Мобільний додаток
перейти перейти
Новини

Ласкаво просимо до Прес-центру ПУМБ! У цьому розділі Ви можете ознайомитись з останніми новинами банку і аналітичними матеріалами про фінансовий ринок.

Представники ЗМІ можуть отримати коментарі керівництва та експертів банку щодо продуктів та послуг ПУМБ, про ситуацію на українському фінансовому ринку, зв'язавшись із співробітниками Прес-служби.

Трильйон гривень залучено до держбюджету через ОВДП
22 травня, середа
Отримати на e-mail {title} - банк ПУМБ

21 травня в українському фінансову секторі відбулась визначна подія. Наші співвітчизники, вітчизняний бізнес та іноземні інвестори інвестували понад 1 трлн грн у державні облігації України (ОВДП) з початку повномасштабного вторгнення. ПУМБ, як банк-первинний дилер відіграв у цій події дуже важливу роль, адже загальна сума інвестицій більш ніж  2000   клієнтів банку, фізичних та юридичних осіб, у військові облігації склала понад  1,6 млрд. грн, понад  50.5 млн доларів США та понад 10.5 млн євро.

Військові облігації - це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, доступний для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів. Дохід від військових облігацій не оподатковуються ПДФО та військовим збором. 

Залучені кошти спрямовуються на фінансування потреб Збройних Сил України та підтримку економіки України у воєнний час. Тим самим інвестори забезпечують українську армію найнеобхіднішим: зброєю, набоями, технікою, харчуванням та медикаментами. 

«Зараз наші Сили Оборони та економіка, як ніколи потребують консолідованої фінансової підтримки і Облігації внутрішніх державних позик дають можливість кожному українцю надати таку підтримку. Ми дуже пишаємось нашими клієнтами, які за час повномасштабного вторгнення допомогли таким чином країні на понад 4 мільярди гривень. Це дуже важлива і шляхетна справа» - коментує подію Директор департаменту інвестиційного бізнесу, Антон Стадник.

Військові облігації є одним з основних джерел фінансування для державного бюджету, разом з міжнародною допомогою та доходами від податків і митних зборів.  Інвестиції у ОВДП були одним із важливих механізмів із стабілізації фінансової системи та запобігання кризи ліквідності в умовах війни. 

«Завдяки залученим коштам від ОВДП ми змогли профінансувати близько 200 днів нашої оборони та захисту, що еквівалентно 15% ВВП України у 2023 році. В цілому інвестиції в облігації стали другим за обсягом джерелом фінансування держбюджету після міжнародної допомоги», - зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Додамо, що банк ПУМБ, як банк-первинний дилер з продажу військових  ОВДП забезпечує своїм клієнтам участь в первинних аукціонах Міністерства Фінансів України, що дозволяє придбати ОВДП з найкращім рівнем дохідності.

Новини банку

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - банк ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок