• Приватним клієнтам
 • Для бізнесу
 • Персона
 • Банк сьогодні
Приватним клієнтам
Для бізнесу
Персона
Банк сьогодні
Працюємо для вас
Сталий розвиток

Вже 25 років ПУМБ удосконалює якість послуг для клієнтів. Бере активну участь в соціальних проектах. 

Ключові принципи сталого розвитку:

Працювати ефективно. Ми застосовуємо сучасні підходи до ведення бізнесу, постійно вдосконалюємо процеси та методи ведення бізнесу, ефективно використовуємо ресурси та шукаємо нові можливості для розвитку бізнесу.

Поважати інтереси партнерів, клієнтів і суспільства в цілому. Ми поважаємо інтереси партнерів, клієнтів і суспільства в цілому та будуємо відносини з ними на основі принципів порядності, чесності, відкритості та взаємної довіри.

Забезпечити гідні та безпечні умови праці. Ми вважаємо співробітників своїм найважливішим активом і прагнемо забезпечувати їм безпечні умови праці, гідний рівень заробітної плати та соціальних пільг.

Поважати права людини. Ми поважаємо та дотримуємося прав і свобод людини, вважаємо дискримінацію неприйнятною.

Підвищувати якість життя в регіонах присутності. Ми є відповідальним корпоративним громадянином та інвестуємо в підвищення якості життя в регіонах присутності, а також сприяємо сталому розвитку України.

Прагнути попереджувати та знижувати вплив на навколишнє середовище. Ми прагнемо постійно знижувати свій вплив на навколишнє середовище.

Стратегія ПУМБ в області сталого розвитку включає роботу в наступних загальних напрямках:
 • навчання та розвиток співробітників;
 • підвищення якості продуктів і послуг банку;
 • розвиток бізнес-середовища;
 • управління ризиками;
 • корпоративне волонтерство.
Навчання і розвиток співробітників

ПУМБ неодноразово визнавався найкращим українським роботодавцем. В банку поважають і дотримуються прав та свободи людини без будь-якої дискримінації. Банк виконує всі вимоги трудового законодавства України. ПУМБ пропонує співробітникам конкурентоспроможну заробітну плату. Співробітники отримують винагороду за працю з урахуванням їх професіоналізму, складності виконання робіт і ступеня відповідальності за кінцевий результат. В банку створені всі умови для розвитку співробітників. Більш детально – на кар'єрному сайті ПУМБ.

Підвищення якості сервісу

Якісний сервіс для нашого банку – один з пріоритетів розвитку. Він включає в себе оперативність і точність надання послуг клієнтам, професійне консультування, прозорість умов обслуговування, наявність програм лояльності для клієнтів, широкий вибір продуктів і послуг. Нам важливо постійно чути голос клієнта, а також знати, як він ставиться до того, що ми робимо. Різними методами ми дізнаємось думку клієнта – за допомогою зовнішніх досліджень, програми «Таємний покупець», внутрішніх спеціалізованих опитувань, скарг та пропозицій, які отримуємо з різних каналів (зворотний зв'язок на сайті, соціальні мережі та звернення в call-центр). Зібрана та проаналізована інформація допомагає нам зрозуміти, чи правильні наші стандарти, чи задовольняють вони сьогоднішні потреби українського ринку та клієнтів. 

​​

 

Розвиток бізнес-середовища

Ми підвищуємо фінансову грамотність українців за допомогою проекту «Народний банкір». У ранковому ефірі ТРК «Україна» банк просто та зрозуміло розповідає про фінансові послуги та продукти, пояснює, як в сьогоднішній непростій ситуації зберегти та примножити свої кошти. Постійна аудиторія передачі налічує 3,8 млн глядачів. Також «Народний банкір» дає фінансові рекомендації на сторінках газети «Сегодня» і порталу Сегодня.ua. Аудиторія проекту – 350 тисяч читачів. Однойменний журнал допомагає клієнтам банку розібратися в банківських послугах і продуктах у відділеннях. За підтримки банку агропортал LatifundistMedia спільно з аналітичним агентством Top Lead в 2015 році випустили новий інфографічний довідник «Агроекспортер», що містить результати дослідження світового ринку аграрної сировини. Проект «Агроекспортер» пропонує українським фермерам нові ідеї та фінансові інструменти, які допоможуть розвитку бізнесу на прикладі роботи їхніх колег в інших аграрних країнах. З 2016 ПУМБ запустив спільний проект з Latifundist Media «Шана рукам, що пахнуть хлібом» – він розповідає про людей, які пишаються тим, що вирощують хліб. ПУМБ приділяє велику увагу освітнім комунікаціям в соціальних мережах. Реалізовує програму «ПУМБ – ваш фінансовий гід онлайн», що включає в себе аспекти управління фінансами, знайомить українців з банківськими продуктами, фінансовими інструментами і т.д. Наша аудиторія – 100 тисяч користувачів. Шукайте нас в соціальних мережах.

Управління ризиками

ПУМБ приділяє особливу увагу розвитку діяльності з управління ризиками та їхньої мінімізації. Традиційний підхід до управління ризиками заснований на виконанні регулятивних вимог Національного банку України, а також на апробації і впровадженні найкращих світових практик в частині оцінки та управління ризиками.

Основне завдання ризик-менеджменту – профілактика виникнення ризиків, мінімізація шкоди, заподіяної ризиками, максимізація додаткового прибутку, отриманого в результаті управління ризиками.

Це завдання в ПУМБ виконується за допомогою:

 • дослідження можливих наслідків діяльності в ризиковій ситуації та ідентифікації реальних ризиків;
 • розробки заходів з уникнення розміру збитків від впливу ризикових факторів і непередбачених обставин за допомогою аналізу негативного впливу «критичних» сценаріїв на діяльність банку в цілому;
 • реалізації системи адаптації та толерантності до ризиків.
Корпоративне волонтерство

ПУМБ підтримує волонтерську діяльність своїх співробітників. Вона допомагає у вирішенні значущих соціальних проблем суспільства, сприяє розвитку корпоративної культури, створює умови для самореалізації співробітників.

Волонтери ПУМБ:

 • Підтримують вихованців 13 дитячих будинків в різних регіонах України.
 • Беруть участь в спортивно-благодійних проектах «Пробіг під каштанами» та «Кубок надії».
 • Виходять на екологічний суботник «Ми – за чисті міста!».
 • Беруть участь у «Дні донора», допомагаючи онкохворим дітям, і акції Lots of Socks, висловлюючи підтримку людям із синдромом Дауна.
​​

Зворотний зв'язок