Мобільний додаток
перейти перейти
Новини

Ласкаво просимо до Прес-центру ПУМБ! У цьому розділі Ви можете ознайомитись з останніми новинами банку і аналітичними матеріалами про фінансовий ринок.

Представники ЗМІ можуть отримати коментарі керівництва та експертів банку щодо продуктів та послуг ПУМБ, про ситуацію на українському фінансовому ринку, зв'язавшись із співробітниками Прес-служби.

ПУМБ переходить на міжнародний формат банківського рахунку IBAN
30 липня 2019
Отримати на e-mail {title} - банк ПУМБ

Згідно постанови Національного Банку України № 162 від 28 грудня 2018 року (зі змінами), з 5 серпня в Першому Українському Міжнародному Банку (ПУМБ) всі нові рахунки для фізичних та юридичних осіб будуть відкриватися виключно за міжнародним стандартом IBAN. Нововведення стосується всіх видів рахунків (поточні, карткові, кредитні, депозитні) у національній та іноземній валютах.

Номери діючих рахунків, відкритих до 5 серпня 2019 року, буде змінено автоматично. Нові реквізити рахунків будуть доступні з 5 серпня в особистому кабінеті ПУМБ Online. Також оновлений номер рахунку можна буде отримати з 5 серпня у Viber-банкінгу, або звернувшись до кол-центру чи відділеня банку.  

Для пом’якшення переходу на новий формат рахунків, в період з 5 серпня по 31 жовтня 2019 року клієнти ПУМБ в розрахункових реквізитах зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер стандарту IBAN. З 1 листопада 2019 року всі перекази в обов’язковому порядку будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN для клієнтів всіх банків України.

Відповідно до міжнародного стандарту IBAN номери рахунків клієнтів ПУМБ складатимуться з 29 символів.

Приклад рахунку в форматі IBAN - UA353348510000026009001234567, де:

UA – код України

35 – контрольні цифри (розраховуються для кожного рахунку за відповідною формулою)

334851 – код Банку ( в нашому прикладі – код банку ПУМБ)

З 11 до 29 позиції в IBAN вказується значення аналітичного рахунку. При цьому довжина аналітичного рахунку до 1 листопада 2019 року може бути від 5 до 14 символів, а з 1 листопада 2019 року від 5 до 19 символів. Тому, якщо довжина аналітичного рахунку буде менше 19 символів, то починаючи з 11 позиції будуть вказуватися ведучі нулі у такій кількості, щоб аналітичний рахунок був повністю заповнений з правого краю. В нашому прикладі довжина аналітичного рахунку 14 символів (26009001234567), тому на різницю між 19 та 14 символами зазначені нулі (п*ять нулів з 11 по 15 позицію), а починаючи з 16 і до 29 символу IBAN вказано номер рахунку - 26009001234567.

Заміна номерів рахунків, відкритих до 5 серпня 2019 року, на новий формат IBAN для клієнтів ПУМБ буде відбуватися автоматично. В шаблонах платежів в ПУМБ Online клієнтам-фіз.особам потрібно самостійно замінити реквізити отримувача, якщо рахунок отримувача відкритий в іншому банку. При здійсненні платежу в полі «Рахунок платника» необхідно вказувати рахунок в форматі IBAN. Поле МФО заповнювати не потрібно. У друкованій формі поле МФО буде відображатися «0». 

Звертаємо увагу, що номери карток залишаються незмінними. Це значить, що клієнтам, які здійснюють перекази з картки на картку (в тому числі за допомогою шаблонів), не потрібно вносити жодних коригувань чи уточнювати номер картки. Зміни стосуються тільки тих клієнтів, які:

  • Оплачують комунальні чи інші послуги онлайн (перекази відбуваються з рахунку клієнта на рахунок організації)
  • Переказують кошти за номером рахунку

Більш детальна інформація щодо переходу на IBAN за посиланням

Новини банку

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - банк ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок