Мобільний додаток
перейти перейти
Преса про нас

Ласкаво просимо до Прес-центру ПУМБ! У цьому розділі Ви можете ознайомитись з останніми новинами банку і аналітичними матеріалами про фінансовий ринок.

Представники ЗМІ можуть отримати коментарі керівництва та експертів банку щодо продуктів та послуг ПУМБ, про ситуацію на українському фінансовому ринку, зв'язавшись із співробітниками Прес-служби.

Рінат Ахметов подав позов до Європейського суду з прав людини проти російської федерації щодо вжиття термінових заходів і компенсації збитків у зв’язку з блокадою, мародерством, знищенням і перенаправленням потоків зернових і металів із боку росії
27 червня 2022
Отримати на e-mail {title} - ПУМБ

Рінат Ахметов, український бізнесмен, засновник і акціонер групи System Capital Management (SCM), меценат, заявив сьогодні про подання позову до Європейського суду з прав людини (надалі — Суд) проти російської федерації щодо компенсації за грубі порушення його прав власності під час неспровокованої воєнної агресії росії проти України.

Окрім незліченних людських страждань російське вторгнення призвело до масових руйнувань української інфраструктури. Бомбардування російською артилерією металургійного комбінату «Азовсталь» у Маріуполі з метою знищення останнього оплоту українського опору в цьому місті стали для всього міжнародного співтовариства свідоцтвом неповаги з боку росії до норм міжнародного права і прав людини. Як власник «Азовсталі» та багатьох інших промислових підприємств, які стали ціллю російських збройних сил, що вторглися в Україну, пан Ахметов робить усе можливе для притягнення росії до відповідальності за руйнування, які вона сіє на території України.

На додаток до цієї скарги пан Ахметов подав позов про вжиття термінових забезпечувальних заходів, що запобігатимуть подальшій блокаді, мародерству, перенаправленню потоків і знищенню з боку росії зернових і сталі, виготовленої підприємствами SCM. Пан Ахметов просить Суд чітко дати росії зрозуміти, що її дії, які сприяють погіршенню продовольчої кризи, і кроки, що здійснюються з метою нанесення подальших збитків української економіки, недопустимі.

З огляду на невідкладність і серйозність ситуації пан Ахметов попросив надати справі пріоритетний статус. Пан Ахметов також звернувся до Суду з проханням застосувати пілотну процедуру до цієї справи, оскільки корінна причина порушень прав пана Ахметова — російська агресія, знищення й експропріація власності — має аналогічні руйнівні наслідки для власників бізнесу по всій Україні.

«Зло не може залишатися безкарним. Злочини росії проти України й кожного українця — кричущі. Винні мають понести покарання. Мною — за допомогою найкращих українських і американських юристів — подано скаргу до Європейського суду з прав людини про відшкодування збитків. Цей позов — одна з перших міжнародних юридичних дій проти росії, мета якої — зупинити злочинну діяльність російського агресора, знищення української економіки й розкрадання українських активів, — заявив акціонер SCM Holdings Рінат Ахметов. — Грабіж українських експортних товарів — зокрема зерна і сталі — уже призвів до зростання цін на ці товари та збільшення у світі кількості людей, що помирають від голоду. Це варварство має бути зупинене, а росія має заплатити сповна. Вірю в справедливість і борюся за неї».

«Очевидно, що щодня, поки триває вторгнення, росія порушує основні права українців. Скарга, подана Рінатом Ахметовим, свідчить про те, що в жертв цієї безглуздої агресії є юридичні можливості притягнути росію до відповідальності», — зазначив Джонатан Гімблетт, партнер міжнародної юридичної фірми Covington & Burling LLP, що представляє пана Ахметова в цій справі. Партнер Марні Чік додала: «Ми віримо, що Суд вимагатиме від росії виконання зобов’язань відповідно до Європейської конвенції про права людини й основні свободи й забезпечить пану Ахметову та іншим українцям, постраждалим унаслідок цієї війни, правосуддя, на яке вони заслуговують». У якості законного представника пана Ахметова в Суді виступає пан Барт ван Ворен із брюссельського офісу фірми Covington, а консультації надають пані Марні Чік, пан Джонатан Гімблетт і пан Ніхіл Гор.

За порушення прав власності пан Ахметов вимагає від російської федерації відшкодування збитків. Хоча точна сума компенсації ще не може бути визначена через війну, що триває, передбачається, що росія має виплатити пану Ахметову мільярди доларів за порушення його прав людини.

_______________________________________________
ПРО РІНАТА АХМЕТОВА
Рінат Ахметов (55 років) — український підприємець, інвестор і меценат. Уродженець м. Донецька, Україна, пан Ахметов перетворив свою інвестиційну компанію System Capital Management (SCM) на  провідну українську інвестиційну групу з глобальною присутністю. Він також є власником футбольного клубу «Шахтар» (Донецьк) і засновником благодійного Фонду Ріната Ахметова.
 
ПРО SCM
Група SCM, заснована у 2000 році, інвестує у свої галузеві холдинги та виробничі активи. До складу групи входять такі великі промислові компанії, як Метінвест, ДТЕК, Медіа Група Україна, ЕСТА Холдинг, UMG, Лемтранс і Харвіст Холдинг. Підприємства та компанії SCM розташовані в Україні, а також в інших країнах Європейського Союзу та Північної Америки. До початку російського вторгнення в галузевих холдингах і виробничих підприємствах під управлінням SCM працювало приблизно 200 тисяч людей.

Новини банку

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок