Мобільний додаток
перейти перейти

24 лютого поділило життя кожного українця на до й після. ПУМБ одразу змінив стратегію на щоденне обговорення ризиків та швидке прийняття рішень для підтримки людей та систем. Більшість співробітників у перший же день опинились у зоні бойових дій. Через вимушену міграцію в безпечні регіони не всі могли працювати. Проте, команда підтримувала одне одного: ті, хто були у відносній безпеці, працювали та допомагали колегам переїхати на Захід України. Банк усім виплачував зарплатню.

І сьогодні пріоритетами діяльності банку ПУМБ є збереження бізнесу, клієнтів та команди, допомога українським захисникам і пораненим, розвиток бізнесу і поліпшення клієнтського досвіду.

Підтримка команди

З початку війни банк інвестував у підтримку співробітників понад 171 млн грн. Частина колег працює в небезпечних регіонах і отримує надбавку до зарплатні. Банк надає матеріальну допомогу у разі втрати чи пошкодженні житла, поранення працівників та загибелі членів їхніх родин унаслідок бойових дій, у разі виїзду родин з окупованих територій. Мобілізовані колеги і далі отримують повну зарплатню. Працевлаштовані в інші підрозділи банку 140 співробітників з відділень на тимчасово окупованих територіях, із зон активних бойових дій. За період війни понад 100 співробітників пройшли перекваліфікацію та працюють в інших підрозділах банку.

Ведеться оперативне інформування співробітників щодо робочих та життєво важливих питань через усі канали внутрішніх комунікацій (телеграм-канал «Pumb in touch», корпоративний портал, щотижневу розсилку новин «Пульс банку» та корпоративну соцмережу Yammer). За допомогою відеозвернень від топ-менеджерів банку колеги відчувають підтримку керівництва та отримують відповіді на свої запитання.

У банку створений Фонд допомоги мобілізованим співробітникам ПУМБ – збір коштів працівниками на необхідне для наших захисників. Ми разом надали допомогу 155 мобілізованим співробітникам, чоловікам та синам наших співробітниць на 2,4 млн гривень. Банк на 1,3 млн грн закупив ізраїльські бронежилети для колег. Ініціативна група банку створила Координаційний центр із розселення працівників на Західній Україні та надання необхідної допомоги. Команда Центру підтримувала всіх бажаючих працівників за телефоном, у телеграм в чат-боті та волонтерській спільноті. Волонтери-співробітники з різних регіонів разом опрацювали понад 1450 запитів. Допомога надана українським родинам у скрутних становищах, військовим, лікарням.

Наші інкасатори, експерти з безпеки та співробітники відділень – справжні герої. Вони  розробили нові логістичні маршрути аби доставити готівку та цінності. Неодноразово допомагали в евакуації людей із зони бойових дій, бо знають безпечні шляхи. Наш бронетранспорт виходив разом зі співробітниками на чергування у ТрО. Касири під бомбардуваннями у Харкові, Миколаєві, Маріуполі та інших містах збирали касети з грошима. Колеги заряджали банкомати, інкасували клієнтів.

Наразі працівники відділень пішки 2-3 години добираються на роботу у містах та містечках, де не працює транспорт адже на них чекають клієнти. Інкасатори проводять у відрядженні по 2-3 доби, тому що маршрути, які раніше займали близько 6 годин, зараз займають кілька днів. Експерти з безпеки та ІТ відбивають кібератаки та утримують стабільність всіх банківських систем, захищають дані й кошти. У нас неймовірні люди!

Збереження бізнесу

З початком війни нам фізично стало важко вести бізнес. Була постійна загроза життю співробітників та клієнтів. Відбувались щоденні обстріли та кібератаки. Бізнес у перший місяць війни практично перестав працювати, зупинилась економіка. Була зруйнована налагоджена логістика. Українці рятувались від війни. Зниження бізнес-активності, падіння попиту на банківські послуги негативно вплинуло на прибутковість.

Частина банківської інфраструктури була зруйнована – знаходилась у зоні бойових дій чи опинилась під окупацією. Ми вимушені були закривати відділення. Виникли проблеми з транспортування готівки у гарячі точки та поповнення банкоматів.

Проте, ПУМБ жодного разу за війну не втратив операційну безперервність. Платежі проходять, як завжди, у режимі 24/7.

Cтаном на 31 грудня 2022 року, банком призупинено діяльність або закрито 48 відділень, зокрема 1 регіональний центр. Також списано основні засоби банку, в тому числі власні будівлі, балансовою вартістю 69,97 млн гривень та втрачені грошові кошти в сумі 88,90 млн гривень. Але як тільки регіон ставав безпечним для клієнтів та співробітників банку, ПУМБ одразу відновлював роботу своїх відділень. Так  банк відкрив двері відділень у Чернігові, Ірпені, Херсоні, Слов’янську, Нікополі. Загалом після стабілізації ситуації в регіоні 8 відділень відновили роботу. На кінець 2022 року працювало 206 відділень. 

Ми облаштували чергові відділення – наші пункти незламності, в яких можна отримати весь перелік послуг, а також підзарядити телефони, доєднатися до WiFi та зігрітися. Наразі працює 209 відділень банку, з них 88 відділень є черговими. Загалом, 184 відділення ПУМБ є підключеними до безперебійних джерел живлення, стабільних каналів зв’язку.

Попри всі виклики команда ПУМБ з гідністю проходить найтяжчий період. Наші люди перемістились у безпечні регіони. Ми зберегли та підтримали наші сервіси на високому рівні. Показали стійкість до кібератак ворога.

ПУМБ входить до переліку системно важливих банків України. Це означає, що його діяльність впливає на стабільність усієї банківської системи. ПУМБ відповідає підвищеним вимогам НБУ для гарантування достатнього запасу міцності.

Ми добре капіталізовані, маємо достатню ліквідність. На 1 липня 2023 року власний капітал ПУМБ складає 14,8 млрд грн. Активи банку складають 125 млрд грн. Ліквідність і достатність капіталу ПУМБ значно вище нормативів Нацбанку: коефіцієнт покриття ліквідності в іноземній валюті вище нормативів у 5,4 рази, у всіх валютах у 2,4 рази, коефіцієнт стабільного фінансування перевищує нормативи у 1,8 разів. Показник достатності капіталу ПУМБ станом на 01.07.2023 становить 24,5 %, при нормативному значенні не менше 10%.

Підтримка клієнтів і держави

На початку повномасштабної війни для підтримки своїх клієнтів ПУМБ запровадив кредитні канікули та знизив комісії за користування своїми послугами. Ми намагались максимально перейти у дистанційні канали щодо роботи, обслуговування та комунікації. Наші дистанційні канали працюють безперервно.

Попри війну, умови користування дебетовими картками ПУМБ, зокрема «всеКАРТА», залишились без змін: безкоштовне відкриття та обслуговування картки та перекази на картки будь-яких банків України в гривні у ПУМБ Online та оплата комунальних послуг та поповнення номерів мобільних операторів у додатку — без комісії.

Клієнтам банку не треба наражати себе на небезпеку, стояти в чергах або шукати найближче відділення банку – ПУМБ потурбувався і автоматично продовжив дію усіх карток ПУМБ до кінця серпня 2023 року.

ПУМБ  продовжує виконувати усі взяті на себе зобов'язання. В тому числі і як банк-агент Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Так, за 12 місяців 2022 року ПУМБ виплатив 715 млн. українцям – вкладникам інших банків-банкротів. Як результат виваженої політики - банку довіряють клієнти. Так, 86% клієнтів-фізосіб банку за підсумками 5 місяців 2023 року продовжили свої депозити. Також, за підсумками перших 5 місяців 2023 року, ПУМБ очолив рейтинг українських банків за приростом строкових депозитів фізичних осіб.

У липні 2023 ПУМБ оновив умови кредитування та запропонував українцям нову кредитну програму. Відтепер не важливо, що обирають клієнти (кредит готівкою чи кредитну картку) – кредитні продукти від ПУМБ стали ще доступнішими. Щомісячна комісія на кредит готівкою всеЯСНО становить лише 2.99%, відсоткова ставка поза пільговим періодом на кредитну картку всеМОЖУ Online також становить лише 2.99% на місяць.

Банк продовжує кредитувати бізнес у війну. За минулий рік банк профінансував бізнес на суму в 19 млрд грн. 

Також ми створили новий тарифний пакет для вимушено переміщеного бізнесу – «ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА», умови якого враховують усі нагальні потреби релокованого бізнесу та сприяють якнайшвидшому відновленню діяльності малого та середнього бізнесу на безпечній території.

Ми запровадили продукт під назвою «SMART ОП!ЛАТА», що дає можливість проведення оплати через сканування QR-коду навіть за відключення електроенергії. Це швидко і зручно – з допомогою лише мобільного телефону.

ПУМБ віддає перевагу безпеці людей, коштів, цінностей і даних. На початку вторгнення на банк було спрямовано декілька потужних DDOS-атак, які ми витримали без зупинки сервісів. ПУМБ приділяв особливу увагу шахрайськім схемам, пов’язаними з соціальною інженерією, збором коштів для захисників, орендою житла переселенцями. За рік війни ми зберегли 150 млн грн на рахунках 7,5 тис. клієнтів ПУМБ завдяки постійному вдосконаленню антифрод-моніторингу. Крім того, банк перевірив всіх своїх постачальників і відмовився від співпраці з контрагентами, які пов’язані з росією чи білоруссю.

Попри збитки через втрати ПУМБ, як і раніше, вчасно сплачує всі податки. З 24 лютого 2022 року банк перерахував до держбюджету понад 2,3 млрд грн.

Банку довіряють більше 108 тисячі корпоративних клієнтів та 1,7 млн клієнтів - фізичних осіб. 

Допомога українським захисникам

ПУМБ підтримує українських захисників і захисниць. ПУМБ вже скерував на підтримку ЗСУ, ТрО, ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії, ГУР та СБУ понад 94 млн грн. Перераховані кошти пішли на закупівлю бронежилетів і шоломів, радіостанцій і тепловізорів, тактичних рюкзаків, одягу та взуття, коптерів і машин, ліків та пального. Ми опрацювали понад 200 заявок від різних військових частин та спецпідрозділів. 132 пумбівця боронять незалежність України.

45 наших інкасаторських броньовиків, переданих ЗСУ на початку війни, евакуювали тяжко поранених бійців з лінії фронту, доставляли боєкомплекти на передову, брали участь у перехваті диверсантів та розвезенні продуктів харчування мешканцям міст у найгарячіших точках. Броньовики врятували не один десяток життів.

Банк оперативно реагує на потреби захисників: якщо спочатку дуже потрібні були шоломи та бронежилети, пізніше – тепловізори та квадрокоптери, то наразі – теплий військовий одяг та взуття, печі для опалювання та приготування їжі, грілки для рук і ніг. Сьогодні також нагальна потреба наших Збройних сил у високоточному озброєнні. Тому банк взяв участь у зборі Фонду Сергія Притули на дрони-камікадзе, човни та вантажівки - задонатив 2,5 мільйони грн на щонайменше 100 дронів, а також у мегазборі Мадяра на закупку 20 000 дронів-камікадзе - перерахував 3 млн гривень на 200 дронів.

Серед партнерів ПУМБ у підтримці ЗСУ як відомі благодійні фонди, такі як KSE Foundation і Сергія Притули, так і маленькі волонтерські організації, і всі разом ми робимо одну велику важливу справу.

Постійна потреба українських воїнів – кровоспинні засоби тактичної медицини та компоненти крові у гарячих точках. Отже, ПУМБ ініціював соціальний проєкт «Ми однієї крові» з підтримки українського малого бізнесу та арту, просування донорських ініціатив і допомоги пораненим. Це масштабний партнерський проєкт, в якому вже понад 30 партнерів – серед них громадські організації, ілюстратори, бренди, магазини, організатори виставок і навіть футбольний клуб. Половину вартості кожного замовлення патріотичного мерчу, який створений українськими виробниками, ПУМБ перераховує громадським організаціям ДонорUA, «Агенти крові» та «Госпітальєри»..

Зібрані кошти спрямовуються на забезпечення потреб у донорській крові, доставку компонентів крові до гарячих точок та закупівлю засобів тактичної медицини для українських воїнів та обладнання для парамедиків.

Українці підтримують проєкт, не тільки замовляючи патріотичний одяг, аксесуари і змінні стікери-шеврони, а й здаючи кров у донорських центрах. На знак подяки кожен донор отримує 25% знижки на мерч, скориставшись системою ДонорUA. Дізнатися більше, як здати кров та отримати знижку, можна за посиланням.

За рік існування ініціатива «Ми однієї крові» зібрала 4,3 млн грн. Кошти скеровані на: 49 доставок крові в гарячі точки; 2 низькотемпературних морозильники для зберігання плазми крові; понад 2700 засобів тактичної медицини (кровоспинні бинти, оклюзійні наліпки, кровоспинні джгути, компресійні бандажі, гемостатичні бинти, вузлові турнікети, назофарингеальні трубки, внутрішньокісткові доступи); 4 монітори пацієнта для швидких парамедиків. Все разом це десятки тисяч врятованих життів.

Понад 1200 українців стали донорами, а це надія на одужання для 3600 людей. У проєкті взяли участь понад 10000 українців, про проєкт банку дізналися понад 15 мільйонів людей. На 10 мільйонів грн підтримано український бізнес та арт.

Сторінки проєкту в соцмережах www.facebook.com/lifesavingmerch та https://www.instagram.com/lifesavingmerch. Сайт https://lifesavingmerch.com.ua/

У жовтні  2022 команда ПУМБ зустрілась зі своїми бізнес-клієнтами на Вечорі стійкості, де звітувала щодо свого фінансового стану, досягнень, нових продуктів і послуг, планів і цілей на майбутнє. Під час заходу провели Благодійний аукціон, де представили 12 рідкісних лотів-символів боротьби та незламності України. 1,4 млн грн зібраних коштів розподілили поміж фондом «Ми переможемо» та громадськими організаціями «Агенти крові» та ДонорUA.

 Фонд «Ми переможемо» спрямував отримані кошти на обладнання мобільними станціями пікапів для радіоелектронної боротьби з повітряними силами (ракети, дрони). Донор.UA зробив 8 доставок крові в гарячі точки. «Агенти крові» закупили для захисників 215 наборів такмеду: кровоспинні бинти та ізраїльські бандажі. 

В листопаді 2022 ПУМБ провів традиційний День донора в рамках соціального проєкту «Ми однієї крові». 50 співробітників здали 22 л крові для поранених. 150 захисників отримали шанс на життя. На виїзну донацію в банк приїжджала медична бригада інституту Амосова та громадська організація «Агенти крові», партнер банку в соціальному проєкті «Ми однієї крові». З командою кров здали два члени Правління. В війну дуже потрібна кров. Масивна кровотеча – найпоширеніша та найчастіша причина загибелі в зонах бойових дій. Зупинити кров та зробити переливання крові – врятувати життя.

Наближувати перемогу ПУМБ постійно допомагають і наші клієнти. З початку війни ПУМБ організував можливість швидкого переказу будь-якої суми без комісії на підтримку нашої армії через всі канали банку. Українці через ПУМБ перерахували понад 477 млн грн на потреби ЗСУ та гуманітарну підтримку.

ПУМБ разом з клієнтами, друзями і партнерами зібрав 6 мільйонів на хірургічне обладнання для прифронтової операційної. Екстрена медична допомога надаватиметься в одній з лікарень, найближчої до зони бойових дій ділянки фронту оперативного командування «Південь». Лікарі рятують до 900 життів щомісяця.

Як первинний дилер наш банк запустив сервіс з продажу військових ОВДП, випуск яких ініційовано Міністерством фінансів України для підтримки бюджету України шляхом інвестування. Загальна сума інвестицій більше ніж 1503 клієнтів банку, фізичних та юридичних осіб, у військові облігації склала понад 867 млн грн, понад 34 млн дол. США та  понад 7 млн євро.

 

ПУМБ – партнер благодійної акції НБУ «Смілива гривня». З 1 серпня до 31 жовтня по всій Україні тривав збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень для їх мобілізації на фронт. Також можна було приносити до відділень ПУМБ неплатіжні монети 1, 2, 5, 25 копійок. Невелику кількість монет можна розмістити в благодійній скриньці, велику суму в монетах можна перерахувати без комісії через касу банку. За три місяці акції «Смілива гривня» українці разом зібрали майже 5 млн грн. Через відділення ПУМБ передано у монетах і перераховано на спецрахунок НБУ для підтримки ЗСУ майже 1 мільйон гривень. Детальніша інформація про благодійну ініціативу за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/brave-hryvnia/.

ПУМБ виділив 7 мільйонів гривень на допомогу херсонцям, що постраждали від руйнування Каховської ГЕС: 5 млн грн пішли на допомогу місцевим мешканцям, а 2 млн грн – на порятунок тварин. Ми співпрацюємо з фондами «Одеса та одесити», «Захист», «Госпітальєри», UAnimals для надання гуманітарної підтримки. Закуплені і передані машини, насоси, харчування, ліки, засоби гігієни, вода тощо.

Також з 22 червня 2023 року банк повністю відмовився від використання російської мови у всіх своїх сервісах: на офіційному сайті, у мобільному додатку, банкоматах і терміналах. Адже, згідно з останніми дослідженнями, вже майже 70 % клієнтів підтримують відключення російського інтерфейсу. При цьому багато хто з опитуваних наголошує на труднощах переходу на українську. Саме для таких людей ми створили програму безумовної підтримки у переході на українську мову, в тому числі фінансову – «БезуМОВНА підтримка». Програма складається з  чат-боту https://t.me/bezumovnapidtrymka_bot, який підказує переклад, вимову і значення фінансових термінів, підбадьорює та мотивує переходити на українську в повсякденному житті, а також подкасту «Безумовно, українською!» з ведучим-блогером Мурафою і гостями студії - відомими українцями, які перейшли на українську мову. Ми переконані: опанувати українську нескладно, якщо мати підтримку. В чат-боті вже понад 20 тисяч учасників, відеоконтент переглянули понад 200 тисяч українців.

Крім того, ПУМБ надав фінансову допомогу в розмірі 3 млн грн на проведення робіт із заміни герба СРСР, що розміщений на щиті монументу «Батьківщина-Мати» на Державний герб. Тризуб з'явиться на щиті «Батьківщини-Матері» до Дня незалежності України 24 серпня. Він буде зроблений з української сталі заводів Запоріжжя, Маріуполя та Дніпра. До проєкту залучений Національний музей історії України у Другій світовій війні, який вже обрав підрядника для виконання робіт та зобов’язався здійснювати контроль за будівництвом.

Навчання і розвиток співробітників

ПУМБ провів навчання команд мережі відділень першій долікарській допомозі. За місяць програму навчання пройшли 22 навчальні групи (357 працівників відділень) у 10 містах України: Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Миколаєві, Одесі, Харкові, Кривому Розі, Кременчуці, Львові, Рівному.  У рамках курсу професійні інструктори контрольно-рятувальної служби «Північ» навчили наших колег теорії і допомогли відпрацювати на практиці навички за протоколом НАТО – M.A.R.C.H.

Програма підтримки «ПУМБ, тримаймося!» включає в себе однойменний телеграм-канал Wewillsurvive_fuib та вебінари і тренінги від зовнішніх експертів. У телеграм-каналі публікується корисна інформація та поради від психологів, а також аналітична інформація (новини та прогнози від українських та іноземних експертів, економістів, політологів тощо). Наразі до каналу приєдналися вже 1277 колег. На сьогодні  проведено 40 вебінарів із загальною кількістю учасників 6324, поговорили на актуальні теми психологічної підтримки, та провели вебінари, де набули навичок щодо віддаленого та кризового менеджменту, емоційної грамотності, діджитал-маркетингу тощо.

Ініційована програма «Говоримо українською» для підтримки наших колег, які усвідомлено вирішили перейти на спілкування українською мовою. В однойменному телеграм-каналі Speak ukrainian публікується корисна інформація, уроки української, підказки та цікавинки. Наразі канал налічує понад 1021 підписники і високо оцінений колегами. Проводиться цикл онлайн-зустрічей «Жива розмова»  – особистості, в яких є досвід переходу на спілкування українською, діляться порадами та рекомендаціями, цікавими, кумедними (та не дуже) випадками на цьому шляху і надихають своїм прикладом.

Крім наших колег, на живі розмови завітали зовнішні спікери: Юнона Лотоцька, Ірма Вітовська, Сашко Лірник, Ваче Давтян, Орися Демська, Олександр Олешко, Наталія Сумська  та інші й поділилися своїм досвідом. Також в межах програми у 2023 році,  розпочався курс розвитку навичок написання текстів разом з «Неспілкою». Це творче об'єднання українських письменниць – експерток з різних тем, жанрів та стилів мистецтва письма. Мета курсу– поліпшити знання та навички володіння українською мовою учасників, зокрема в письмовому спілкуванні. 

Програма «Говоримо Українською» отримала перемогу Премії «HR Brand 2022 року» в номінації «Визнання професійного журі».

З жовтня було відновлено роботу Сервісу надання психологічної підтримки для співробітників банку від компанії Wellbeing company. 142 колеги вже звернулись за консультаціями до фахівців сервісу. 365 працівників долучалися до зустрічей Груп психологічного росту «Сильні разом», на яких разом з іншими учасниками обговорювали свої проблеми та мали змогу отримати відповіді від фахівця, проявити та виразити себе через допомогу іншим.

У грудні ПУМБ доєднався до ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Самодопомога Плюс» - групового курсу управління стресом для дорослих, які постраждали від вкрай несприятливих обставин, розробленого ВООЗ. Навички регулювання власного психічного стану, які працівники отримають на цьому курсі, допоможуть їм використовувати підходи самодопомоги для подолання стресу. У першому кварталі 2023 р. тренери банку провели 5 групових навчань та 2 додаткових вебінари, 1200 наших колег вже пройшли навчання практичним технікам управління стресом.

Для мережі відділень розробили та провели програму «Профілактика виникнення конфліктних ситуацій та  вебінарів управління стресом», яка включає 7 вебінарів. Програму відвідало 1047 працівників регіональних відділень.

Продовжила життя програма обміну знаннями «Свій до свого по своє», яка раніше називалась Knowledge Sharing. В якості спікерів залучені працівники ПУМБ, які діляться корисною інформацією, навичками роботи з програмами та додатками.  На сьогодні проведено 28 вебінарів із загальною кількістю учасників 6886, розглянуті такі актуальні теми, як: життя з LEAN в умовах війни; штучний інтелект і Data Science; безпека корпоративних пристроїв в умовах сучасних загроз; кібергігієна та кібервійна тощо.

Для керівників запроваджено серію вебінарів «Лідерство в умовах війни та відновлення». Проведено 30 вебінарів з такими спікерами як: Валерій Пекар, Ерік Найман, Марина Таран, Наталія Байкалова, Наталя Кадя, Люба Кузнецова, Лейла Алієва, Вітаутас Бучунас та інші. Говорили про війну за незалежність, економіку України після війни, реакції та дії у кризовій пограничній ситуації, емпатичне лідерство в кризові часи, емоційне виснаження та вигорання тощо.

З листопада 2022 по березень 2023 ПУМБ спільно з компанією DGM, Ізраїль також реалізували програму Leaders Development Sessions, в рамках якої керівники банку послухали експертів різних сегментів бізнесу з Ізраїлю і дізналися, як Ізраїль долав схожі складнощі у часи війни.

Продовжила свою роботу Школа менеджменту – проведено 20 тренінгів за темами: базові навички менеджменту та доросле лідерство і робота з командою, глибинна мотивація та зворотній зв’язок високої якості.

Відновлено програму для новачків «Вітаємо в команді ПУМБ», 7 вебінарів вже відвідали 232 нових працівників банку.

З середини липня 2023 року колеги, які працюють в 2-х київських офісах мають змогу відвідувати офлайн курси англійської мови.

На онлайн-зустрічах ПУМБ Speaking Club за різними рівнями більше 50 колег активно покращують навички говоріння англійською.

arrow

Зворотний зв'язок