Мобільний додаток
перейти перейти
Розвиток бізнес-середовища

ПУМБ – соціальний партнер міст присутності бізнесу. Він створює робочі місця, консультує і кредитує бізнес, створює комфортні умови для обслуговування, розвиває фінансову грамотність населення.

У 2023 році Перший Український Міжнародний Банк активно реалізовував проекти, спрямовані на розвиток бізнес-середовища та підтримку бізнесу.

Сплата податків

Попри втрати через війну, ПУМБ, як і раніше, вчасно сплачує всі податки. За 2023 рік банк перерахував до держбюджету понад 2,79 млрд грн. Це на 74% більше ніж минулого року. ПУМБ увійшов у Топ-5 найбільших платників податку у банківському секторі. 

План безперервності бізнесу

План безперервності в ПУМБ існує з 2011 року, тоді в банку була створена Система забезпечення безперервної діяльності (далі - СЗБД). Плани ВСР (business continuity planning) переглядаються щорічно, адаптуючи їх до нових реалій та загроз. До широкомасштабної війни банк готувався заздалегідь, додатково були розроблені плани реагування з врахуванням зростаючих військових загроз. У банку чітко визначені підходи до  управління критичним персоналом для безперервного виконання критичних функцій та процесів, при цьому забезпечується максимальна турбота про безпеку персоналу банку. Створено додатковий канал комунікацій СЗБД на базі чат-боту в Телеграмі. У  ПУМБ гарантована безперервність роботи основних процесів. 

В 2023 році банк продовжував адаптувати підходи СЗБД з врахуванням досвіду, отриманого під час повномасштабної війни. Протягом воєнного періоду банк оперативно реагував і на інші виникаючі загрози: блекаути та перебої з інтернетом (забезпечення ГО, відділень та критичного персоналу генераторами і старлінками), кіберзагрози, загрози персоналу (можливість працювати онлайн із безпечних точок, можливість працювати в офісі з гарантованим електрозабезпечення та супутниковим інтернетом, допомога при евакуації тощо).

Підтримка бізнесу

ПУМБ постійно відслідковує перебіг подій у країні і аналізує стан своїх клієнтів, щоб за будь-яких умов надавати своєчасну підтримку українському бізнесу.

Фінансування українського бізнесу

ПУМБ активно кредитує - фінансує розвиток всіх секторів бізнесу України. Кредитний портфель банку за підсумками 2023 року зріс на +25%, це при загальній тенденції на банківському ринку до його падіння на -3%. Зростання портфелю підтверджує, що ПУМБ ще сильніше підтримував український бізнес протягом другого року війни. Приріст кредитного портфелю склав 8,8 млрд грн за всіма сегментами корпоративного бізнесу банку.

За об’ємами виданих коштів ПУМБ займає 3-тю позицію серед банків по державній програмі підтримки 5-7-9. Підтримка аграрної галузі та її фінансування історично для ПУМБ залишається пріоритетом. Банк став 4-м банком в системі по об’єму кредитування агро та наростив свій портфель у цьому напрямку на 70%.

У 2023 році клієнти великого бізнесу були профінансовані (прокредитовані) банком на загальну суму 13,1 млрд грн. З них фінансування на потреби агросектору – 4,98 млрд грн, легка промисловість – 4,57 млрд грн, важка промисловість – 2,60 млрд грн. Для клієнтів постійно надавалось безоплатне консультування з усіх виникаючих питань. Одним з пріоритетних напрямків розвитку великого корпоративного бізнесу в 2023 році стала галузь «Defense Tech», клієнтів якої банк почав активно залучати з липня 2023 року, надаючи консультування, фінансування та супроводження по всім продуктам та питанням (фінансування українських виробництв оборонної промисловості для захисту нашої держави). В 2023 році були відкриті ліміти (більше 500 млн грн) на авалювання податкових векселів для клієнтів стратегічних галузей. Великий корпоративний бізнес надав фінансування багатьом підприємствам України  в рамках діючих лімітів по факторингу (більше 2,1 млрд грн). Кредитували державну структуру «Укрфінжитло»,  яка за рахунок залучених коштів фінансує державну програму «єОселя» (500 млн грн). Надавали індивідуальні ліміти контрактного фінансування чи гарантії компаніям, які виконують соціальні замовлення міжнародних організацій, таких як UNICEF, Conflict and Development Foundation.

За 2023 рік українському середньому бізнесу в ПУМБ було надано 4 млрд грн. фінансування. Банк продовжив підтримувати український бізнес у складні часи, тому використовував індивідуальний підхід до його потреб: проводив реструктуризації з урахуванням поточної фінансової ситуації, за потреби переглядав графіки погашень кредитів тощо. Пріоритетними напрямками фінансування були агросфера та підприємства, які релокували свій бізнес у відносно безпечні регіони України.

ПУМБ розвивав напрямок діджитальних продуктів для кредитування фізичних осіб-підприємців сегменту мікро та малого бізнесу, надаючи можливість оформити кредит в сумі до 750 тис грн строком до 3х років без застави та поруки. Унікальність продукту в тому, що весь процес для клієнта побудовано онлайн, просто і зрозуміло. За 2023 рік онлайн-кредит отримали 2,5 тис. ФОП на загальну суму 560 млн грн. ПУМБ почав надавати кредити  новозареєстрованим підприємцям-стартапам, які мають історію бізнесу всього 3-6 місяців.

Кредитування відновлюваної енергетики та зеленого бізнесу

На кінець 2023 року великий корпоративний бізнес, який обслуговується в банку, мав діючий портфель сонячних електростанцій у 2,6% від всього кредитного портфелю великих компаній. Підприємства «зеленого» середнього корпоративного бізнесу складають 8% кредитного портфелю банку у 2023 році. Таким компаніям впроваджено пільгову схему погашення зобов’язань, згідно якій пріоритетом є спочатку податки, ремонти, підтримка виробництва, а потім виконання підприємством зобов’язань перед банком на суму залишку коштів.

В планах ПУМБ на 2024 рік посилення фінансової підтримки компаній, які впроваджують «зелені» технології та дбають про довкілля, або інвестують у відновлювані джерела енергії.

Дистанційне обслуговування бізнесу

В 2023 році в інтернет-банкінгу «ПУМБ Digital Business» для підприємців з’явились нові можливості: 

  • Відкриття рахунку онлайн без відвідування відділень, через застосунок Дія, легко та безпечно. 
  • Оформлення віртуальної корпоративної картки ФОП онлайн, без візиту в банк. Карткою одразу можна проводити платіжні операції в Інтернеті або використовувати її для безконтактних розрахунків: зняття коштів у безконтактному банкоматі або на касі торгових точок за допомогою Apple Pay  та Google Pay. Це особливо зручно для тих підприємців, чий бізнес пов’язаний з торгівлею або наданням послуг. 
  • Онлайн-подача заявки на підключення сервісу Smart Оп!лати (можливість прийому оплати від покупця торговцю через QR-код) та Торгового еквайрингу (сервіс прийому до оплати карток платіжних систем Mastercard, VISA та «Простір» за товари, роботи, послуги в POS-терміналах). 
  • Онлайн-сервіс «Валютні торги», завдяки якому підприємці через смартфон можуть погодити кращий курс купівлі/продажу валюти для бізнесу.  
  • Онлайн-подача заявки на кредитування ФОП за кредитом «всеБІЗНЕС», швидке рішення за заявкою протягом робочого дня; онлайн-підписання кредитного договору, після якого кошти відразу зараховуються на поточний рахунок підприємця та доступні для користування. 
  • Онлайн-актуалізація даних підприємців.  
  • Чат-бот для бізнесу для оперативного зв’язку з оператором та корисними підказками.   

Примноження доходу бізнесу

Попри війну у ПУМБ невпинно зростає розмір депозитного портфелю та залишків на поточних рахунків клієнтів малого бізнесу, що свідчить про довіру бізнесу до ПУМБ, вигідні і зручні продукти. Так, «Прибутковий рахунок» забезпечує  клієнтам можливість отримання додаткового доходу завдяки нарахуванню відсотків на залишки коштів на поточних рахунках, при цьому не вилучаючи кошти з обігу і ніяким чином не обмежуючи транзакції клієнтів в звичайному режимі. В 2023 році обсяг портфелю по «Прибутковому рахунку» досяг 2,9 млрд грн. Строкові депозити від ПУМБ – інструмент для примноження доходу  бізнесу з високим відсотком на чітко зафіксований строк. Протягом 2023 року обсяг портфелю строкових депозитів зріс до 11 млрд грн (+8,6 млрд грн).

З огляду на інтереси і потреби клієнтів малого бізнесу в воєнний період, пов’язані з відсутністю можливості довгострокового планування, запропоновано депозит «Зручний», який передбачає розміщення коштів строком на 1 ніч або на вихідні дні. Це дозволяє клієнту максимально вигідно керувати своїм грошовим потоком, роблячи його мінімально чутливим до впливу несприятливих непрогнозованих факторів. Додатковою перевагою такого депозиту є можливість  підключення щоденного автоматичного списання коштів з поточного рахунку ввечері і розміщення коштів на депозит. На початку наступного робочого дня кошти повертаються на поточний рахунок разом з нарахованими відсотками. В 2023 році портфель депозиту «Зручний» клієнтів малого бізнесу склав 3,72 млрд грн. 

До кінця 2023 року 90% стандартних депозитних угод  було відкрито онлайн через інтернет-банкінг ПУМБ Digital Business. До кінця 2024 року ПУМБ планує зробити можливим для юросіб і ФОП дистанційне оформлення та відкриття усієї депозитної лінійки. 

На кінець 2023 року кількість клієнтів малого, середнього, великого бізнесу та державних підприємств, що обслуговуються у ПУМБ, становила 120,6 тисяч. За рік приріст клієнтів склав +19,7 тис. (+19%). Приріст відбувався за рахунок персоналізованих продуктів відповідно до потреб бізнесу, державних програм фінансування на пільгових умовах (як 5-7-9), вигідних відсоткових ставок, гнучкого підходу та швидкості вирішення задач клієнта. 

Освітні та культурні проєкти

У 2023 році ПУМБ залишився стратегічним партнером Київської школи економіки (KSE), що входить до числа найкращих шкіл Центральної та Східної Європи.

У 2023 році ПУМБ залишився стратегічним партнером Київської школи економіки (KSE), що входить до числа найкращих шкіл Центральної та Східної Європи. Банк інвестував 3,6 мільйони гривень у якісну вищу освіту. 48 талановитих студентів отримали знижку на навчання на програмі «Економка та великі дані» у 2023 році. KSE й надалі готує професіоналів, що спроможні втілювати якісні зміни і відновлювати Україну після перемоги.  

Команда банку пожертвувала $60 000 під час благодійного вечора «Sustaining Ukraine Through Education», який провів KSE Foundation листопаді 2023 року. Внесок став одним із найбільших на заході та спрямований на фінансування шести грантів на навчання для ветеранів війни. 

Сергій Черненко, голова правління ПУМБ, наголосив: «Ветеранам, які повертаються з війни до цивільного життя, потрібна допомога в адаптації – можливість заново знайти себе, підвищити конкурентоспроможність на ринку праці. Якісне навчання – це запорука як підвищення кваліфікації, так і засвоєння нової професії. Наші воїни варті освіти в найкращих вузах України, таких як університет «Київська школа економіки». А український бізнес, у тому числі й ПУМБ, вже працевлаштовує талановитих захисників»

ПУМБ став партнером фонду KSE Foundation в облаштуванні 2 укриттів для захисту понад тисячі школярів академічних ліцеїв Бучанського району Київщини: Червонослобідського та Бузівського. Банк інвестував 1 мільйон гривень в безпечну освіту. 

22 червня 2023 року ПУМБ відмовився від російськомовних інтерфейсів і водночас запустив толерантну кампанію з безумовної підтримки при переході на українську мову, в тому числі фінансову, «БезуМОВНА підтримка». Командою створена ціла екосистема безуМОВНОЇ підтримки:

1. Власний ТГ-канал https://t.me/bezumovnapidtrymka_bot з фінансовим словником, корисними порадами, цікавими завданнями, мотиваційною програмою.
2. Мовне шоу «Безумовно, українською!» на YouTube, де блогер Антон Мурафа запрошує у гості відомих людей, які розповідають свої історії переходу на українську, складнощі та смішні історії, діляться цікавим контентом для опанування мови в задоволення.
3. БезуМОВНІ помічники у відділеннях банку – консультанти із солов’їної і навіть «менеджер з комфортизації» блогер Антон Мурафа, аби привернути увагу до суспільної проблеми переходу на українську та залучення до мовного проєкту не тільки клієнтів банку. 
4. Участь у спеціальному випуску «Соловї’ного шоу», присвяченого фінансовій лексиці.

За перші два місяці лише чат-ботом скористалися понад 25 тисяч українців, які залишили чудові відгуки. А випуски шоу в YouTube зібрали понад 7 мільйонів переглядів. Тож ми вирішили продовжити проєкт. Саме тому 12 вересня стартував другий сезон програми «БезуМОВНА підтримка». І чат-бот зібрав 47 тисяч учасників.

Що нового він запропонував? Щоб програма була цікавою і для зареєстрованих, і для нових учасників, вдосконалено підхід, додані нові активності, збагачений контент. Заплановані різні теми на кожен тиждень програми, зроблено акцент не лише на вдосконаленні мови, а й на ознайомленні з українською культурою: музикою, кухнею, літературою. У проєкт запрошені куратори тематичних тижнів. Поет та блискучий прозаїк Сергій Жадан, музичний критик та засновник Bezodnya Music Максим Нагорняк і фольклористка та популяризаторка української традиційної культури Ярина  Сізик, шеф-кухарка та зіркова суддя «МастерШеф» Ольга Мартиновська пропонували авторські завдання для учасників програми, ділились цікавими фактами про мову, літературу, традиції та культуру. Здобуваючи бали за виконані завдання, згодом кожен міг обміняти їх на заохочення на свій вибір: подарунок чи донат у «ДонорUA». Зрештою понад 6 тисяч учасників обрали підтримати донорство крові в Україні, тож ПУМБ перерахував громадській організації 150 тис. грн на 3 доставки крові в гарячі точки, кожна з яких рятує понад 1500 людей.

Крім того, команда ПУМБ продовжила роботу над подкастом «Безумовно, українською!». До гостей першого сезону – коміків та волонтерів Василя Байдака і Марка Куцевалова; співачки та ведучої ютуб-проєкту Даші Астаф’євої; продюсера і музиканта Руслана Кузнєцова, директорки з маркетингу Ксенії Сікорської додались музикант і військовослужбовець Коля Сєрга; співачка і сонграйтерка Надя Дорофєєва; співачка та блогерка Даша Майорова. Кожний з гостей поділився власним неідеальним досвідом переходу на українську. Загалом випуски шоу в YouTube «Безумовно, українською!» зібрали 13 мільйонів переглядів. Після закінчення програми вони залишаються у вільному доступі для перегляду. «БезуМОВНА підтримка» виконала свою місію – підтримала всіх, хто хоче заглибитись у вивчення української мови, культури та традицій. Ми показали суспільству, що лагідна українізація можлива.  

Оскільки рівень фінансової грамотності населення в Україні поки що низький у порівнянні з іншими країнами Організації економічного співробітництва і розвитку, ПУМБ у 2023 році приділяв увагу освітнім комунікаціям у соціальних мережах – на офіційній сторінці банку у Facebook та в Instagram. Тут ми надавали оперативну інформацію щодо змін у фінансовій системі України, консультували з фінансових питань, навчали безпечному та зручному користуванню мобільним банкінгом. 

Інвестиції банку в освітні і культурні проєкти в 2023 р. склали 15,6 млн грн.

Допомога пораненим

Постійна потреба українських воїнів – кровоспинні засоби тактичної медицини та компоненти крові у гарячих точках. Крім того, у війну знекровлюється економіка. Отже ПУМБ ініціював соціальний проєкт «Ми однєї крові» з підтримки українського малого бізнесу та арту, просування донорських ініціатив і допомоги пораненим.

Це масштабний партнерський проєкт, в якому вже понад 30 партнерів – серед них громадські організації, ілюстратори, бренди, магазини, організатори виставок і навіть футбольний клуб. Половину вартості кожного замовлення патріотичного мерчу, який створений українськими виробниками, ПУМБ перераховує громадським організаціям ДонорUA, «Агенти крові» та «Госпітальєри».

Зібрані кошти спрямовуються на забезпечення потреб у донорській крові, доставку компонентів крові до гарячих точок та закупівлю засобів тактичної медицини для українських воїнів та обладнання для парамедиків. Українці підтримують проєкт, не тільки замовляючи патріотичний одяг, аксесуари і змінні стікери-шеврони, а й здаючи кров у донорських центрах. На знак подяки кожен донор отримує 25% знижки на мерч.

За понад рік існування ініціатива «Ми однієї крові» зібрала 6,3 млн грн. Кошти скеровані на: 62 доставки крові в гарячі точки; 2 низькотемпературних морозильники для зберігання плазми крові; понад 3500 засобів тактичної медицини (кровоспинні бинти, оклюзійні наліпки, кровоспинні джгути, компресійні бандажі, гемостатичні бинти, вузлові турнікети, назофарингеальні трубки, внутрішньокісткові доступи); 4 монітори пацієнта для швидких парамедиків. Все разом це десятки тисяч врятованих життів. 

Понад 1600 українців стали донорами, а це надія на одужання для 4 800 людей. У проєкті взяли участь понад 11 500 українців. На 13 мільйонів грн підтримано український бізнес та арт.​

Сторінки проєкту в соцмережах www.facebook.com/lifesavingmerch та https://www.instagram.com/lifesavingmerch. Сайт https://lifesavingmerch.com.ua/.

ПУМБ разом з друзями обладнали прифронтову операційну за 6 млн грн. У грудні 2022 року команда ПУМБ вирішила спрямувати весь бюджет, передбачений на новорічне привітання клієнтів та партнерів, на порятунок життя українців. 3 млн гривень подарункового бюджету стали стартовим внеском для закупівлі обладнання операційної в одній з лікарень на прифронтовій території. Втім, цієї суми не вистачало би на повне оснащення, тому банк запропонував своїм друзям, партнерам та клієнтам долучитися до зборів – запустив соціальну онлайн-кампанію зі збору коштів. Завдяки донейтам українців вдалося зібрати повну суму – 6 мільйонів гривень – для закупівлі всього критично необхідного устаткування. Партнером ініціативи виступив Благодійний фонд Сергія Притули. На всі зібрані кошти за допомогою команди БФ вдалося придбати обладнання для чотирьох операційних замість однієї. Вони рятують до 900 життів щомісячно.

Розвиток партнерства

Партнерство з банками та НБУ

У 2023 році під час війни НБУ разом з банками об’єднався заради підтримки ЗСУ. ПУМБ виступив партнером благодійної акції НБУ «Смілива гривня». З 4 вересня по 8 грудня по всій Україні тривав збір монет для їх мобілізації на фронт. Кожен міг передати для допомоги українським військовим монети номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5, 10 гривень. Крім того, можна було передати неплатіжні монети 1, 2, 5, 25 копійок, поклавши їх до скриньки у відділеннях ПУМБ.  За три місяці акції українці разом зібрали монетами 4,3 млн грн. Через відділення ПУМБ передано у монетах і перераховано на спецрахунок НБУ для підтримки ЗСУ понад пів мільйона гривень.  
 
Як первинний дилер ще у 2022 році ПУМБ запустив сервіс з продажу військових ОВДП, випуск яких ініційовано Міністерством фінансів України для підтримки бюджету України шляхом інвестування. Загальна сума інвестицій з початку війни на кінець 2023 року більше ніж 1897 клієнтів банку, фізичних та юридичних осіб, у військові облігації склала понад 1514 млн грн, понад 45,2 млн дол. США та понад 10,15 млн євро.

Партнерство з Благодійними фондами і Громадськими організаціями

ПУМБ підтримує українських захисників і захисниць. За 2023 рік скерував понад 87 млн грн на підтримку підрозділів ЗСУ, Нацгвардії, ГУР та СБУ. З початку повномасштабного вторгнення сума цієї підтримки банком склала понад 167 мільйонів грн. В 2023 році існувала нагальна потреба захисників у різних безпілотних літальних апаратах, від найпростіших FPV-дронів до потужних далекобійних БпЛА. Також відслідковувалась необхідність в обладнанні для управління «пташками» та для боротьби з ворожими дронами. Захисники потребували засоби і запчастини для ремонту систем РЕБ, обладнання для зв’язку, транспортні засоби – від пікапів до евакуаційних гелікоптерів. Стала підтримка ПУМБ не тільки підсилює обороноздатність країни, але й рятує життя воїнів на нулі і цивільних у мирних містах. Банк фінансує вітчизняні виробництва оборонної промисловості для захисту нашої держави.

За фінансування банку на запити підрозділів у 2023 році були закуплені: 374 дрони, 6 тепловізорів, 14 одиниць обладнання для зв’язку, 177 одиниць обладнання для боротьби з ворожими дронами і для ремонту ударних безпілотних комплексів, 21 одиниця засобів та деталей для ремонту техніки ППО, 6 транспортних засобів і сплачена половина медевака тощо. 

В 2023 році ПУМБ двічі приєднувався до загальнонаціональних мегазборів – на дрони для «Птахи Мадяра» і дрони для ЗСУ разом з Фондом Сергія Притули. Також ПУМБ долучився до збору студентів Київської школи економіки спільно з KSE Foundation та DefDev на гелікоптери-медеваки для ГУР. Банк перерахував 11 мільйонів для організації швидкої евакуації важкопоранених з поля бою.

Крім того, до Дня Незалежності ПУМБ разом з СБУ, клієнтами, друзями і партнерами зібрали 60 мільйонів на виробництво першої партії 33 потужних далекобійних БпЛА «Морок» українського виробництва. Дрони передані спецпризначенцям ЦСО «А» СБУ, зокрема, підрозділу «Білий вовк».

Серед партнерів ПУМБ у підтримці ЗСУ як великі відомі благодійні фонди, так і маленькі волонтерські організації. Всі разом ми робимо одну велику і важливу справу.

Світлана Денисенко, директорка благодійного фонду KSE Foundation: «ПУМБ долучився до збору студентів Київської школи економіки спільно з KSE Foundation та DefDev на гелікоптери-медеваки для ГУР. Банк перерахував 11 мільйонів для швидкої евакуації важкопоранених. Також внесок банку у 300 тисяч гривень спрямований на закупівлю системи загоєння ран під негативним тиском. Апарат передали до військового госпіталю на Вінниччині, він сприяє швидшому загоєнню ран і опіків різної важкості та вже допоміг десяткам захисників. Підтримка банку рятує життя!».

Команда волонтерської спільноти «Своїх не лишаємо»: «Загальна сума допомоги, яку ПУМБ надав ЗСУ в співпраці зі Своїх Не Лишаємо, склала 1,8 млн грн. Наша уклінна дяка за 6 дронів DJI Mavic 3, 5 тепловізорів, 2 дрони DJI Mavic 3Т, один пікап та цілу купу найнеобхіднішого обладнання для фронту, яке завдяки спільним зусиллям вдалося передати захисникам. Ми цінуємо кожну мить співпраці!».

​ПУМБ став фінансовим партнером нагородження чотирилапих героїв, які беруть активну участь у порятунку людей та захисті нашої країни: ГУР МО, ЗСУ, Нацгвардії, Нацполіції, ДПСУ, ДСНС, СБУ, УДО, Держмитслужби, ДКВС. 23 службові собаки і їх кінологи отримали почесні нагороди від «Кінологічна спілка України» у чотирьох номінаціях: пошук вибухових речовин, собака спеціального призначення, пошук наркотичних засобів, за врятоване життя.

Наближувати перемогу ПУМБ постійно допомагали і наші клієнти. З початку війни ПУМБ організував можливість швидкого переказу будь-якої суми без комісії на підтримку нашої армії через всі канали банку. З початку війни українці через ПУМБ перерахували на потреби ЗСУ та гуманітарну підтримку понад 518 млн грн.

20 квітня 2023 року Благодійний Фонд Сергія Притули за фінансової підтримки ПУМБ провів Всеукраїнський форум тактичної медицини. Форум став майданчиком для спілкування та обміну досвідом для понад 300 парамедиків, інструкторів з тактичної екстреної медичної допомоги постраждалим, бойових санітарів та медиків-волонтерів. Фахівці обговорили основні протоколи тактичної медицини, етапи надання допомоги в зонах небезпеки, алгоритм дій під час допомоги пораненому в умовах вогневого контакту, запобігання додатковим втратам під час бойових завдань, способи евакуації та умови для відтермінування евакуації пораненого та багато інших тем.

ПУМБ виділив 7 мільйонів гривень на допомогу херсонцям, що постраждали від руйнування Каховської ГЕС: 5 млн грн пішли на допомогу місцевим мешканцям, а 2 млн грн – на порятунок тварин. Ми співпрацювали з фондами «Одеса та одесити», «Захист», «Госпітальєри», UAnimals для надання гуманітарної підтримки. Закуплені і передані машини, насоси, харчування, ліки, засоби гігієни, вода тощо. Завдяки фінансовій підтримці ПУМБ допомогу отримали близько 400 тварин і 5000 людей. Закуплене обладнання продовжує використовуватись на постраждалих від екологічної катастрофи територіях.

Партнерство з державними органами

В жовтні 2021 року ПУМБ доєднався до ініціативи «Без бар’єрів» першої леді України Олени Зеленської. Ініціатива покликана створювати в Україні суспільство без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, здобутті освіти, спілкуванні, дозвіллі, розвитку. В банку працює багато людей, які в певний момент свого життя стають маломобільними – під час народження дитини та піклування про неї чи тривалої хвороби, одразу після завершення вузу чи досягаючи елегантного віку. В банку для всіх створюються комфортні та гнучкі умови для праці, спілкування, навчання та кар’єрного зростання.

Ми відкриваємо все більше банківських відділень, які доступні для маломобільних людей та людей з інвалідністю, розробляємо нові стандарти обслуговування для них. У відділеннях влаштовуються пандуси, електричні підіймачі, тактильні плитки, кнопки виклику персоналу, таблички шрифтом Брайля тощо. На кінець 2023 року в 174 відділеннях були виконані вимоги щодо доступності вхідних груп для маломобільних груп населення. 

В 2024 році планується зробити доступними вхідні групи у всіх відділеннях (де це технічно можливо), облаштувати внутрішній простір з  урахуванням потреб людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. В 2024 році планується повністю облаштувати 25 інклюзивних відділень. Також відбувається зміна сервісної моделі і відповідно навчання персоналу для комфортного процесу обслуговування.

 У 2023 році ПУМБ надав фінансову допомогу в розмірі 3 млн грн на проведення робіт із заміни герба СРСР, що розміщений на щиті монументу «Батьківщина-Мати» на Державний герб. Тризуб з'явився на щиті «Батьківщини-Матері» до Дня незалежності України. До проєкту, розробленого Міністерством культури, був залучений Національний музей історії України у Другій світовій війні.

arrow

Зворотний зв'язок