Мобільний додаток
перейти перейти
Аналітичні огляди

Ласкаво просимо до Прес-центру ПУМБ! У цьому розділі Ви можете ознайомитись з останніми новинами банку і аналітичними матеріалами про фінансовий ринок.

Представники ЗМІ можуть отримати коментарі керівництва та експертів банку щодо продуктів та послуг ПУМБ, про ситуацію на українському фінансовому ринку, зв'язавшись із співробітниками Прес-служби.

Огляд фінансових ринків 15.01.2024
16 січня, вівторок
Отримати на e-mail {title} - банк ПУМБ

Помірний тиск на ціни зберігається. Минулий тиждень на ринках капіталу пройшов в нейтральному ключі. Інвестори оцінювали неоднозначний звіт щодо споживчої інфляції в США, а також перші в цьому сезоні квартальні звіти великих компаній і банків.

Споживча інфляція в Україні в грудні - 5,1%. Інфляція на споживчому ринку в грудні 2023 року порівняно із листопадом 2023 року становила 0,7%, за рік у цілому – 5,1%. Базова інфляція в грудні 2023 року порівняно із листопадом 2023 року становила 0,0%, за рік у цілому – 4,9%. Стрімке сповільнення інфляції у 2023 році зумовлено низкою чинників. Зокрема, комплекс заходів НБУ з підтримання стійкості валютного ринку дав змогу знизити фундаментальний інфляційний тиск. Це обмежувало зростання цін на широкий спектр товарів з імпортною складовою та сприяло поліпшенню інфляційних та курсових очікувань. Фіксація тарифів на окремі житлово-комунальні послуги стримувала зростання адміністративних цін. Гарні врожаї та відповідне збільшення пропозиції продуктів харчування сприяли суттєвому зниженню продовольчої інфляції. Ці чинники переважили ефекти від зростання цінового тиску з боку виробничих витрат бізнесу через подорожчання електроенергії та підвищення зарплат.

Ліквідність банківської системи на високому рівні (понад 780,0 млрд грн) і сконцентрована на кореспондентських рахунках банків в Національному банку України та в депозитних сертифікатах НБУ.

Огляд фінансових ринків 15.01.2024

Новини банку

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - банк ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок