Мобільний додаток
перейти перейти
Преса про нас

Ласкаво просимо до Прес-центру ПУМБ! У цьому розділі Ви можете ознайомитись з останніми новинами банку і аналітичними матеріалами про фінансовий ринок.

Представники ЗМІ можуть отримати коментарі керівництва та експертів банку щодо продуктів та послуг ПУМБ, про ситуацію на українському фінансовому ринку, зв'язавшись із співробітниками Прес-служби.

Курсові вмовляння
29 грудня 2014
Отримати на e-mail {title} - ПУМБ

Нацбанк стурбований подорожчанням долара і чекає від банкірів, що вони утримають курс на рівні до 16 грн/$, який вже перевищили котирування на готівковому ринку. Учасники ринку вважають, що в умовах дефіциту валюти ніхто не може довго обіцяти навіть умовну стабільність валютного ринку, але відзначають, що до кінця року немає серйозних факторів девальвації гривні.

Долар просять затриматися

Долар вийшов за межі верхньої межі умовного курсового коридору - 15-16 грн/$, який банки пообіцяли НБУ утримувати місяць тому. У понеділок вранці на готівковому ринку понад сто українських банків встановили курс продажу американської валюти в касах і обмінних пунктах вищим від рівня у 16 грн/$, більшість - на позначці 16,17 грн/$, але були котирування і вище.

Тому в ході щотижневої понеділкової зустрічі з банкірами керівництво НБУ спробувало в черговий раз переконати кредитні установи дотримуватися цих домовленостей. Глава НБУ Валерія Гонтарєва нагадала найбільшим банкам про прохання не підвищувати вартість американської валюти вище 16 грн/$, розповіли FinMaidan учасники зустрічі. Готівковий ринок відреагує на побажання глави регулятора тільки вранці. А на міжбанківському ринку вже відбулося невелике зміцнення гривні. Середньозважена вартість долара знизилася з 15,5 грн/$ до 15,37 грн/$.

Це була лише вербальна інтервенція, збільшити продаж валюти НБУ не обіцяв. Останній раз, коли НБУ дав банкам вказівку тримати курс - у вересні його зафіксували на позначці 12,95 грн/$, цей рівень утримувався майже два місяці. На інтервенції з метою підтримки курсу Нацбанк витратив $1,3 млрд з резервів. Зараз можливості регулятора підтримувати гривню відсутні: за підсумками листопада міжнародні резерви скоротилися до мінімуму за останні 10 років в $ 9,97 млрд.

Заходи невпливання

Банкіри вважають неможливим утримувати курс у складній економічній ситуації. Банкіри раніше говорили FinMaidan, що курси, за якими валютні угоди заводяться в ValCli, не є реальними цінами угод.

Напередодні візиту місії МВФ, робота якої розпочнеться сьогодні, Нацбанк не застосовує і навіть не обіцяє нові адміністративні заходи щодо недопущення подальшої девальвації. Він лише продовжив дію обмежень на зняття валютних коштів з депозитів і рахунків на рівні 15 тис. грн в день в еквіваленті. Ще на три місяці продовжено зобов'язання продавати 75% валютної виручки протягом 90 днів.

Банкіри поки не бачать можливості компенсувати дефіцит валюти на міжбанку, викликаний паралічем Донбасу. «Близько 25% експорту припадало на східні області, в яких зараз ведуться військові дії. Тільки через зупинку Алчевського меткомбінату продажу валюти скоротилися на $500 млн, – каже голова правління ПУМБ Сергій Черненко.Тому раніше ми мали щоденний оборот на міжбанку близько $1 млрд, а зараз - всього $180-200 млн».

Вихід за рамки
Втім, банкіри розраховують, що навіть якщо курс перевищить рівень у 16 грн, то незначно. «Зараз на ринку відчувається суттєвий дефіцит безготівкової та готівкової гривні, який буде тільки збільшуватися до кінця року. В основному він спровокований сезонними факторами: підвищенням ділової активності в кінці року, виплатами зарплат, податковими відрахуваннями. Вже зараз безготівкова гривня коштує близько 40-50%, ціна на готівкову гривню для завантаження кас зросла до 0,1-0,15% і найближчим часом продовжить дорожчати, - попереджає один з банкірів. - Така ситуація збережеться до кінця року. У цей період я не бачу загроз для девальвації гривні. Курс буде в коридорі 15,8-16,15 грн/$. Подальша поведінка національної валюти залежить від безлічі факторів, і більшість з них носять політичний характер».

Джерело: FinMaidan

Новини банку

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок