Мобільний додаток
перейти перейти

ПУМБ – відповідальний роботодавець. За 2020 рік ПУМБ надав нові робочі місця 1976 українцям. На кінець 2020 року в банку працювали 8500 осіб. Серед співробітників банку – економісти й фінансисти, люди інтелектуальних і творчих професій, що працюють в офісах, відділеннях, точках продажів. Співробітники – головний актив банку, запорука сталого розвитку фінансової установи.

ПУМБ дотримується високих стандартів у галузі забезпечення гідних і безпечних умов праці для співробітників, розвитку їх професійних якостей. Перший Український здійснює свою діяльність, дотримуючись принципів сумлінних трудових практик та поваги прав людини.

Рівні права та можливості

У банку діє Колективний договір, який гарантує захист прав та інтересів кожного співробітника ПУМБ. Всі мають рівні права та можливості незалежно від статі, раси, віку, місця проживання, релігії та політичних переконань.

На кінець 2020 року в банку працювали 6464 жінки та 2036 чоловіків. У ПУМБ керівників-жінок – 747 (72%), керівників-чоловіків – 295 (28%). У Правлінні банку – 10 осіб, з них 3 жінки (30%). Кількість жінок у топ-менеджменті банку за рік збільшилась на 10%.

З інвалідністю в ПУМБ працює 326 осіб, в декретах знаходиться 907 співробітників. Молодих людей до 35 років у банку 4696, старших 35 років в ПУМБ працює 3016 осіб, 788 колег старші за 50 років.

У банку діє програма страхування співробітників, відповідно до якої у 2020 році за програмою добровільного медичного страхування були застраховані 4230 співробітників (49%, збільшення за рік майже в 2 рази), страхуванням від нещасного випадку забезпечені 414 колег.

Охорона праці

У 2020 році ПУМБ традиційно інвестував у створення безпечних, здорових і комфортних умов праці. Для співробітників закуповується очищена питна вода, в кімнатах прийому їжі встановлені фільтри для очищення води. Для профілактики застудних захворювань, надання першої медичної допомоги закуповуються і видаються медичні препарати для всіх структурних підрозділів банку, забезпечується аптечками автотранспорт банку.

Cлужба охорони праці в умовах пандемії COVID-19 впровадила нові підходи у роботі, оскільки більша частина співробітників переведена на дистанційну роботу, та з’явились нові вимоги щодо дотримання санітарно-епідемічних заходів під час карантину. Банк забезпечив співробітників засобами індивідуального захисту.

З метою навчання співробітників діям при виникненні надзвичайних ситуацій у будівлях відділень банку проведені тестування систем автоматичної системної сигналізації, оповіщення, шляхів евакуації, а також тренування співробітників щодо евакуації на випадок пожежі. Також проводились інструктажі та перевірка знань відповідальних співробітників за виконання робіт підвищеної небезпеки, пожежної безпеки, охорони праці.
Безпечний випуск автотранспорту відбувався відповідно до нормативних вимог, водіям та інкасаторам-водіям проводився передрейсовий медогляд.  

У 2020 році нещасних випадків виробничого характеру не зареєстровано. Проведено розслідування та оформлені матеріали щодо 81 травми невиробничого характеру.

За 2020 рік інвестиції ПУМБ в охорону праці та безпеку співробітників склали понад 25,5 млн грн.

Мотивація та підтримка персоналу

У 2020 році 2867 співробітникам банку була переглянута заробітна плата. Перегляд зарплати проводився у рамках карт кар’єрного розвитку, при переведенні до іншого підрозділу, у зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати.

У 2020 році в ПУМБ діяли більше 50 систем мотивації (приріст на 10 програм за рік), що передбачають виплату бонусів за результатами роботи співробітникам різних вертикалей.

У Першому Українському затверджені та діють програми кар'єрного розвитку для різних категорій персоналу. За 2020 рік у посаді підвищили 1124 особи.

Співробітникам ПУМБ надаються всі види відпусток згідно діючого трудового законодавства. На період будь-якої відпустки за співробітником зберігається його посада та заробітна платня.

ПУМБ як роботодавець створює простір для розвитку та можливості для співробітників різних напрямків та рівнів посад. Кар'єрний сайт ПУМБ – майданчик для комунікації з кандидатами на різні вакансії. ПУМБ увійшов до рейтингу «50 найкращих роботодавців України-2020» за версією журналу Forbes Україна, посівши у списку 13 місце.

Щорічно у банку проводиться конкурс на «Найкращого співробітника року», переможці якого відправляються в захоплюючу поїздку за кордон. У зв’язку з пандемією цьогорічна подорож не відбулась, а от у 2019 році колеги відвідали Лісабон. Для співробітників також реалізується надихаючий проєкт «Клієнт – моє натхнення». Командостворюючий «Футбольний турнір ПУМБ» також були вимушені перенести на посткарантинний час.

У 2020 році стартував новий проєкт «Крок за горизонт», який дозволяє кожному співробітнику ПУМБ вільно та комфортно пробувати себе в нових ролях в інших підрозділах банку. Можливістю скористалися 202 співробітника.

ПУМБ із задоволенням надає можливість розвитку молодим людям без досвіду роботи. Пропонує оплачуване навчання та роботу в штаті. 389 молодих спеціалістів без досвіду роботи доєдналися до команди ПУМБ за 2020 рік.

Вперше в банку був запущений HR чат-бот, за півроку ним скористалися колеги для отримання 37 тис. консультацій. Крім того, співробітникам запропонована юридична підтримка експертів банку у вирішенні особистих питань.

Співробітники ПУМБ отримують оперативну інформацію про всі новини та нововведення в банку через зручні для них канали – портал, Workplace чи Telegram. Створюється цікавий текстовий та відеоконтент.

ПУМБ вивчає досвід співробітників у банку. Показник eNPS, рівень лояльності персоналу, виріс на 1% у порівнянні з 2019 роком. Був збережений результат лояльності персоналу попереднього року, а це було складно у кризовий рік. Це вдалось завдяки інформаційній, фінансовій та емоційній підтримці співробітників.

Щоб підтримати команду у складний час у грудні всі співробітники ПУМБ отримали до свят додаткову зарплату.  Крім того, банк інвестував більше 11,7 млн грн у виплату матеріальної допомоги співробітникам – на діагностику, стаціонарне/амбулаторне лікування при COVID-19; доплату до середньої зарплати співробітникам, які знаходились у простої у зв’язку з закриттям точок продажу під час локдауну; інші види допомоги, такі як тяжка хвороба, смерть близьких тощо. Матеріальну допомогу отримали 1854 колеги. Інвестиції ПУМБ у матеріальну підтримку співробітників під час пандемії у 2020 році склали більше 11,7 млн грн.

Розвиток та навчання персоналу

​2020 був роком трансформації всіх освітніх програм ПУМБ, переходом навчання в онлайн-формат. Опановували різні платформи та програми для онлайн-навчання, адаптували тренінги у формат вебінарів, відеоконференцій. Підрозділи навчання надавали співробітникам різноманітну підтримку з адаптації та ефективного налагодження роботи у віддаленому режимі – створювали ресурси на порталі та в соціальній мережі банку, наповнювали їх допоміжною інформацією та інструментами роботи в нових умовах.

Більш ніж 600 співробітників ПУМБ взяли участь у 360 зовнішніх семінарах, тренінгах та конференціях. Штатні та внутрішні тренери банку провели 688 внутрішніх тренінгів, які відвідали 5030 співробітників.

Біля 500 керівників різних підрозділів банку вдосконалювали свої управлінські компетенції на тренінгах Програми розвитку керівників «Школа менеджменту». Керівники поглиблювали свої знання в області базових функцій менеджменту, результативного управління змінами та проектами, мотивації себе та підлеглих, надання зворотного зв'язку. Також керівники різних рівнів побували на конференції із залученням відомих українських та міжнародних спікерів.

В 2020 році особливу увагу ПУМБ приділяв процесу адаптації нових співробітників. Розроблено та проведено 8 вебінарів з адаптації, у яких взяли участь більш ніж 450 керівників, та підготовлені допоміжні матеріали – програми, пам’ятки та щоденники адаптації.

Продовжила роботу Програма обміну знаннями між співробітниками «Knowledge sharing». На майстер-класах колеги ділилися досвідом з фінансової грамотності, створення чат-ботів, ролі CRM/CVM в розвитку організації, створення ефективної команди, управління власною енергією та часом.

В рамках проекту Happy Office співробітники практикували свої знання англійської мови в Speaking club. В соціальній мережі банку та на порталі публікувалась інформація з life-тематикою, яка допомагала колегам розважитись під час карантину: відеоекскурсії по країнах та музеях світу, цікаві посилання і поради про корисне проведення вільного часу. Проведено марафони гарного настрою, в яких співробітники викладали відео та фото, як весело проводять час під час карантину. Також пройшли вебінари та публікувались корисні поради щодо методів самовідновлення та роботи зі стресом в період локдауну.

Дистанційне навчання пройшли 7500 колег, а це 100% працюючого персоналу. Це найвищий результат за попередні періоди завдяки переходу в онлайн. Інвестиції ПУМБ у розвиток і навчання співробітників у 2020 році склали 12,3 млн грн.

 

arrow

Зворотний зв'язок