Мобільний додаток
перейти перейти
Розвиток бізнес-середовища

ПУМБ – соціальний партнер міст присутності бізнесу. Він створює робочі місця, консультує і кредитує бізнес, створює комфортні умови для обслуговування, розвиває фінансову грамотність населення.

​У 2020 році Перший Український Міжнародний Банк активно реалізовував проекти, спрямовані на розвиток бізнес-середовища та підтримку бізнесу під час коронакризи.

​Освітні проєкти для бізнесу

Банк – це не тільки про гроші, а й надійне плече та опору для бізнесу. Але далеко не всі підприємці, навіть серед тих, хто давно й успішно освоїв іноземні ринки, розуміють, що і як потрібно робити, щоб банк був ефективним партнером, а його послуги приносили бізнесу тільки користь. Неволодіння простими знаннями означає втрати. Видання LIGA.net разом з ПУМБ склали «чорний список» основних фінансових помилок українського малого і середнього бізнесу та пояснили, які банківські інструменти можуть стати у пригоді підприємцям. З проєктом «4 фінансові помилки бізнесу» ознайомились більше 21 тис. читачів-підприємців.

​Коли сьогодення приховує безліч перемінних, часу на помилки немає. Саме тому ПУМБ разом з агропорталом Agravery створили проєкт «Бізнес на молекули». На реальних прикладах невеликих, але амбітних українських агровиробників, розповіли усі подробиці бізнесу «доданої вартості», за участі найкращих експертів різних галузей допомогли вирішити чи не найболючіші питання героїв проєкту та дізналися, чи є майбутнє в української продукції на світовому ринку. Детально і «до молекул» проаналізували 3 фермерських господарства різного спрямування та надали поради у сфері маркетингу, фінансів та роботи з торгівельними мережами. Проєкт зібрав більше 15 тисяч читачів.

Підтримка бізнесу в пандемію

Перший Український з перших днів епідемії COVID-19 уважно слідкував за перебігом подій та аналізував стан своїх клієнтів, розуміючи, що багато кому може знадобитися підтримка. ПУМБ – один  з перших банків відреагував на ситуацію з карантином і прийняв низку рішень, спрямованих на підтримку клієнтів сегменту малого та середнього бізнесу.

Перш за все, банк надав клієнтам можливість отримати кредитні канікули (перенести платежі по тілу кредиту та частково за відсотками в період карантину на наступні 3-6 місяців). ПУМБ з розумінням поставився до форс-мажорних обставин, навіть врахував можливі затримки в розрахунках між контрагентами, а тому скасував штрафні санкції за несвоєчасні платежі за кредитом.

ПУМБ не призупиняв кредитування малого бізнесу через коронакризу, а навпаки протягом періоду карантину знижував ставки кредитування, розвивав партнерські програми фінансування для агроклієнтів, а також продукт, спрямований на фінансування короткострокових потреб бізнесу в оборотних коштах — овердрафт «Легкий», збільшивши строк безперервного користування лімітом до 90 днів.

Банк з розумінням поставився до форс-мажорних обставин та скасував плату за проведення зовнішніх і внутрішніх платежів в національній валюті, скасував комісію за POS-термінали по клієнтам, у яких не було оборотів.

Також вирішив підтримати бізнес-клієнтів, які обслуговуються на тарифних пакетах, і змінив умови застосування лояльності: додав в розрахунок лояльності залишки по всіх поточних і карткових рахунках в національній валюті. ПУМБ підтримав клієнтів фізичних осіб підприємців, які перераховують свій дохід всередині банку на свої рахунки фізичних осіб, і збільшив щомісячний ліміт перерахувань без комісії до 100 тис. грн.

Банк з метою обмеження контактів клієнтів в період підвищення рівня захворюваності на COVID-19 запровадив електронне підписання договорів через ЕЦП (електронний цифровий підпис) та онлайн-перевірки бізнесу та заставного майна. У 2020 році ПУМБ запустив процес дистанційного відкриття рахунків з відеоверифікацією.

Перший Український взяв активну участь у державній програмі  «Доступні кредити 5-7-9%», яка дала можливість отримати кредит за зниженою відсотковою ставкою (наприклад, під 3% на оборотні кошти) та тимчасово рефінансувати поточні кредити під 0%. Антикризові заходи допомогли підприємствам швидше впоратися з наслідками карантину, а також зберегти робочі місця. Наразі ПУМБ входить у Топ-2 лідерів із кредитування за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», загальна сума виданих кредитів за якою перевищила 2 млрд грн.

Під час коронакризи ПУМБ також приділяв увагу підтримці середнього українського бізнесу. Спрощував процедури, покращував умови та прискорював процеси обслуговування, оптимізував контролі (скоротив 30% контролів у процесах відкриття рахунків та переідентифікацій), посилював експертну підтримку бізнесу, надаючи безкоштовні консультації. Банк своєчасно реагував на ринкові тенденції до зниження відсоткових ставок фінансування, не призупиняв фінансування діючих та продовжував залучати нових клієнтів середнього бізнесу, задовольняючи всі запити. 

Банк пропонував індивідуальні умови реструктуризацій заборгованостей по кредитам для найбільш вразливих до локдауну клієнтів (сфери туризму, послуг, виробництва/торгівлі певними групами товарів). Всі діючі клієнти середнього бізнесу ПУМБ, які відповідали умовам програми “Доступні кредити 5-7-9%”, взяли в ній участь.

На кінець 2020 року кількість клієнтів малого, середнього та великого корпоративного бізнесу, що обслуговуються у ПУМБ, становила понад 74,6 тисяч. Приріст по малому бізнесу в порівнянні з попереднім роком склав 16,6 тисяч клієнтів або +21%. По середньому, великому бізнесу та державних підприємствах приріст склав 230 клієнтів або +6,7%.

ПУМБ визнали «Кращим банком-антивірусом» у рейтингу журналу «Бізнес». Почесне перше місце банк отримав за кращі комплексні рішення на підтримку малого та середнього бізнесу в умовах карантину: кредитні канікули, програми реструктуризації кредитів, пільгове фінансування, скасування штрафних санкцій тощо.

Освітні проєкти для молоді

​У 2020 році ПУМБ залишився стратегічним партнером Київської школи економіки (KSE), що входить до числа найкращих шкіл Центральної та Східної Європи. ПУМБ підтримав освітню програму «Таланти з регіонів», яка надає стипендії для навчання на дворічній магістерській програмі з економічного аналізу в KSE для студентів з регіонів, а також покриває витрати на їх проживання у Києві.

​Крім того, ПУМБ п’ятий рік поспіль підтримав профорієнтаційний проєкт Центру «Розвиток КСВ» та Career Hub «Моя кар'єра в Україні»Його мета – показати молодому поколінню можливий шлях розвитку кар'єри та надихнути усвідомлено обирати майбутню професію. Конкурс зібрав понад 1 000 есе з різних регіонів України. Десятикласники висловлювали свої погляди на професійне майбутнє. Для них був проведений Національний урок «Моє майбутнє в Україні»: взяли участь 187 шкіл з 24 областей, понад 5 тисяч учнів. У рамках проєкту відбулись: 6 регіональних зустрічей з 300 авторами кращих робіт; онлайн-зустрічі про професії майбутнього “Твоїй бабці і не снилося”; вебінар з  блогингу. У фіналі на Національної конференції з планування кар'єри 60 переможців презентували відеоролики команд. Десятикласники провели онлайн день з топ-менеджерами компаній, представниками влади та успішними українцями. У проєкті взяли участь 20 волонтерів ПУМБ, експертів з різних професійних напрямків.

Допомога лікарням у боротьбі з COVID-19

Навесні 2020 року ПУМБ разом з Фондом Ріната Ахметова надав підтримку 156 лікарням у Східній та Західній Україні. Банк передав до медзакладів 2 апарати штучної вентиляції легень, 2 інвазійних монітори пацієнта, більше 47 тис. захисних костюмів, понад 4,4 тис. наборів індивідуального захисту лікарів, 1200 санітайзерів та 650 пульсоксиметрів.

Також банк разом з СК «АСКА-Життя» розробив програму захисту медиків – «СтопКоронавірус». ПУМБ за власні кошти забезпечив страхуванням 1,5 тис. лікарів в 9 опорних лікарнях.

​Крім того, банк підтримав ініціативу Асоціації молодих донорів України з розвитку онлайн-платформи ДонорUA AID. Ця платформа об’єднує бізнес, волонтерів, благодійні фонди, постачальників та лікарні у боротьбі з коронавірусом.

Взимку 2020 року ПУМБ та Фонд Ріната Ахметова передали 1 апарат штучної вентиляції легень у нову реанімацію київської лікарні №4, а також 140 концентраторів в 27 лікарень в 17 областей. Над антикризовим проєктом працювала команда з 50 волонтерів – колеги з безпеки, забезпечення діяльності банку, служби комунікацій, маркетингу, регіональних центрів банку та відділень.

Кейс ПУМБ щодо підтримки медсистеми України в коронакризу увійшов у Топ-25 кращих програм КСВ рейтингу журналу «Власть денег».

Розвиток партнерства

Партнерство з Укрпоштою

У квітні 2020 р. Укрпошта підписала договір фінансового лізингу з ПУМБ щодо закупівлі 500 автомобілів Fiat Doblo Maxi для створення пересувних відділень. У вересні відбулась передача фінальної партії авто – 100 машин. Проєкт пересувних відділень – можливість забезпечувати українців у найвіддаленіших селах всіма необхідними послугами, як то замовлення ліків, купівля дрібної побутової техніки чи сплата комунальних платежів.

Партнерство з Київським безпековим форумом

Київський безпековий форум був присвячений найгострішим проблемам миру та безпеки, які стоять перед Україною, Східною Європою та євроатлантичним простором. Формат форуму передбачав зустрічі та прямі онлайн-включення, які з’єднували Київ з Вільнюсом, Копенгагеном, Брюсселем, Вашингтоном та іншими столицями. У заході взяли участь провідні політики, дипломати та суспільні діячі з України, Європи та США. Форум організований згідно розробленого COVID-Протоколу. ПУМБ забезпечив страхуванням учасників форуму за програмою «СтопКоронавірус» від банку та страхової компанії «АСКА-ЖИТТЯ».

Партнерство з FDA

​На фінальній події Young SDG Innovators Глобального Договору ООН банк ПУМБ презентував Україну – проєкт з розвитку соціального підприємництва. Його суть - невеликі залишки на рахунках клієнтів при закритті рахунку в банку будуть направлятися в Фонд з розвитку соціального підприємництва. За рік зможе відкриватися 2-3 соціальних підприємства. Будуть працевлаштовані біля 20 людей з інвалідністю. Сьогодні в Україні 3 млн людей з інвалідністю, з них 80% працездатного віку, а рівень безробіття складає 73%. Додатково банк надає1 млн на конкурс кейсів – бізнес-планів соціальних підприємців. А це ще відкриття 2-3 соціальних підприємств на рік та працевлаштування людей з інвалідністю. Стала складова – кожне підприємство має повернути через деякий час надані кошти до Фонду на відкриття ще кількох соціальних підприємств. Партнер проекту – благодійний фонд Future Development Agency. Розроблений ПУМБ проєкт визнаний міжнародними експертами з інновацій та підприємництва як найперспективніший з точки зору можливості його масштабування. Проєкт буде втілений в життя у 2021 році у партнерстві з FDA та Глобальним Договором ООН в Україні.

Фінансова грамотність

​Оскільки рівень фінансової грамотності населення в Україні поки що низький серед країн Організації економічного співробітництва і розвитку, ПУМБ приділяє увагу освітнім комунікаціям у соціальних мережах, в мас медіа, корпоративних виданнях. Так, програма «ПУМБ – ваш фінансовий гід онлайн» у соцмережах включає навчання управлінню фінансами, користуванню банківськими продуктами, а також фінансовими інструментами.

У відділеннях банку для клієнтів представлений журнал з фінграмотності «Народний банкір». Також матеріали журналу розміщуються на сайті банку та у соцмережах. «Народний банкір» вчить, як швидко, просто та з максимальною вигодою для себе та своєї родини користуватися банком. Охоплення журналу більше 51 тисячі читачів. На корпоративному порталі переглядають матеріали 10 тисяч читачів, у соцмережах – майже 197 тисяч.

В Україні протягом останніх років спостерігається зростання випадків зовнішнього шахрайства з платіжними картками, особливо шахрайства з використанням психологічних прийомів – соціальної інженерії. Ситуація погіршилася у зв’язку з пандемією. Тому банк ініціював створення спецпроєкту «Обдури шахрая» на сайті Obozrevatel.com. Мета проекту – убезпечити та навчити українців, як не потрапити «на гачок» до шахраїв, ознайомити з поширеними шахрайськими схемами у період карантину. Проєкт на  Obozrevatel.com мав більше 718 тис. переглядів та 613 тис. охоплення на Facebook-сторінці.

Крім того, банк став партнером проєкту Національного банку України #ШахрайГудбай, мета якого навчання клієнтів правилам безпечного користування банківськими продуктами й послугами, онлайн-майданчиками; знайомство з популярними шахрайськими схемами. З освітніми матеріалами ознайомились більше 668 тис. користувачів соцмереж та понад 158 тис. клієнтів зарплатних підприємств.

Четвертий рік поспіль ПУМБ бере участь у Дні заощаджень в Україні, ініційованому НАБУ. У жовтні-листопаді 2020 року не проводились традиційні офлайн-зустрічі на підприємствах, у школах, вузах через карантин, проте було організовано онлайн-навчання в Zoom. Всього 20 волонтерів ПУМБ провели 27 онлайн-зустрічей з 545 українцями.Мета заходів – підвищення обізнаності українців з різних вікових і соціальних груп щодо діяльності банків, користування банківськими продуктами та послугами, управління фінансами, безпечного користування сучасними каналами обслуговування.

​Для дітей працює ігрова станція «Банк ПУМБ» у місті професій «Кідландія» у київському РЦ «Блокбастер». Тут можна працювати менеджером банку, касиром та інкасатором. У простій формі за допомогою героїв мультфільму діти дізнаються, навіщо потрібен банк, які його основні переваги та продукти. Кожна дитина може в банку відкрити ігровий рахунок, заробити місцеву валюту та накопичити кошти – відкрити депозит. ПУМБ в «Кідландії» – це захоплююче та пізнавально. Це інвестиції в фінансову грамотність і профорієнтацію дітей.

У 2020 році ПУМБ продовжив встановлювати у відділеннях дитячі куточки, де малюки можуть відпочити та помалювати, поки обслуговуються батьки. Дитячі куточки вже з'явилися у 120 відділеннях.

 

arrow

Зворотний зв'язок