Мобільний додаток
перейти перейти
  • Приватним клієнтам
  • Для бізнесу
  • Персона
  • Банк сьогодні
Приватним клієнтам
Для бізнесу
Персона
Банк сьогодні
Розвиток бізнес-середовища

ПУМБ – соціальний партнер міст присутності бізнесу. Він створює робочі місця, консультує і кредитує бізнес, створює комфортні умови для обслуговування, розвиває фінансову грамотність населення.

У 2019 році Перший Український Міжнародний Банк активно реалізовував проекти, спрямовані на розвиток бізнес-середовища.

ПУМБ продовжив проект «Хвала рукам, що пахнуть хлібом» спільно з фермерським сайтом Kurkul.com. За 4 роки існування проект встиг стати по-справжньому соціальним. В цьогорічному проекті «Від батьків до дітей» головними героями стали цілі фермерські династії, два і навіть три покоління аграріїв: батьки, діти та внуки. Мета нового «родинного» сезону – показати як ділові якості героїв, так і їх стан душі, досвід та шляхи вирішення багатьох проблем спільними зусиллями. Загалом опубліковано 6 інтерв’ю та 6 відеоматеріалів про фермерські династії з різних куточків України. Сумарна кількість переглядів проекту склала майже 64 тисячі.

Створити успішний бізнес, не маючи коштів на розвиток, надзвичайно складно, і це головна проблема всіх невеликих фермерів. Крім того, їм часто бракує інформації щодо всіх актуальних банківських продуктів, умов та особливостей співпраці з фінансовими установами. ПУМБ та Agravery.com реалізували спільний проект «Фінансовий гід фермерів», у якому розповіли про всі фінансові тонкощі. За підсумками проекту опубліковано 6 матеріалів, присвячених різним банківським продуктам для аграрного бізнесу. На конкретних прикладах експерти ПУМБ та редакція видання розбирали, який продукт та під які потреби краще за все використовувати, на що звертати увагу й найголовніше – як вигідно користуватися банківським фінансуванням. Банк – це не тільки «про гроші», це надійне плече та опора для бізнесу. Проект зібрав 16,5 тисяч унікальних переглядів.

В обслуговуванні мікро та малого бізнесу банк фокусувався на спрощенні бізнес-процесів та зручності вибору клієнтами продуктів та послуг банку. Так, у листопаді впроваджені нові тарифні пакети: всеМіниімум, всеОптимум і всеПреміум, які врахували всі потреби підприємців незалежно від сфери діяльності. Всі вони передбачають ще більш комфортні умови для обслуговування та ведення бізнесу, включають основні послуги та мають оптимальні та конкурентоспроможні ринкові ціни.

За допомогою автоматизації кредитного процесу банк швидко приймає рішення і надає кредитні кошти. Для агросектору ПУМБ впровадив швидкі цільові продукти та партнерські програми на купівлю сільськогосподарської техніки. Вони мають просту процедуру оформлення та знижену ціну кредиту. Банк в рамках меморандуму з Міністерством аграрної політики та продовольства України став учасником програми виплат державних компенсацій для агробізнесу. Запустили унікальну програму кредитування на покупку українських тракторів та сільхозтехніки.

У 2019 году банк впровадив чат-бот для корпоративних клієнтів, де вони можуть отримати 24/7 всю необхідну інформацію, економлячи свій дорогоцінний час. Крім того, спільно з партнером Опендатабот, банк реалізував сервіс «Перевірка контрагентів»: за його допомогою ФОП можуть проводити моніторинг потенційних та діючих бізнес-партнерів, щоб бути впевненими у безпеці свого бізнесу. Він доступний безкоштовно для всіх користувачів клієнт-банку «ПУМБ online для підприємців». За 2019 рік клієнти вже здійснили більш ніж 500 перевірок.

Разом з партнерами Liga:REPORT банк організував для своїх клієнтів-підприємців всього за 1 гривню продаж ліцензій на користування сервісом, який дозволяє надавати звітність в податкову службу та інші контролюючі органи онлайн. За рік було реалізовано 317 ліцензій. В рамках сервісу «Валютні торги» була запущена програма лояльності: клієнтам надається індивідуальний курс на покупку/продаж валюти, який залежить від суми всіх заявок, які виконав клієнт в минулому місяці. Нарощуючи обіг з купівлі-продажу валюти, підприємці отримують кращий курс порівняно з попереднім. Додатково у 2019 році банк інтегрував у особистий кабінет інтернет-банкінга консультації з юридичних, бухгалтерських та ЗЕД-питань, які полегшують життя сучасного підприємця.

ПУМБ також приділяв увагу підтримці середнього українського бізнесу. Спрощував процедури, покращував умови обслуговування, посилював експертну підтримку бізнесу

На кінець 2019 року кількість клієнтів малого, середнього та великого корпоративного бізнесу, що обслуговуються у ПУМБ, становила 63,7 тисяч. Приріст по малому бізнесу в порівнянні з попереднім роком склав 6,7 тисяч клієнтів або +13,5%. По середньому, великому бізнесу та державних підприємствах приріст склав 8 клієнтів або +0,1%.

У 2019 році ПУМБ залишився стратегічним партнером Київської школи економіки (KSE), що входить до числа найкращих шкіл Центральної та Східної Європи. ПУМБ підтримує освітню програму «Таланти з регіонів», яка надає 20 стипендій для навчання на дворічній магістерській програмі з економічного аналізу в KSE для студентів з регіонів, а також покриває витрати на їх проживання у Києві.

Крім того, ПУМБ четвертий рік поспіль підтримав профорієнтаційний проект Центру «Розвиток КСВ» та Career Hub «Моя кар'єра в Україні». Його мета – показати молодому поколінню можливий шлях розвитку кар'єри та надихнути усвідомлено обирати майбутню професію. Конкурс зібрав понад 1 200 есе з 23-х регіонів України. Десятикласники з усієї країни висловлювали свої погляди на професійне майбутнє. У рамках конкурсу відбулося 5 регіональних зустрічей у Львові, Києві, Запоріжжі, Одесі, Харкові з 250 фіналістами з усієї України. Переможці в регіонах зустрічалися з представниками бізнесу, керівниками підприємств, керівниками Регіональних центрів ПУМБ. 50 фіналістів національного етапу конкурсу стали учасниками Національної конференції з планування кар'єри, яка пройшла 30 травня 2019 р. в Києві. А 31 травня десятикласники провели день з топ-менеджерами компаній, представниками влади та успішними українцями.

Фінансова грамотність

Оскільки рівень фінансової грамотності населення в Україні поки що низький серед країн Організації економічного співробітництва і розвитку, ПУМБ приділяє увагу освітнім комунікаціям у соціальних мережах, на телебаченні, в пресі. Так, програма «ПУМБ – ваш фінансовий гід онлайн» у соцмережах включає навчання управлінню фінансами, банківськими продуктами, а також фінансовими інструментами.

У відділеннях банку для клієнтів представлений журнал «Народний банкір». Він вчить, як швидко, просто та з максимальною вигодою для себе та своєї родини користуватися банком. Охоплення журналу більше 46 тисяч читачів.

В Україні протягом останніх років спостерігається зростання випадків зовнішнього шахрайства з платіжними картками, особливо шахрайства з використанням психологічних прийомів – соціальної інженерії. Тому банк ініціював створення спецпроекту на порталі Ain.ua про різні види шахрайства. Мета проекту – убезпечити та навчити українців, як не потрапити «на гачок» до шахраїв. В матеріалах можна ознайомитися з популярними шахрайськими схемами та дізнатися, як правильно діяти у різних ситуаціях, пов’язаних з фінансовими операціями. Проект на Ain.ua мав більше 25 тис. переглядів та 48 тис. охоплення на Facebook-сторінці Ain.ua.

 

Третій рік поспіль ПУМБ бере участь у Дні заощаджень в Україні, ініційованому НАБУ. У жовтні-листопаді 2019 року 160 навчальних зустрічей з фінансової грамотності пройшли у відділеннях ПУМБ, в середніх і вищих навчальних закладах, на підприємствах і в організаціях в різних містах. Всього 76 волонтерів ПУМБ провели 160 зустрічей у 36 містах з 8000 українцями. Мета заходів – підвищення обізнаності українців з різних вікових і соціальних груп щодо діяльності банків, користування банківськими продуктами та послугами. Під час зустрічей зі школярами, студентами, пенсіонерами, співробітниками підприємств і організацій фахівці ПУМБ розкрили низку практичних питань: як управляти своїми фінансами – економити, накопичувати та примножувати; як вибрати здоровий і надійний банк для вкладів; як правильно брати позику, щоб кредит не був обтяжливим для сімейного бюджету; як користуватися послугами через інтернет; як убезпечити себе від онлайн-шахрайства; що робити, коли банкомат не видав готівку тощо.

Для дітей працює ігрова станція «Банк ПУМБ» у місті професій «Кідландія» у київському РЦ «Блокбастер». Тут можна працювати менеджером банку, касиром та інкасатором. У простій формі за допомогою героїв мультфільму діти дізнаються, навіщо потрібен банк, які його основні переваги та продукти. Кожна дитина може в банку відкрити ігровий рахунок, заробити місцеву валюту та накопичити кошти – відкрити депозит. ПУМБ в «Кідландії» – це захоплююче та пізнавально. Банк інвестує в фінансову грамотність і профорієнтацію дітей

У 2019 році ПУМБ продовжив встановлювати у відділеннях дитячі куточки, де малюки можуть відпочити, поки обслуговуються батьки. Дитячі куточки вже з'явилися у більш ніж 100 відділеннях. Для дітей спеціально створений журнал з фінансової грамотності «Фінанси від А до Я» та розмальовка «Мандрівка маленького грошика».

 

 

Зворотний зв'язок