Mobile app
go go
Press about us

Welcome to the Press-center of FUIB! In this section, You can read the latest news of the bank and analytical materials about the financial market.

Members of the media may receive comments of the leaders and experts of the bank about the products and services of FUIB, about the situation on the Ukrainian financial market, contacting with the press officers.

Держгарантії здешевлять кредити, але лише на 1-2%
29 March 2013
Отримати на e-mail {title} - FUIB

Випуск держгарантій не приведе до істотного зниження процентних ставок, проте він може привернути увагу банків до фінансування складних інвестиційних проектів.

Надання державою гарантій по кредитах для реалізації інвестиційних проектів зменшить вартість позик, але лише на 1-2 процентних пункти. Таку думку в коментарях ZN.UA висловив заступник голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ Олексій Волчков.

"Випуск держгарантій не приведе до істотного зниження процентних ставок, проте він може привернути увагу банків до фінансування складних інвестиційних проектів. Величина процентних ставок по кредитах визначається вартістю пасивів і маржею (заробітком) банку. Так як маржа залежить від ризику угоди, то наявність держгарантії може знизити її на 1-2% річних. Більш істотне зниження процентних ставок залежить від поведінки населення – головного джерела пасивів банківської системи", – зазначив банкір.

За словами Волчкова, ряд зобов'язань, які Кабмін хоче покласти на фінустанови-учасники держпроектів (необхідність постійного супроводу проектів від етапу розробки до реалізації, що включає в себе в т.ч. моніторинг виконання робіт підрядниками і т.д.) не особливо злякають банки .

"Супровід проектів від етапу розробки до реалізації є основним видом діяльності банку, і не залежить від наявності державної гарантії. Вирішальним фактором для банку буде принципова зацікавленість у реалізації довгострокових проектів, а також наявність ресурсів необхідних для реалізації інвестиційних проектів. З останньою спостерігаються проблеми, так як практично всі ресурси, залучені як у гривні, так і в доларах є короткостроковими (з терміном до року), і не можуть бути використані для інвестиційного кредитування ", – резюмував представник ПУМБ.

Нагадаємо, що в держбюджеті-2013 і проекті Держпрограми активізації економіки в 2013-2014 рр. передбачено надання державою гарантій за кредитами на 50 млрд грн для реалізації інвестиційних проектів у стратегічних для України галузях.

Джерело: Зеркало недели

News

Subscribe to the newsletter

Next
Please fill this field

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - FUIB

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Feedback