Mobile app
go go
Analytical overviews

Welcome to the Press-center of FUIB! In this section, You can read the latest news of the bank and analytical materials about the financial market.

Members of the media may receive comments of the leaders and experts of the bank about the products and services of FUIB, about the situation on the Ukrainian financial market, contacting with the press officers.

Огляд фінансових ринків 05.02.2024
06 February, Tuesday
Отримати на e-mail {title} - Bank FUIB

ФРС: ставки без змін. За підсумками січневого засідання ФРС, яке пройшло 30-31 січня, ставки залишені без змін, однак у своїй політичній заяві ФРС зробила важливий крок до їхнього зниження в майбутньому. У тексті заяви було пом’якшено побоювання щодо інфляції, наголошено на інших ризиках для економіки, і відсутні згадки про можливе подальше підвищення вартості запозичень. Заява Регулятора також не містила згадок про стан банківської системи або посилення фінансових умов, що свідчить про стриманість щодо майбутніх дій.

Платіжний баланс сформовано з дефіцитом.  Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у 2023 році становив 9,8 млрд дол. США порівняно з профіцитом у 8,0 млрд дол. США у 2022 році. Дефіцит сформувався через: суттєве розширення від’ємного сальдо торгівлі товарами – як за рахунок зниження експорту, так і збільшення імпорту; скорочення грантової допомоги від іноземних партнерів; розширення виплат за інвестиційними доходами.

Обсяги залучень через ОВДП суттєво скорочуються. На плановому аукціону Міністерства фінансів з розміщення ОВДП, який відбувся 30 січня, інвесторам були запропоновані три випуски інструментів, номінованих виключно в національній валюті. Обсяги залучень було суттєво скорочено у порівнянні із попередніми аукціонами.

Огляд фінансових ринків 05.02.2024

Subscribe to the newsletter

Next
Please fill this field

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - Bank FUIB

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Feedback