Мобільний додаток
перейти перейти
Інтернет-банкінг
Народний банкір

Багато українців вважають, що банк – це складно. Переконайтеся у тому, що банк – це просто, зручно та доступно для кожного з проектом «Народний банкір» від ПУМБ!

Ми збираємо для Вас найактуальніші фінансові поради, відповідаємо на поширені запитання. Пояснюємо простими словами те, як ефективно розпоряджатися грошима та орієнтуватися на ринку фінансів. А також наводимо історії клієнтів, які можуть допомогти Вам у прийнятті рішень.

Чому варто відмовитись від кеша на користь картки?
05 лютого, п'ятниця
Отримати на e-mail {title}

Безготівкова оплата товарів та послуг все активніше входить в наше життя, а пандемія та карантинні обмеження пришвидшили зміни в платіжних звичках українців. І не дивно, адже безготівкові розрахунки мають багато переваг перед використанням паперових грошей та монет. Отже, давайте порівняємо.

За підсумками дев’яти місяців 2020 року сума безготівкових операцій становила 1550,1 млрд грн або 55,2% від суми усіх операцій з картками. Торік цей показник становив 49,7%*.

*За даними НБУ https://bank.gov.ua

Зручність і економія

З карткою просто сплачувати за онлайн-покупки, комунальні послуги, бронювати залізничні та авіаквитки, готелі тощо. Крім зручності, економії часу, наразі, це ще й зменшення витрат. Наприклад, розраховуючись готівкою через каси за житлово-комунальні послуги, квитки, доведеться додати чималу комісію, а при безготівкових розрахунках вона менша, відсутня або в деяких випадках ще і вартість товару/послуги може бути знижено.

Крім того, картка – це можливість зручних термінових переказів коштів батькам і дітям, друзям і знайомим у будь-який куточок України та за кордон. А в деяких банках це й дуже вигідно. Так, з карткою ПУМБ «всеКАРТА» в онлайн-банкінгу можна вільно робити перекази на картки будь-яких банків без комісії.

за даними НБУ, у січні – вересні 2020 року частка операцій в інтернеті зросла до майже 30% за сумою від усіх безготівкових операцій, здійснених з платіжними картками. Тогорічний показник – 27%*.

*За даними НБУ https://bank.gov.ua

Гігієна та безпека

Картка більш гігієнічна за кеш. Важливість цієї переваги стала особливо відчутна під час пандемії на Covid-19. Пластикова картка перебуває лише у ваших руках на відміну від купюр – зменшується ризик підхопити захворювання «брудних рук».


До того ж, сучасний пластик має кілька ступенів захисту інформації, а на зміну магнітній смузі прийшов чіп з безконтактною оплатою PayPass в Mastercard та PayWave у VISA. Тепер, щоб розплатитися, достатньо просто прикласти картку до POS-терміналу, не передаючи касирові.


Такі картки мають вищий (порівняно з попереднім поколінням) рівень захисту:

  • Їх неможливо підробити через унікальне шифрування чипа. Кожна транзакція має динамічний код, під час її проведення шахраям не вдасться змінити інформацію та й код не можна використати для підтвердження іншої транзакції.
  • POS-термінал проводить операцію тільки один раз і відразу відключається, що унеможливлює помилкове чи навмисне списання коштів.
  • На суми понад 500 грн – додатковий захист: обов'язкове введення ПІН-коду.

Журнал «Народний банкір» №15/2021

Якщо ви втратили пластик, його можна терміново заблокувати за телефоном гарячої лінії чи в онлайн-банкінгу. Потім звернутися до банку для перевипуску картки. Миттєву картку можна поновити за лічені хвилини, іменну буде виготовлено за декілька днів. Якщо ж у вас поцупили паперові гроші, то це, як правило, назавжди.

Облік та контроль

Картка дозволяє користуватися частиною грошей, постійно зберігаючи доступ до всієї суми. А також вчасно контролювати витрати за допомогою онлайн-банкінгу, Push-повідомлень у мобільному банкінгу на смартфоні, повідомлень у Viber або іншому месенджері. В онлайн-банкінгу ще є можливість вести домашню бухгалтерію.

Простота і швидкість

Картка – це не лише пластик. Її можна оцифрувати в мобільний гаманець Apple Pay або Google Pay у вашому смартфоні. Спочатку перевірте, чи підтримує ваш пристрій функцію NFC. Якщо підтримує, завантажте з маркетів додаток Google Pay чи Apple Pay і додайте платіжні картки.

Функція NFС – Near Field Communication – створена для обміну даними гаджета і платіжного терміналу на дистанції, що не перевищує 10 см. Для цього достатньо прикласти 2 апарати один до одного, виконати 1-2 нескладних дії (залежить від використовуваної системи розрахунку) – і безконтактна оплата за допомогою пристрою пройшла.

Усе це відбувається завдяки вбудованому чіпу NFC.

  • У новітніх моделях гаджетів він вбудований прямо в материнську плату, а в більш старі девайси їх можна додати за допомогою sim-карти, карти пам'яті або окремої мітки з таким модулем. Про те, чи підтримує конкретний мобільний гаджет технологію NFC, можна дізнатися з його характеристик.
  • Фізичний номер картки використовується тільки 1 раз при налаштуванні гаджета і потім ніде не зберігається. Він оцифровується й надалі використовується тільки зашифрований віртуальний номер.

Більш того, сьогодні вже можна розраховуватися іншими платіжним інструментами, крім смартфона – смарт-годинниками, брелоками, каблучками. Який девайс найзручніший – обираєте ви. Наприклад, платіжна каблучка Visa – звичайне тонке коло, всередині якого знаходиться програмований чіп NFC. При цьому зовні його зовсім не видно. На початку каблучка була спроектована для того, аби спростити життя спортсменів, а оскільки гаджет гарно себе зарекомендував, то його вирішили пустити у масове виробництво.

 

Кількість токенізованих (оцифрованих) карток, якими користувалися українці для здійснення операцій у вересні 2020 року, становила майже 3,4 млн од. Це на 50% більше, якщо порівнювати з січнем цього ж року*.

*За даними НБУ https://bank.gov.ua

Обирайте зручність та безпеку. Робіть прості та швидкі безготівкові та безконтактні розрахунки за товари чи послуги.

Переглянути весь випуск

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title}

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок