Мобільний додаток
перейти перейти
Press about us

Welcome to the Press-center of FUIB! In this section, You can read the latest news of the bank and analytical materials about the financial market.

Members of the media may receive comments of the leaders and experts of the bank about the products and services of FUIB, about the situation on the Ukrainian financial market, contacting with the press officers.

Їзда на місці (Корреспондент)
21 November 2012
Отримати на e-mail {title} - FUIB

До 2009-го за допомогою банків українці купували 70% автомобілів. Сьогодні так купується в кращому випадку одна машина з п’яти. Проблема не тільки в позичальниках, обмежених у коштах, але і в банках, у яких теж проблеми з вільними ресурсами – вони стали дорогими.

Сам ринок автокредитів, якщо рахувати продажі, в порівнянні з 2008 роком стиснувся майже в десять разів. Якщо до кризи банки видали близько 450 тис. позик, то до кінця цього року – лише близько 40 тис. розповідає Максим Мироненко, керівник департаменту розвитку продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ. При цьому автопродажі за той же термін впали всього в три рази.

Але в цілому в порівнянні з минулим роком банки стали активніше роздавати позики. Так, ПУМБ з початку року видав у два рази більше автокредитів, ніж за аналогічний період минулого року, – більш ніж на 160 млн. грн. На 38,2% більше в грошовому вираженні видав кредитів і ВТБ Банк.

Правда, у вересні-жовтні активність позичальників знизилася через збільшення процентних ставок. У підсумку середня ставка на ринку в цьому році збільшилася на 3-5% паралельно до зростання вартості гривневих депозитів.

Зараз п’ятирічна позика на купівлю нової іномарки, за даними аналітичної компанії Простобанк Консалтинг, тягне за собою зобов’язання на рівні 20-20.5% річних.

Найбільшою популярністю серед покупців, за даними ПУМБ, користуються позики на трирічний термін під ставку від 10,99% до 17,49%. Середня сума автокредиту по ринку в 2012-му становить 100 тис. грн.

Ряд банків пропонують і нульовий відсоток. Однак пропозиції з 0% або дуже низькою (до 5% річних) номінальною процентною ставкою містять щомісячну комісію від суми позики, яка збільшує реальну ставку до 30% річних і вище, розповідає Олександр Сєдих, фінансовий директор Простобанк Консалтинг. Виняток становлять партнерські програми на окремі марки машин.

Партнерство з дилерами взагалі стало рятівним колом для автокредитування – саме в салонах робляться основні кредитні продажі. Причому найчастіше йдеться про програми, що пропонуються самими автовиробниками.

Повний текст статті читайте в журналі "Корреспондент" від 16 листопада 2012 р.

News

Subscribe to the newsletter

Next
Please fill this field

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - FUIB

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок