Мобільний додаток
перейти перейти

24 лютого 2022 року поділило життя кожного українця на до й після. ПУМБ одразу змінив стратегію на щоденне обговорення ризиків та швидке прийняття рішень для підтримки людей та систем. Більшість співробітників у перший же день опинились у зоні бойових дій. Через вимушену міграцію в безпечні регіони не всі могли працювати. Проте, команда підтримувала одне одного: ті, хто були у відносній безпеці, працювали та допомагали колегам переїхати на Захід України. Банк усім виплачував зарплатню.

І сьогодні пріоритетами діяльності банку ПУМБ є збереження бізнесу, клієнтів та команди, допомога українським захисникам і пораненим, розвиток бізнесу і поліпшення клієнтського досвіду.

Підтримка команди

З початку війни банк інвестував у підтримку співробітників понад 194 млн грн. Частина колег працює в небезпечних регіонах і отримує надбавку до зарплатні. Банк надає матеріальну допомогу у разі втрати чи пошкодженні житла, поранення працівників та загибелі членів їхніх родин унаслідок бойових дій, у разі виїзду родин з окупованих територій. Мобілізовані колеги і далі отримують повну зарплатню. Працевлаштовані в інші підрозділи банку 140 співробітників з відділень на тимчасово окупованих територіях, із зон активних бойових дій. За період війни понад 100 співробітників пройшли перекваліфікацію та працюють в інших підрозділах банку.

Ведеться оперативне інформування співробітників щодо робочих та життєво важливих питань через усі канали внутрішніх комунікацій (телеграм-канал «Pumb in touch», корпоративний портал, щотижневу розсилку новин «Пульс банку» та корпоративну соцмережу Yammer). За допомогою відеозвернень від топ-менеджерів банку колеги відчувають підтримку керівництва та отримують відповіді на свої запитання.

У банку створений Фонд допомоги мобілізованим співробітникам ПУМБ – збір коштів працівниками на необхідне для наших захисників. Ми разом надали допомогу 184 мобілізованим співробітникам, чоловікам та синам наших співробітниць на 4,3 млн гривень. Для них закуплені засоби захисту, спорядження та екіпірування, тактичний одяг, взуття та аптечки. Банк на 1,3 млн грн закупив ізраїльські бронежилети для колег. З грудня 2023 року ПУМБ подвоює зібрану співробітниками суму для посилення підтримки захисників. Ініціативна група банку створила Координаційний центр із розселення працівників на Західній Україні та надання необхідної допомоги. Команда Центру підтримувала всіх бажаючих працівників за телефоном, у телеграм в чат-боті та волонтерській спільноті. Волонтери-співробітники з різних регіонів разом опрацювали понад 1450 запитів. Допомога надана українським родинам у скрутних становищах, військовим, лікарням.

Наші інкасатори, експерти з безпеки та співробітники відділень – справжні герої. Вони  розробили нові логістичні маршрути аби доставити готівку та цінності. Неодноразово допомагали в евакуації людей із зони бойових дій, бо знають безпечні шляхи. Наш бронетранспорт виходив разом зі співробітниками на чергування у ТрО. Касири під бомбардуваннями у Харкові, Миколаєві, Маріуполі та інших містах збирали касети з грошима. Колеги заряджали банкомати, інкасували клієнтів.

Наразі працівники відділень пішки 2-3 години добираються на роботу у містах та містечках, де не працює транспорт адже на них чекають клієнти. Інкасатори проводять у відрядженні по 2-3 доби, тому що маршрути, які раніше займали близько 6 годин, зараз займають кілька днів. Експерти з безпеки та ІТ відбивають кібератаки та утримують стабільність всіх банківських систем, захищають дані й кошти. У нас неймовірні люди!

Збереження бізнесу

З початком війни нам фізично стало важко вести бізнес. Була постійна загроза життю співробітників та клієнтів. Відбувались щоденні обстріли та кібератаки. Бізнес у перший місяць війни практично перестав працювати, зупинилась економіка. Була зруйнована налагоджена логістика. Українці рятувались від війни. Зниження бізнес-активності, падіння попиту на банківські послуги негативно вплинуло на прибутковість.

Частина банківської інфраструктури була зруйнована – знаходилась у зоні бойових дій чи опинилась під окупацією. Ми вимушені були закривати відділення. Виникли проблеми з транспортування готівки у гарячі точки та поповнення банкоматів.

Проте, ПУМБ жодного разу за війну не втратив операційну безперервність. Платежі проходять, як завжди, у режимі 24/7.

Cтаном на 31 грудня 2023 року, банком призупинено діяльність або закрито 46 відділень, зокрема 1 регіональний центр.

Але як тільки регіон стає безпечним для клієнтів та співробітників банку, ПУМБ одразу відновлює роботу своїх відділень. Так  банк у 2022 році відкрив двері відділень у Чернігові, Ірпені, Херсоні, Слов’янську, Нікополі. Загалом після стабілізації ситуації в регіоні 8 відділень відновили роботу. На кінець 2022 року працювало 206 відділень. В 2023 поновили діяльність додатково 2 відділення в Харкові, відділення в смт Бовшів (закривалось тимчасово через обстріл ТЕС). Наразі призупинена робота відділень тільки в тимчасово окупованих регіонах та у прифронтовій зоні.

Ми облаштували чергові відділення, в яких можна отримати весь перелік послуг, а також підзарядити телефони, доєднатися до WiFi та зігрітися. Наразі працює 208 відділень банку, з них 88 відділень є черговими. Загалом,  178 відділень ПУМБ є підключеними до безперебійних джерел живлення, стабільних каналів зв’язку.

Попри всі виклики команда ПУМБ з гідністю проходить найтяжчий період. Наші люди перемістились у безпечні регіони. Ми зберегли та підтримали наші сервіси на високому рівні. Показали стійкість до кібератак ворога.

ПУМБ входить до переліку системно важливих банків України. Це означає, що його діяльність впливає на стабільність усієї банківської системи. ПУМБ відповідає підвищеним вимогам НБУ для гарантування достатнього запасу міцності.

Ми добре капіталізовані, маємо достатню ліквідність. На 1 січня 2024 року власний капітал ПУМБ складає 15 млрд грн. Активи банку складають 153 млрд грн. Ліквідність і достатність капіталу ПУМБ значно вище нормативів Нацбанку: коефіцієнт покриття ліквідності в іноземній валюті вище нормативів у 3,9 рази, у всіх валютах у 2,3 рази, коефіцієнт стабільного фінансування перевищує нормативи у 1,9 разів. Показник достатності капіталу ПУМБ станом на 01.01.2024 становить 19,5 %, при нормативному значенні не менше 10%.

Підтримка клієнтів і держави

На початку повномасштабної війни для підтримки своїх клієнтів ПУМБ запровадив кредитні канікули та знизив комісії за користування своїми послугами. Ми намагались максимально перейти у дистанційні канали щодо роботи, обслуговування та комунікації. Наші дистанційні канали працюють безперервно.

Попри війну, умови користування дебетовими картками ПУМБ, зокрема «всеКАРТА», залишились без змін: безкоштовне відкриття та обслуговування картки та перекази на картки будь-яких банків України в гривні у ПУМБ Online та оплата комунальних послуг та поповнення номерів мобільних операторів у додатку — без комісії.

Клієнтам банку не треба наражати себе на небезпеку, стояти в чергах або шукати найближче відділення банку – ПУМБ потурбувався і автоматично продовжив дію усіх карток ПУМБ до кінця травня 2024 року.

ПУМБ  продовжує виконувати усі взяті на себе зобов'язання. В тому числі і як банк-агент Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. За 12 місяців 2023 року ПУМБ виплатив 638 млн. грн українцям – вкладникам інших банків-банкротів. Згідно з даними НБУ за перше півріччя 2023 року, ПУМБ очолив список банків-лідерів за приростом строкових депозитів клієнтів-фізичних осіб в усіх валютах. Як результат виваженої політики - банку довіряють клієнти. Так, 87% клієнтів-фізосіб банку за підсумками 12 місяців 2023 року продовжили свої депозити.

У липні 2023 ПУМБ оновив умови кредитування та запропонував українцям нову кредитну програму. Відтепер не важливо, що обирають клієнти (кредит готівкою чи кредитну картку) – кредитні продукти від ПУМБ стали ще доступнішими. Щомісячна комісія на кредит готівкою всеЯСНО становить лише 2.99%, відсоткова ставка поза пільговим періодом на кредитну картку всеМОЖУ Online також становить лише 2.99% на місяць.

Банк продовжує кредитувати бізнес у війну. З початку війни банк профінансував бізнес на суму в понад 42 млрд грн. 

Також ми створили новий тарифний пакет для вимушено переміщеного бізнесу – «ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА», умови якого враховують усі нагальні потреби релокованого бізнесу та сприяють якнайшвидшому відновленню діяльності малого та середнього бізнесу на безпечній території.

Ми запровадили продукт під назвою «SMART ОП!ЛАТА», що дає можливість проведення оплати через сканування QR-коду навіть за відключення електроенергії. Це швидко і зручно – з допомогою лише мобільного телефону.

ПУМБ віддає перевагу безпеці людей, коштів, цінностей і даних. На початку вторгнення на банк було спрямовано декілька потужних DDOS-атак, які ми витримали без зупинки сервісів. ПУМБ приділяв особливу увагу шахрайськім схемам, пов’язаними з соціальною інженерією, збором коштів для захисників, орендою житла переселенцями. За 2022 рік ми зберегли 150 млн грн на рахунках 7,5 тис. клієнтів ПУМБ завдяки постійному вдосконаленню антифрод-моніторингу. Крім того, банк перевірив всіх своїх постачальників і відмовився від співпраці з контрагентами, які пов’язані з росією чи білоруссю. За 2023 рік ми зберегли 96 млн грн на рахунках 7,16 тис. клієнтам. Банк успішно протидіє постійним DDOS-атакам з боку російських угрупувань хакерів.

Попри втрати через війну, ПУМБ, як і раніше, вчасно сплачує всі податки. З 24 лютого 2022 року банк перерахував до держбюджету понад 4,15 млрд грн.

Банку довіряють 121 тисяча корпоративних клієнтів та 1,5 млн клієнтів - фізичних осіб. 

Допомога українським захисникам

ПУМБ підтримує українських захисників і захисниць. ПУМБ вже скерував на підтримку ЗСУ, ТрО, ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії, ГУР та СБУ понад 167 млн грн. Перераховані кошти пішли на закупівлю бронежилетів і шоломів, радіостанцій і тепловізорів, тактичних рюкзаків, одягу та взуття, дронів і машин, ліків та пального. Завдяки нашій підтримці закуплені: понад 1000 бронежилетів,  500 перископів, понад 390 дронів, 10 транспортних засобів, 12 тепловізорів, 36 радіостанцій, 24 печі для опалювання та приготування їжі, 40 газових балонів, 45 спальників, тактичного одягу (брюки, куртки, балаклави, сорочки тощо) понад 900 штук, тактичного взуття понад 300 штук, виготовлено понад 2400 маскувальних сіток, 177 одиниць обладнання для боротьби з ворожими дронами і для ремонту ударних безпілотних комплексів, 21 одиниця засобів та деталей для ремонту техніки ППО тощо. Ми опрацювали понад 250 заявок від різних військових частин та спецпідрозділів. 135 пумбівців боронять незалежність України.

45 наших інкасаторських броньовиків, переданих ЗСУ на початку війни, евакуювали тяжко поранених бійців з лінії фронту, доставляли боєкомплекти на передову, брали участь у перехваті диверсантів та розвезенні продуктів харчування мешканцям міст у найгарячіших точках. Броньовики врятували не один десяток життів.

Банк оперативно реагує на потреби захисників: якщо спочатку дуже потрібні були шоломи та бронежилети, пізніше – тепловізори та квадрокоптери, то наразі – теплий військовий одяг та взуття, печі для опалювання та приготування їжі, грілки для рук і ніг. Сьогодні також нагальна потреба наших Збройних сил у високоточному озброєнні та обладнанні й деталях для ремонту і обслуговування дронів, засобів РЕБ і ППО. Тому банк взяв участь у зборі Фонду Сергія Притули на дрони-камікадзе, човни та вантажівки - задонатив 2,5 мільйони грн на щонайменше 100 дронів, а також у мегазборі Мадяра на закупку 20 000 дронів-камікадзе - перерахував 3 млн гривень на 200 дронів.

Крім того, ПУМБ долучився до збору студентів Київської школи економіки спільно з KSE Foundation та DefDev на гелікоптери-медеваки для ГУР. Банк перерахував 11 мільйонів для організації швидкої евакуації важкопоранених з поля бою.

До Дня Незалежності України 2023 банк ПУМБ та Служба безпеки оголосили збір на українські далекобійні БпЛА «Морок», щоб спецпризначенці Центру спеціальних операцій «А» СБУ передали «палкі вітання» ворогу на відстань до 800 км. Мета збору – 60 млн гривень на виробництво першої партії 33 потужних далекобійних «пташок» з вітаннями для ворога за кожен рік нашої незалежності, та ще один – авансом. Банк зробив свій перший внесок – 32 мільйони гривень і запросив всіх українців, бізнес та міжнародну спільноту приєднуватися до палких вітань. Зробити донейт можна було на сайті www.pumbdonation.com.ua. Кожен, хто зробив свій внесок, зміг додати на сайті особисте привітання ворогам, а найпалкіші побажання були перенесені на корпус «пташок».

Збір підтримали амбасадори проєкту: co-owner міжнародної франчайзингової мережі б’юті-барів G.bar, волонтерка та лайфстайл-інфлюенсерка Сабіна Мусіна; актриса та телеведуча телеканалу «Дім» Лілія Ребрик; солістка гурту KAZKA Олександра Заріцька; мейстер танцювальних сенсів, режисер-постановник Євген Кот та майстриня спорту, тренерка, інфлюенсерка жіночності Наталія Татарінцева; блогер-чармандер Антон Мурафа; громадський діяч та блогер Антон Скуратов; телеведучий Сергій Іванов; боєць ЗСУ та український танцюрист Назар Грабар; лектор, телеведучий та етнограф Леонід Мартинчик. Загалом до «палких вітань» долучилися майже 50 тисяч українців. 60 мільйонів зібрали за три тижні. Далекобійні БпЛА «Морок» – наша відповідь на виробництво ворогом «шахедів», можливість змінити перебіг війни з росією. Дрони будуть передані спецпризначенцям ЦСО «А» СБУ, зокрема, підрозділу «Білий вовк».

Серед партнерів ПУМБ у підтримці ЗСУ як відомі благодійні фонди, такі як KSE Foundation і Сергія Притули, так і маленькі волонтерські організації, і всі разом ми робимо одну велику важливу справу.

Постійна потреба українських воїнів – кровоспинні засоби тактичної медицини та компоненти крові у гарячих точках. Отже, ПУМБ ініціював соціальний проєкт «Ми однієї крові» з підтримки українського малого бізнесу та арту, просування донорських ініціатив і допомоги пораненим. Це масштабний партнерський проєкт, в якому вже понад 30 партнерів – серед них громадські організації, ілюстратори, бренди, магазини, організатори виставок і навіть футбольний клуб. Половину вартості кожного замовлення патріотичного мерчу, який створений українськими виробниками, ПУМБ перераховує громадським організаціям ДонорUA, «Агенти крові» та «Госпітальєри»..

Зібрані кошти спрямовуються на забезпечення потреб у донорській крові, доставку компонентів крові до гарячих точок та закупівлю засобів тактичної медицини для українських воїнів та обладнання для парамедиків.

Українці підтримують проєкт, не тільки замовляючи патріотичний одяг, аксесуари і змінні стікери-шеврони, а й здаючи кров у донорських центрах. На знак подяки кожен донор отримує 25% знижки на мерч.

За понад рік існування ініціатива «Ми однієї крові» зібрала 6,3 млн грн. Кошти скеровані на: 62 доставки крові в гарячі точки; 2 низькотемпературних морозильники для зберігання плазми крові; понад 3500 засобів тактичної медицини (кровоспинні бинти, оклюзійні наліпки, кровоспинні джгути, компресійні бандажі, гемостатичні бинти, вузлові турнікети, назофарингеальні трубки, внутрішньокісткові доступи); 4 монітори пацієнта для швидких парамедиків. Все разом це десятки тисяч врятованих життів.

Понад 1600 українців стали донорами, а це надія на одужання для 4800 людей. У проєкті взяли участь понад 11 500 українців, про проєкт банку дізналися понад 15 мільйонів людей. На 13 мільйонів грн підтримано український бізнес та арт.

Сторінки проєкту в соцмережах www.facebook.com/lifesavingmerch та https://www.instagram.com/lifesavingmerch. Сайт https://lifesavingmerch.com.ua/

У жовтні 2022 команда ПУМБ зустрілась зі своїми бізнес-клієнтами на Вечорі стійкості, де звітувала щодо свого фінансового стану, досягнень, нових продуктів і послуг, планів і цілей на майбутнє. Під час заходу провели Благодійний аукціон, де представили 12 рідкісних лотів-символів боротьби та незламності України. 1,4 млн грн зібраних коштів розподілили поміж фондом «Ми переможемо» та громадськими організаціями «Агенти крові» та ДонорUA.

 Фонд «Ми переможемо» спрямував отримані кошти на обладнання мобільними станціями пікапів для радіоелектронної боротьби з повітряними силами (ракети, дрони). Донор.UA зробив 8 доставок крові в гарячі точки. «Агенти крові» закупили для захисників 215 наборів такмеду: кровоспинні бинти та ізраїльські бандажі. 

В листопаді 2022 ПУМБ провів традиційний День донора в рамках соціального проєкту «Ми однієї крові». 50 співробітників здали 22 л крові для поранених. 150 захисників отримали шанс на життя. На виїзну донацію в банк приїжджала медична бригада інституту Амосова та громадська організація «Агенти крові», партнер банку в соціальному проєкті «Ми однієї крові». З командою кров здали два члени Правління. В війну дуже потрібна кров. Масивна кровотеча – найпоширеніша та найчастіша причина загибелі в зонах бойових дій. Зупинити кров та зробити переливання крові – врятувати життя.

У серпні 2023 року команда ПУМБ провела День донора в київському військовому шпиталі – здали кров для поранених. До медустанови щодня прибувають нові борти важкопоранених захисників, а влітку через період відпусток крові не вистачає.  В рамках соціальної ініціативи банку «Ми однієї крові» 55 співробітників банку здали 24,7 л крові. Це допоможе відновитись 165 захисникам чи навіть врятувати їх життя. Супроводжували команду банку на всіх етапах донації волонтери «Агентів крові». Після донації наші колеги трохи потішили поранених потрібними речами і смаколиками, а також кровоспинними футболками з Lifesavingmerch.  

6 грудня 2023 року відбувся День донора ПУМБ в новому й зручному київському OKipna office. В День Збройних Сил України команда подякувала незламним захисникам, волонтерам і цивільним – здала кров українцям, які постраждали від воєнних дій. До головного офісу банку приїхала виїзна бригада Центру крові інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова. Супроводжували процес донації «Агенти крові». 47 донорів здали понад 21 л крові – 141 українець отримав шанс на життя. Нашій традиції донації крові вже 8 років. 8 років залучення співробітників ПУМБ до культури донорства.

Наближувати перемогу ПУМБ постійно допомагають і наші клієнти. З початку війни ПУМБ організував можливість швидкого переказу будь-якої суми без комісії на підтримку нашої армії через всі канали банку. Українці через ПУМБ перерахували понад 518 млн грн на потреби ЗСУ та гуманітарну підтримку.

ПУМБ разом з клієнтами, друзями і партнерами зібрав 6 мільйонів на хірургічне обладнання для прифронтової операційної. Екстрена медична допомога надається в одній з лікарень, найближчої до зони бойових дій ділянки фронту оперативного командування «Південь». Лікарі рятують до 900 життів щомісяця.

Як первинний дилер наш банк запустив сервіс з продажу військових ОВДП, випуск яких ініційовано Міністерством фінансів України для підтримки бюджету України шляхом інвестування. Загальна сума інвестицій більше ніж 1897 клієнтів банку, фізичних та юридичних осіб, у військові облігації склала понад 1514 млн грн, понад 45,2 млн дол. США та понад 10,15 млн євро.

ПУМБ – партнер благодійної акції НБУ «Смілива гривня». З 1 серпня до 31 жовтня 2022 року по всій Україні тривав збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень для їх мобілізації на фронт. Також можна було приносити до відділень ПУМБ неплатіжні монети 1, 2, 5, 25 копійок. Невелику кількість монет можна розмістити в благодійній скриньці, велику суму в монетах можна перерахувати без комісії через касу банку. За три місяці акції «Смілива гривня» українці разом зібрали майже 5 млн грн. Через відділення ПУМБ передано у монетах і перераховано на спецрахунок НБУ для підтримки ЗСУ майже 1 мільйон гривень.

У 2023 році  з 4 вересня по 8 грудня по всій Україні також тривав збір монет для їх мобілізації на фронт. За три місяці акції українці разом зібрали монетами 4,3 млн грн. Через відділення ПУМБ передано у монетах і перераховано на спецрахунок НБУ для підтримки ЗСУ понад пів мільйона гривень.

ПУМБ став партнером фонду KSE Foundation в облаштуванні 2 укриттів для захисту понад тисячі школярів академічних ліцеїв Бучанського району Київщини: Червонослобідського та Бузівського. Банк інвестував 1 мільйон гривень в безпечну освіту.

ПУМБ виділив 7 мільйонів гривень на допомогу херсонцям, що постраждали від руйнування Каховської ГЕС: 5 млн грн пішли на допомогу місцевим мешканцям, а 2 млн грн – на порятунок тварин. Ми співпрацюємо з фондами «Одеса та одесити», «Захист», «Госпітальєри», UAnimals для надання гуманітарної підтримки. Закуплені і передані машини, насоси, харчування, ліки, засоби гігієни, вода тощо.

22 червня 2023 року ПУМБ відмовився від російськомовних інтерфейсів і водночас запустив толерантну кампанію з безумовної підтримки при переході на українську мову, в тому числі фінансову, «БезуМОВНА підтримка». Командою створена ціла екосистема безуМОВНОЇ підтримки:

1. Власний ТГ-канал https://t.me/bezumovnapidtrymka_bot з фінансовим словником, корисними порадами, цікавими завданнями, мотиваційною програмою.
2. Мовне шоу «Безумовно, українською!» на YouTube, де блогер Антон Мурафа запрошує у гості відомих людей, які розповідають свої історії переходу на українську, складнощі та смішні історії, діляться цікавим контентом для опанування мови в задоволення.
3. БезуМОВНІ помічники у відділеннях банку – консультанти із солов’їної і навіть «менеджер з комфортизації» блогер Антон Мурафа, аби привернути увагу до суспільної проблеми переходу на українську та залучення до мовного проєкту не тільки клієнтів банку.
4. Участь у спеціальному випуску «Соловї’ного шоу», присвяченого фінансовій лексиці.

За перші два місяці програми у ній взяли участь понад 11 мільйонів осіб. Лише чат-ботом скористалися понад 25 тисяч українців, які залишили чудові відгуки. А випуски шоу в YouTube зібрали понад 7 мільйонів переглядів. Тож ми вирішили продовжити проєкт.

Саме тому 12 вересня стартував другий сезон програми «БезуМОВНА підтримка». Що нового він запропонував? Щоб програма була цікавою і для зареєстрованих, і для нових учасників, вдосконалено підхід, додані нові активності, збагачений контент. Заплановані різні теми на кожен тиждень програми, але цього разу зроблено акцент не лише на вдосконаленні мови, а й на ознайомленні з українською культурою: музикою, кухнею, літературою. Відтепер у боті сім тестів на тиждень, а не три, щоб надавати нові знання та виклики щодня.

У проєкт запрошені куратори тематичних тижнів. Поет та блискучий прозаїк Сергій Жадан, музичний критик та засновник Bezodnya Music Максим Нагорняк і фольклористка та популяризаторка української традиційної культури Ярина  Сізик, шеф-кухарка та зіркова суддя «МастерШеф» Ольга Мартиновська пропонують авторські завдання для учасників програми, діляться цікавими фактами про мову, літературу, традиції та культуру в межах тем тижня. Здобуваючи бали за виконані завдання, згодом кожен міг обміняти їх на заохочення на свій вибір: подарунок чи донат у «ДонорUA». Зрештою понад 6 тисяч учасників обрали підтримати донорство крові в Україні, тож ПУМБ перерахував громадській організації 150 тис. грн, на які здійснені 3 доставки крові в гарячі точки, кожна з яких рятує понад 1500 людей.

Ще майже 500 учасників обміняли бали на знижку на благодійний мерч «Ми однієї крові», 50 % з замовлень якого банк спрямовує громадським організаціям «ДонорUA», «Агенти крові» та «Госпітальєри», що займаються закупівлею такмеду для захисників та обладнання для швидких  парамедиків, доставкою донорської крові в гарячі точки.

Крім того, команда ПУМБ продовжила роботу над подкастом «Безумовно, українською». До гостей першого сезону – коміків та волонтерів Василя Байдака і Марка Куцевалова; співачки та ведучої ютуб-проєкту Даші Астаф’євої; продюсера і музиканта Руслана Кузнєцова, директорки з маркетингу Ксенії Сікорської додались музикант, телеведучий і військовослужбовець Коля Сєрга; співачка і сонграйтерка Надя Дорофєєва; співачка та блогерка Даша Майорова. Кожний з гостей поділився власним неідеальним досвідом переходу на українську. Загалом випуски шоу в YouTube «Безумовно, українською!» зібрали 13 мільйонів переглядів. Після закінчення програми вони залишаються у вільному доступі, тож їх можна переглянути в будь-який час.

«БезуМОВНА підтримка» виконала свою місію – підтримала всіх, хто хоче заглибитись у вивчення української мови, культури та традицій. Ми показали суспільству, що лагідна українізація можлива. 

У 2023 році ПУМБ надав фінансову допомогу в розмірі 3 млн грн на проведення робіт із заміни герба СРСР, що розміщений на щиті монументу «Батьківщина-Мати» на Державний герб. Тризуб з'явився на щиті «Батьківщини-Матері» до Дня незалежності України. До проєкту залучений Національний музей історії України у Другій світовій війні.

З 6 по 25 грудня 2023 року в крамниці «Дарунки на здоров’я» від «Таблеточок» і ПУМБ можна було купити дарунки, що наближають дітей з онко до перемоги над раком: захист кісток під час хімієтерапії, безпечне переливання крові та інші. Співробітники, клієнти, партнери, друзі ПУМБ і «Таблеточок» разом назбирали 438 370 грн. А банк ПУМБ подвоїв внесок. Загальна сума збору склала майже 900 тисяч грн. Всі кошти пішли на допомогу дітям, які борються з раком. Наразі під опікою фонду «Таблеточки» перебуває близько 500 дітей щомісяця. Більшість з них проходять лікування в Охматдиті (Київ) та ЗУСДМЦ (Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, Львів).

Навчання і розвиток співробітників

ПУМБ провів навчання команд мережі відділень першій долікарській допомозі. Програму навчання пройшли 25 навчальних груп,  407 працівників відділень у 10 містах України: Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Миколаєві, Одесі, Харкові, Кривому Розі, Кременчуці, Львові, Рівному. У рамках курсу професійні інструктори контрольно-рятувальної служби «Північ» та Благодійного фонду «Солом’янські котики» навчили наших колег теорії і допомогли відпрацювати на практиці навички за протоколом НАТО – M.A.R.C.H.

Програма підтримки «ПУМБ, тримаймося!» включає в себе однойменний телеграм-канал Wewillsurvive_fuib та вебінари і тренінги від зовнішніх експертів. У телеграм-каналі публікується корисна інформація та поради від психологів, а також аналітична інформація (новини та прогнози від українських та іноземних експертів, економістів, політологів тощо). Наразі до каналу приєдналися вже 1212 колег. На сьогодні  проведено 40 вебінарів із загальною кількістю учасників 6324, поговорили на актуальні теми психологічної підтримки, та провели вебінари, де набули навичок щодо віддаленого та кризового менеджменту, емоційної грамотності, діджитал-маркетингу тощо.

Триває програма «Говоримо українською» для підтримки наших колег, які усвідомлено вирішили перейти на спілкування українською мовою. В однойменному телеграм-каналі Speak ukrainian публікується корисна інформація, уроки української, підказки та цікавинки. Наразі канал налічує понад 1000 підписників і високо оцінений колегами. В межах програми в 2022 та 2023 роках тривав цикл онлайн-зустрічей «Жива розмова» з особами, в яких є досвід переходу на спілкування українською. Також в межах програми у 2023 році проводився курс розвитку навичок написання текстів разом з «Неспілкою». Членкині об'єднання українських письменниць допомагали працівникам банку поліпшити знання та навички володіння українською мовою, зокрема в письмовому спілкуванні.

Програма «Говоримо Українською» здобула перемогу Премії «HR Brand 2022 року» в номінації «Визнання професійного журі».

З жовтня 2022 року триває співпраця із Сервісом надання психологічної підтримки для співробітників банку від компанії Wellbeing company. На сьогодні наші працівники отримали 752 консультації, 365 працівників долучалися до зустрічей Груп психологічного росту «Сильні разом», на яких разом з іншими учасниками обговорювали свої проблеми та мали змогу отримати відповіді від фахівця, проявити та виразити себе через допомогу іншим.

У грудні 2022 року ПУМБ доєднався до ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Самодопомога Плюс» - групового курсу управління стресом для дорослих, які постраждали від вкрай несприятливих обставин, розробленого ВООЗ. Навички регулювання власного психічного стану, які працівники отримають на цьому курсі, допоможуть їм використовувати підходи самодопомоги для подолання стресу. У першому кварталі 2023 р. тренери банку провели 5 групових навчань та 2 додаткових вебінари, 632 наших колег вже пройшли навчання практичним технікам управління стресом. Наразі курс переведено у формат записів, кожен бажаючий працівник може переглянути курс у зручний для нього час, а також повертатися до нього за потреби.

Для мережі відділень розробили та провели програму «Профілактика виникнення конфліктних ситуацій та  вебінарів управління стресом», яка включає 7 вебінарів. Програму відвідало 1047 працівників регіональних відділень.

Влітку 2023 року для дітей наших співробітників вперше проведено розвиваючий захід «День дитини на роботі у батьків». Близько 130 дітей віком від 6 до 15 років побували на екскурсії по оновленому сучасному офісу банку, взяли участь в цікавому квесті та дізналися багато корисної інформації про гроші та банки від запрошених експертів – працівників банку.

Продовжила життя програма обміну знаннями «Свій до свого по своє», яка раніше називалась Knowledge Sharing. В якості спікерів залучені працівники ПУМБ, які діляться корисною інформацією, навичками роботи з програмами та додатками.  На сьогодні проведено 35 вебінарів із загальною кількістю учасників 8484, розглянуті такі актуальні теми, як: життя з LEAN в умовах війни; штучний інтелект і Data Science; безпека корпоративних пристроїв в умовах сучасних загроз; кібергігієна та кібервійна; Power BI; як резилієнтність та адаптивність впливають на продуктивність, тощо.

З серпня 2023 року запустили очні навчання за темою Excel, і на сьогодні провели вже 14 тренінгів.

Для керівників запроваджено серію вебінарів «Лідерство в умовах війни та відновлення». Проведено 30 вебінарів з такими спікерами як: Валерій Пекар, Ерік Найман, Марина Таран, Наталія Байкалова, Наталя Кадя, Люба Кузнецова, Лейла Алієва, Вітаутас Бучунас, Олена Нікольська, Ольга Маслова та інші. Говорили про війну за незалежність, економіку України після війни, реакції та дії у кризовій пограничній ситуації, емпатичне лідерство в кризові часи, емоційне виснаження та вигорання, довіру та роль лідера у її формуванні, продуктивність, комунікацію, storytelling тощо.

З листопада 2022 по березень 2023 ПУМБ спільно з компанією DGM, Ізраїль також реалізували програму Leaders Development Sessions, в рамках якої керівники банку послухали експертів різних сегментів бізнесу з Ізраїлю і дізналися, як Ізраїль долав схожі складнощі у часи війни.

Продовжила свою роботу Школа менеджменту, в рамках якої керівники проходять навчання за темами: базові навички менеджменту, доросле лідерство і робота з командою, глибинна мотивація та зворотній зв’язок високої якості, а також управління змінами.

Відновлено програму для новачків «Вітаємо в команді ПУМБ», за 2023 рік було проведено 38 вебінарів, які відвідали 417 нових працівників банку. 

У 2023 році була запущена «Школа Product Owner» для 2х груп, загалом проведено 26 модулів навчання.​

З середини липня 2023 року колеги, які працюють в 2-х київських офісах мають змогу відвідувати офлайн курси англійської мови. На онлайн-зустрічах ПУМБ Speaking Club за різними рівнями більше 50 колег активно покращують навички говоріння англійською.

arrow

Зворотний зв'язок