Mobile app
go go
Analytical overviews

Welcome to the Press-center of FUIB! In this section, You can read the latest news of the bank and analytical materials about the financial market.

Members of the media may receive comments of the leaders and experts of the bank about the products and services of FUIB, about the situation on the Ukrainian financial market, contacting with the press officers.

Огляд фінансових ринків 26.03.2024
26 March, Tuesday
Отримати на e-mail {title} - Bank FUIB

У фокусі – центробанки. За підсумками засідання, що відбулося 19-20 березня, Федеральний комітет з відкритих ринків ФРС США зберіг відсоткову ставку за федеральними кредитними коштами (federal funds rate) в діапазоні 5,25-5,50%. Банк Англії зберіг базову процентну ставку на рівні 5,25% річних за підсумками березневого засідання, але дав зрозуміти, що близький до пом’якшення грошово-кредитної політики. Значно зросли очікування зниження ставок ЄЦБ і Банком Англії вже в червні після того, як Національний банк Швейцарії (НБШ) став першим великим центральним банком, який вже зробив це. НБШ несподівано знизив ключову процентну ставку на 25 б.п. - до 1,5%, це стало першим таким зниженням з моменту послаблення пандемії.

Банківський сектор України – високорентабельний. Банківський сектор отримав 86,5 млрд грн чистого прибутку за 2023 рік. Цей результат вже ураховує підвищення ставки податку на прибуток до 50,0%. Збитковими за рік були лише сім переважно малих банків із збитком 0,2 млрд грн. Рушієм високого прибутку у 2023 році був чистий процентний дохід, який зріс майже на третину. Водночас наприкінці року його зростання сповільнилося.

МВФ завершила третій перегляд програми EFF. Переглядом відзначено значний прогрес Уряду України у виконанні заходів за програмою EFF.

Огляд фінансових ринків 26.03.2024

Subscribe to the newsletter

Next
Please fill this field

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - Bank FUIB

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Feedback