами про фінансовий ринок.

Представники ЗМІ можуть отримати коментарі керівництва та експертів банку щодо продуктів та послуг ПУМБ, про ситуацію на українському фінансовому ринку, зв'язавшись із співробітниками Прес-служби.

Банкіри назвали ТОП-3 найбільш «злісних» боржників серед аграріїв
02 червня 2015
Отримати на e-mail {title} - ПУМБ

Агрохолдинг «Мрія», група компаній «ТАКО» і група компаній «Амарант» очолюють список найбільших боржників-аграріїв, які в цілому заборгували кредиторам близько 1,4 млрд дол. Про це повідомив головний редактор FinMaidan Руслан Чорний в ході круглого столу «Фінансові афери в агросекторі: чим ризикує інвестор», що пройшов 31 березня в прес-центрі «Українських новин».

У круглому столі взяли участь директор департаменту середніх корпоративних клієнтів Укрсоцбанку Андрій Путивський, заступник голови правління Першого Українського Міжнародного банку (ПУМБ) Костянтин Школяренко, генеральний директор компанії ОТП Лізинг Андрій Павлушин, старший юрист компанії Sayenko Kharenko Андрій Заблоцький і генеральний директор Сервіс Агрохолдинг Віктор Колесник.

Зокрема, загальний борг «Мрії» склав більше 1,2 млрд. дол., «ТАКО» заборгував 60 млн дол, «Амарант» - на третьому місці з боргом у 50 млн дол.

Наголошується, що з усієї трійці найбільш агресивну позицію по відношенню до кредиторів зайняв агрохолдинг «ТАКО» (серед кредиторів компанії такі фінустанови, як Укрсоцбанк, ПУМБ, КредіАгріколь, Райффайзен Банк Аваль).

Зокрема, 7 березня в Житомирській області близько 300 озброєних бойовиків намагалися силою вивезти 49 тис. тон кукурудзи, заарештованих за рішенням суду на користь банку ПУМБ, чий кредит у розмірі 17 млн ​​дол. «ТАКО» перестав обслуговувати ще в минулому році. В результаті сутички загинув один співробітник охоронної компанії, ще 15 отримали поранення. Представники «ТАКО» заявили про непричетність до трагічних подій. Однак, за даними юристів фінустанови, власником зерна є саме агрохолдинг: заднім числом кукурудзу оформили на родинні структури - «Стивідорна компанія «Херсонський морський термінал» і фірму «Деас Трейд».

На думку експертів, відсутність належної реакції на дії «ТАКО» з боку влади загрожує згортанням кредитних програм в агросекторі, зменшенням активності лізингових компаній. Зокрема, Віктор Колесник, гендиректор групи компаній «Сервіс Агрохолдинг», яка також має претензії до «ТАКО», відзначив, що інвестори змушені переглянути роботу з клієнтами, зокрема, скорочувати розміри кредитування.

«Будемо боротися у всіх судових інстанціях, щоб повернути гроші. Але в цілому ситуація на ринку в 2015 році погіршиться, якщо не посилити відповідальність «ідеологів» подібних кредитних схем», - повідомив гендиректор групи компаній «Сервіс Агрохолдніг».

Андрій Путивський, директор департаменту корпоративних клієнтів ЮніКредитБанку, заявив, що фінустанови тепер змушені обережно ставитися до роботи з великими агрохолдингами. «Зараз ми йдемо більше в сегмент середніх або нижче середніх компаній, з банком землі 5-20 тис. га. Банки стали дуже акуратними в нових угодах, пред'являють більш суворі вимоги, йдуть від великих угод, прив'язуються до гривні», - пояснив він.

На думку учасників круглого столу, влада повинна виробити чіткі правила гри для всіх учасників ринку. Без цього ризики і втрати для інвесторів будуть неминучими.

Як зазначив заступник голови правління Першого Українського Міжнародного Банку (ПУМБ) Костянтин Школяренко, найбільші проблеми виникають на рівні виконання рішень судів.

«Приходять люди з бітами, кастетами, зброєю. Люди, готові стріляти. Міліція ховається, сил, які можуть протистояти цим бандитським формуванням, не існує. Повинна бути чітка позиція держави - судові рішення повинні виконуватися. А той, хто перешкоджає цьому, повинен бути покараний», - констатував Школяренко.

Джерело: Українські новини

Новини банку

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок