Мобільний додаток
перейти перейти
Аналітичні огляди

Ласкаво просимо до Прес-центру ПУМБ! У цьому розділі Ви можете ознайомитись з останніми новинами банку і аналітичними матеріалами про фінансовий ринок.

Представники ЗМІ можуть отримати коментарі керівництва та експертів банку щодо продуктів та послуг ПУМБ, про ситуацію на українському фінансовому ринку, зв'язавшись із співробітниками Прес-служби.

Огляд фінансових ринків 31.07.2023
01 серпня 2023
Отримати на e-mail {title} - банк ПУМБ

ФРС та ЄЦБ ухвалили прогнозовані рішення. Минулого тижня інвестори слідкували за перебігом засідань провідних центробанків, зважували статистичні дані та звітність корпорацій.

За підсумками засідання ФРС, що відбулося 25 — 26 липня, очікувано підвищено ключову процентну ставку на 25 б.п. до 5,25-5,50%, що є максимальним рівнем за 22 роки. Рішення було ухвалено одноголосно. Голова ФРС Джером Пауелл зазначив, що керівництво регулятора прийматиме подальші рішення щодо ставки залежно від даних, що будуть надходити, на кожному наступному засіданні окремо, і, в разінеобхідності, ФРС може посилити грошово-кредитну політику. 

За підсумками засідання ЄЦБ, що відбулося 27 липня, підвищено усі три ключові відсоткові ставки на 25 б.п. ЄЦБ також дав зрозуміти, що не виключає можливості припинення циклу посилення монетарної політики у вересні. Президент ЄЦБ Крістін Лагард заявила, що регулятор керуватиметься статданими в ухваленні подальших рішень і можеяк підняти ставку у вересні, так  і зробити паузу.

НБУ знизив облікову ставку до 22,0% річних із 28 липня 2023 року. Стрімке сповільнення інфляції та стійка ситуація на валютному ринку уможливлюють початок циклу зниження облікової ставки. Ураховуючи поліпшення інфляційних очікувань та прогнозу подальшого уповільнення інфляції, поточне та прогнозоване зниження ставки узгоджується зі збереженням привабливості гривневих заощаджень. Це є важливим елементом забезпечення курсової стійкості за пом’якшення валютних обмежень і переходу до більшої гнучкості обмінного курсу. Водночас зниження облікової ставки на тлі збереження макрофінансової стабільності підтримає відновлення економіки.

Український експорт скоротився, а імпорт — зріс. Експорт товарів у червні 2023 року зменшився на 7,5% порівняно із червнем 2022 року та становив 2,7 млрд дол. США. Імпорт товарів у червні 2023 року зріс на 5,9% у порівнянні з червнем 2022 року і становив 5,1 млрд дол. США. 

Огляд фінансових ринків 31.07.2023

Новини банку

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - банк ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок