Мобільний додаток
перейти перейти
Аналітичні огляди

Ласкаво просимо до Прес-центру ПУМБ! У цьому розділі Ви можете ознайомитись з останніми новинами банку і аналітичними матеріалами про фінансовий ринок.

Представники ЗМІ можуть отримати коментарі керівництва та експертів банку щодо продуктів та послуг ПУМБ, про ситуацію на українському фінансовому ринку, зв'язавшись із співробітниками Прес-служби.

Огляд фінансових ринків 09.01.2023
10 січня 2023
Отримати на e-mail {title} - банк ПУМБ

В перший тиждень нового року на світових фінансових ринках зафіксовано зростання основних фондових індексів. Інвестори розпочали рік з оцінки свіжої макроекономічної статистики та протоколу грудневого засідання ФРС США. Згідно з оприлюдненим протоколом засідання ФРС, усі посадові особи центробанку на нараді з питань монетарної політики 13-14 грудня погодилися, що необхідно уповільнити темпи агресивного підвищення процентних ставок, щоб обмежити ризики для економічного зростання. При цьому учасники ринку мають надію, що в якийсь момент протягом 2023 року ФРС все ж таки почне зниження ставки. Керівники американського ЦБ зазначили, що хочуть дочекатися нових сигналів прогресу в русі інфляції до рівня в 2,0%, і вважають, що «невиправдане пом’якшення фінансових умов ускладнить завдання щодо відновлення цінової стабільності».

Тим часом в Україні ділова активність у мінусі. У грудні 2022 року бізнес продовжив послаблювати оцінки щодо своєї економічної діяльності. Посилення негативних наслідків активних бойових дій, ризик подальших терактів проти критичної інфраструктури та тривале її відновлення, скорочення виробництва, зниження реальних доходів населення ускладнили економічну активність та вплинули на погіршення очікувань підприємств усіх секторів, які беруть участь у щомісячних опитуваннях Національного банку. Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який Національний банк розраховує щомісяця, за виключенням вимушеної перерви в березні–травні цього року. У грудні 2022 року ІОДА знизився до 42,1 із 42,7 у листопаді.

Міжнародні резерви України продовжують зростати. Міжнародні резерви України станом на 01 січня 2023 року за попередніми даними становили 28,5 млрд дол. США. У грудні вони зросли на 1,9% порівняно з листопадом 2022 року завдяки валютним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили інтервенції НБУ з продажу валюти для підтримання фіксованого курсу.

Огляд фінансових ринків 09.01.2023

 

Новини банку

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - банк ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок