![{title} - Bank FUIB {title} - Bank FUIB](/assets/img/letter_img.png)
First Ukrainian International Bank (FUIB) has started cooperation with the company "E-COM", within the framework of which it has become possible to use a unique service FactorEx. The service is based on the exchange of electronic documents between the participants of the factoring transaction in a single on-line environment.
FactorEx will allow one to carry out factoring transactions, as well as to validate registers using digital signature, without drawing up paper documents and visiting the bank.
The entire factoring financing procedure will take place on-line and will take not more than 3 seconds, and the repayment of financial assets will be carried out without the territorial binding to the bank.
The use of the FactorEx service and transfer of documents in an electronic form for the obtainment of financing will allow FUIB to automate the process of factoring financing and to increase the speed of current operations, and it will also save client's time and resources.
Factoring from FUIB is the mechanism of the future for your business!
- Не відводити очей: портрети ветеранів – у головних вітринах країни
- Готові до всього! У рамках діалогів з NV.ua Голова правління ПУМБ Сергій Черненко розповів, як банк підготувався до можливих блекаутів цього року
- ПУМБ та Лімагрейн Україна запустили нову партнерську програму для аграріїв
- ПУМБ лізинг взяв участь у круглому столі «Роль кредитування та лізингу в розвитку ринку автопродажів» від видання Financial Club
- 2 роки проєкту «Ми однієї крові»: як соціальна ініціатива рятує десятки тисяч життів
- Щодо пошкоджень двох відділень ПУМБ у Києві та Кривому Розі
Отримати на e-mail
Новину відправлено
![{title} - Bank FUIB {title} - Bank FUIB](/assets/img/bitmapOk.png)
Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!
questions
complaint or suggestion
networks
Feedback