Мобільний додаток
перейти перейти
Аналітичні огляди

Ласкаво просимо до Прес-центру ПУМБ! У цьому розділі Ви можете ознайомитись з останніми новинами банку і аналітичними матеріалами про фінансовий ринок.

Представники ЗМІ можуть отримати коментарі керівництва та експертів банку щодо продуктів та послуг ПУМБ, про ситуацію на українському фінансовому ринку, зв'язавшись із співробітниками Прес-служби.

Огляд фінансових ринків 28.08.2023
29 серпня 2023
Отримати на e-mail {title} - банк ПУМБ

Минулого тижня увага інвесторів була спрямована на щорічний економічний симпозіум у Джексон-Хоул, який відбувся 24 — 26 серпня. У заході, організованому Федеральним резервним банком Канзас-Сіті, традиційно брали участь глави світових центробанків, міністри фінансів, наукові діячі та учасники фінансового ринку.

Обсяги зобов’язань банків зростають. У ІІ кварталі обсяги зобов’язань банків у цілому збільшилися. Майже всі фінустанови повідомили про зростання обсягу коштів клієнтів. Обсяг оптового фондування, що включає випуск облігацій, залучення кредитів міжнародних фінансових організацій (МФО) чи материнських банків, довгострокового рефінансування тощо, зменшується від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Банки зазначили, що визначальним чинником зростання коштів клієнтів був рівень відсоткових ставок за депозитами. Додатковими чинниками зростання обсягів залучень від домогосподарств стали регуляторні вимоги, від бізнесу – пропозиція самих корпорацій, наміри фінустанов змінити структуру фондування та регуляторні вимоги.

НБУ продовжує пом’якшення валютних обмежень. В рамках реалізації оприлюдненої Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування Національний банк пом’якшує валютні обмеження в частині продажу безготівкової іноземної валюти громадянам. Перший етап пом’якшення валютних обмежень спрямовується, зокрема, на мінімізацію множинності обмінних курсів. Так, із 29 серпня 2023 року Національний банк:

• вперше з початку повномасштабної війни дасть змогу банкам продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов’язань для проведення такої операції. Відповідні операції здійснюватимуться за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту в розмірі 50,0 тис. грн в еквіваленті в одному банку;

• збільшить зі 100,0 тис. грн до 200,0 тис. грн в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців.

Зазначені зміни сприятимуть переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками є зручнішими та безпечнішими. Це дасть змогу зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом. За необхідності Національний банк готовий застосувати додаткові заходи для мінімізації множинності обмінних курсів.

Огляд фінансових ринків 28.08.2023

Новини банку

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - банк ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок