Mobile app
go go
Press about us

Welcome to the Press-center of FUIB! In this section, You can read the latest news of the bank and analytical materials about the financial market.

Members of the media may receive comments of the leaders and experts of the bank about the products and services of FUIB, about the situation on the Ukrainian financial market, contacting with the press officers.

Довіра до банківської системи України росте на фоні кризи в ЄС
05 April 2013
Отримати на e-mail {title} - FUIB

Довіра до банківської системи України за останні два роки суттєво зросла, про що свідчить статистика вкладів, перш за все, у національній валюті. Про це заявили експерти під час круглого столу «Відлуння Кіпру: захист прав вкладників банків – світова та українська практика».

За словами директора департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду НБУ Наталії Іваненко, з початку року на рахунки українських банків прийшло 19 млрд грн. При цьому з початку березня поточного року – близько 4 млрд грн.

Велику роль у цьому відіграла збалансована політика НБУ, підтримана більшістю комерційних банків, відзначив заступник голови правління ПУМБ і член ради НАБУ Артур Загородников. «Завдяки цьому, ми маємо стабільний курс національної валюти і профіцит ліквідності у більшості банків, що дає можливість подальшого зростання національної економіки. Сьогодні ми можемо констатувати, що ситуація в Українському банківському секторі повністю стабілізувалася», – зазначив він.

При цьому, експерти відзначили, що ситуація, склалася на Кіпрі, свідчить про глобальні зміни в європейському фінансовому просторі. «Ми цілком можемо припускати, що Кіпр стане своєрідним «майданчиком для тестування». І заходи, вжиті там, можуть надалі бути використані іншими європейськими країнами, які відчувають подібні труднощі», – вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Українці від цього не постраждають, впевнені експерти, оскільки вклади всередині країни надійно захищені. «Гроші, зароблені тут, повинні залишатися тут і працювати на подальший розвиток економіки цієї країни. Саме тому уряд свого часу пропонував олігархам амністію капіталів, повернутих в країну. Ті, хто не захотів, віддадуть тепер ці гроші на відновлення економік інших країн. І це буде справедливо», - сказав член громадської ради при Мінфіні Валерій Чорний.

Джерело: РБК-Украина

News

Subscribe to the newsletter

Next
Please fill this field

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - FUIB

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Feedback