Мобільний додаток
перейти перейти

ПУМБ – відповідальний роботодавець. За 2023 рік ПУМБ надав нові робочі місця 1485 українцям, що майже вдвічі більше ніж у 2022 році. На кінець 2023 року в банку працювали 6 846 осіб. Скорочення чи зростання кількості персоналу за рік не відбувалось.

Серед співробітників банку – економісти й фінансисти, ІТ та діджитал-експерти, люди інтелектуальних і творчих професій, що працюють в офісах, відділеннях, точках продажів. Співробітники – головний актив банку, запорука сталого розвитку фінансової установи.

У сфері трудових відносин ПУМБ дотримується Конституції України, чинного законодавства України та підтримує положення Декларації Міжнародної організації праці про основоположні принципи та права у сфері праці, прийнятої у 1998 році. ПУМБ дотримується високих стандартів у галузі забезпечення гідних і безпечних умов праці для співробітників, розвитку їх професійних якостей. Перший Український здійснює свою діяльність, дотримуючись принципів сумлінних трудових практик та поваги прав людини.

Рівні права та можливості

У банку діє Колективний договір, який гарантує захист прав та інтересів кожного співробітника ПУМБ. Всі мають рівні права та можливості незалежно від статі, раси, віку, місця проживання, релігії та політичних переконань.

На кінець 2023 року в банку працювали 5114  жінок та 1732  чоловіки (загальна кількість 6846). У ПУМБ жінок-керівників – 423  (58%), чоловіків-керівників – 301 (42%). Серед керівників структурних підрозділів банку жінок – 65 (40%), чоловіків – 97 (60%), в Правлінні 3 (30%) жінки та 7 (70%) чоловіків. 

З інвалідністю в ПУМБ у 2023 році працювали 308 осіб, в декретах знаходились 964 співробітники. Молодих людей до 35 років у банку – 2761, старших 35 років в ПУМБ працює 3040  осіб, 1045 колега старший за 50 років. У 2023 році найменший вік працівників ПУМБ складав 18-19 років.

У 2023 році ПУМБ забезпечував страхування 5 109 осіб, у тому числі: 4 777 – добровільне медичне страхування, 332 – страхування життя. В 2024 році планується впровадження страхування для мобілізованих колег.

До соціального пакету банку також входить матеріальна підтримка у разі серйозного лікування співробітників (стаціонарне лікування, хірургічне втручання, онкологія), лікування дітей та смерті близьких родичів, підтримка родини у разі смерті співробітника. В 2023 році матеріальну допомогу отримали 440 працівників на загальну суму понад 9,5 млн грн.

Крім того, з 2022 року через війну банк всебічно підтримує співробітників. Частина співробітників банку працює в небезпечних регіонах і отримує надбавку до зарплатні. Банк надає матеріальну допомогу співробітникам у разі втрати чи пошкодженні житла, поранення працівників та загибелі членів їхніх родин унаслідок бойових дій, у разі виїзду родин з окупованих територій. Сума допомоги співробітникам у зв’язку з повномасштабною війною у 2023 році склала 53,2 млн грн.

Банк продовжує підтримувати 145 мобілізованих колег, яким надається під час служби повна зарплатня, зберігається посада. Ветерани війни працевлаштовуються в ПУМБ після повернення з фронту. 150 дітей співробітників із прифронтових територій були оздоровлені на Західній Україні. 

В 2024 році ПУМБ планує розширити перелік випадків надання матеріальної допомоги (при народженні дітей та при мобілізації працівників), переглянути вартість надання цієї допомоги.

Охорона праці

У 2023 році ПУМБ традиційно інвестував у створення безпечних, здорових і комфортних умов праці.

В 2023 році службою охорони праці банку перевірені на відповідність вимогам охорони праці та пожежної безпеки регіональні центри, підрозділи в яких проводиться експлуатація автотранспорту, обладнання, проводяться роботи з підвищеною небезпекою. Проведені заходи для покращення рівню безпеки працівників, пожежної безпеки, профілактики нещасних випадків та аварійних ситуацій, проконтрольовано їх виконання.  

У 2023 році актуалізований електронний курс з питань охорони праці та пожежної безпеки для працівників. Актуалізовані інструкції з охорони праці та пожежної безпеки. Проведені інструктажі з охорони праці і пожежної безпеки, навчання і перевірка знань працівників.  

В медзакладах проведені передрейсові, попередні та періодичні медичні огляди водіїв. Приміщення і будівлі забезпечувались вогнегасниками, їх технічне обслуговування, проведення обслуговування пожежних кранів та пожежних рукавів. Перевірялась  відповідність шляхів евакуації та виходів, систем оповіщення при надзвичайних ситуаціях. Через війну закуповувались медичні тактичні аптечки у підрозділи банку для зупинки кровотечі та надання медичної допомоги у разі поранень.   

За 2023 рік зареєстрований один нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Співробітники сектора охорони праці ведуть постійну роботу і взаємодіють з державними контролюючими органами в сфері охорони праці, пожежної безпеки, екології та фондом соцстрахування. 

Інвестиції ПУМБ в охорону праці та безпеку співробітників  у 2023 році склали понад 18 млн грн.

Мотивація та підтримка персоналу

Щорічно в ПУМБ відбувається перегляд зарплат. У 2023 році з урахуванням ситуації на ринку праці збільшені оклади у середньому на +13% для 96% персоналу. Середня зарплата по банку складала 31 255 грн.

Протягом 2023 року в ПУМБ діяли 46 мотиваційних схем квартального та місячного преміювання, проєктна мотивація для 9 крос-функціональних команд, 11 окремих програм мотивації на підтримку продажів роздрібного та корпоративного бізнесів, річна мотивація керівників всіх рівнів на підставі щорічної оцінки діяльності. 

У Першому Українському затверджені та діють програми кар'єрного розвитку для різних категорій персоналу. Понад 1200 колег протягом 2023 року отримали нові посади, з них: 30% з переведенням у інший підрозділ, 70% в межах поточного підрозділу. Переведення відбувалося в рамках програми кар’єрного зростання у підрозділах, де діють кар’єрні карти та оцінки розвитку професійних компетенцій в межах підрозділу, під час переведень в інші підрозділи зі зміною функціоналу. 

Співробітникам ПУМБ надаються всі види відпусток згідно діючого трудового законодавства. На період будь-якої відпустки за співробітником зберігається його посада та заробітна платня.

ПУМБ як роботодавець створює простір для розвитку та можливості для співробітників різних напрямків та рівнів посад. Кар'єрний сайт ПУМБ – майданчик для комунікації з кандидатами на різні вакансії. У 2023 році ПУМБ увійшов у ТОП-50 найкращих роботодавців військового часу за версією журналу Forbes та зайняв першу позицію серед 5 банків.

Банк оперативно інформує співробітників щодо робочих та життєво важливих питань через усі канали внутрішніх комунікацій (телеграм-канал «Pumb in touch», корпоративний портал, щотижневу розсилка новин «Пульс банку» та корпоративну соцмережу Yammer). За допомогою відеострімів від топ-менеджерів банку «ПУМБ Live» колеги відчувають підтримку керівництва та отримують щирі відповіді на свої запитання. За 2023 рік проведено 8 ефірів, це 6731 унікальних переглядів. Також в банку функціонує HR чат-бот, за допомогою якого співробітники отримують відповіді на нагальні питання.

Щорічно у банку проводиться конкурс на «Найкращого співробітника року», переможці якого відправляються в захоплюючу поїздку за кордон або отримують фінансову винагороду. Для співробітників також реалізується надихаючий проєкт «Клієнт – моє натхнення».

ПУМБ із задоволенням надає можливість розвитку молодим людям без досвіду роботи. У лютому 2021 року ПУМБ підписав Пакт заради молоді − 2025. Банк об’єднав зусилля з іншими компаніями, державою та освітніми організаціями для створення програм зі стажування та робочих місць для старту роботи молодих людей. Документ також націлений на сприяння підписантами у працевлаштуванні випускників вишів та надання менторської підтримки для студентів. У 2023 році 21 молодому спеціалісту ПУМБ надав робочі місця. 

В банку працює Сервіс психологічної підтримки. Психологічні консультації співробітникам надає компанія Wellbeing. У 2023 році працівники отримали 650 індивідуальних психологічних консультацій та всі бажаючі долучались до  груп психологічної підтримки «Сильні разом», які тривали 5 місяців. Загальна кількість учасників – 365.  Зустрічі проводились щоденно у робочі дні, на них можна було обговорити свої проблеми, отримати відповіді від фахівця, проявити та виразити себе через допомогу іншим. 

Програма підтримки «ПУМБ, тримаймося!» включає в себе однойменний телеграм-канал Wewillsurvive_fuib та вебінари і тренінги від зовнішніх експертів. У телеграм-каналі публікується корисна інформація та поради від психологів, а також аналітична інформація (новини та прогнози від українських та іноземних експертів, економістів, політологів тощо). До каналу приєдналися 1190 колег. За період існування проєкту проведено 24 вебінари із загальною кількістю учасників 4025, на яких поговорили на актуальні теми психологічної підтримки, здобули навичок щодо віддаленого та кризового менеджменту, емоційної грамотності тощо. 

ПУМБ постійно вивчає досвід співробітників у банку. У 2023 році показник eNPS, рівень лояльності персоналу склав 75%, зріс на 9% у порівнянні з 2022 роком (66%). Під час опитування колеги відзначили: банк ефективно реагує на виклики воєнного часу, робить значний внесок в підтримку українського суспільства, підтримує співробітників  інформаційно, фінансово, мотиваційно та емоційно. 

Розвиток та навчання персоналу

У 2023 році було проведено 484 навчання з унікальних тем, з яких 426 організовано у онлайн-форматі, а 69 тем опрацьовано у очному форматі. Всього за минулий рік взяли участь у навчанні 30 275 учасників. 5 674 працівники пройшли одне та більше навчань, що складає 84% від загальної кількості працівників банку.

У 2023 році була продовжена програма підтримки та розвитку керівників «Лідерство в часи війни»: проведено 15 вебінарів на теми сучасних та післявоєнних викликів та відновлення України, Storytelling, комунікації, власної продуктивності, штучного інтелекту, коучінгу та ін. Загальна кількість учасників 1385. 

В рамках програми «Школа Менеджементу» для керівників було проведено 17 тренінгів з кількістю учасників 550. 

Внутрішня програма обміну знаннями «Свій до свого по своє» зазнала значного зростання. Було проведено 15 вебінарів, які відвідали 3180 учасників. 

В рамках програми «Говоримо українською» відбувалися зустрічі «Жива розмова», зустрічі проєкту «Говоримо і пишемо українською», а також вперше організовано диктант мовного зростання до Дня української писемності та мови. Загалом проведено 19 зустрічей із загальною кількістю 970 учасників. 

Провели 2 потоки занять за темою «Школа Product Owner» для 33 учасників, відбулось 26 модулів навчання.  

В рамках Onboarding організовано 38 вебінарів для нових працівників банку, їх відвідали 1175 учасників.

Продовжив роботу і Speaking club, де співробітники банку практикували свої навички спілкування англійською. Також запустили офлайн заняття з англійської мови у головних офісах банку.

У 2023 році банк інвестував 9,4 млн грн у розвиток та навчання працівників, збільшив інвестиції на одну третю у порівнянні з попереднім роком.

arrow

Зворотний зв'язок