Mobile app
go go
Analytical overviews

Welcome to the Press-center of FUIB! In this section, You can read the latest news of the bank and analytical materials about the financial market.

Members of the media may receive comments of the leaders and experts of the bank about the products and services of FUIB, about the situation on the Ukrainian financial market, contacting with the press officers.

Огляд фінансових ринків 13.11.2023
14 November 2023
Отримати на e-mail {title} - Bank FUIB

Другий тиждень на світових фінансових ринках фіксується зростання на тлі оптимізму інвесторів стосовно можливого завершення циклу підвищення відсоткових ставок провідними центальними банками світу. Позитивна динаміка початку листопада повністю відповідає багаторічній статистиці ринку акцій США. Оптимізм інвесторів дещо знизили заяви низки чиновників ФРС, які попередили, що відсоткова ставка в США залишатиметься підвищеною ще довгий час, і що ринку слід з обережністю очікувати швидкого зниження ставки. Їхні коментарі дещо нівелювали нещодавні прогнози про те, що цикл підвищення ставки ФРС завершено, і змусили інвесторів повернутися до активів, схильних до ризику підвищення ставки, таких як долар США і казначейські облігації.

Інфляція в Україні стрімко сповільнюється. Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2023 року порівняно із вереснем 2023 року становила 0,8%, порівняно із жовтнем 2022 року – 5,3%, з початку року – 3,8%. Базова інфляція в жовтні 2023 року порівняно із вереснем 2023 року- становила 0,4%, з початку року – 4,6%.

ЄК рекомендувала почати переговори про вступ до ЄС. 08 листопада Європейська комісія офіційно рекомендувала Раді ЄС почати переговори з Україною про її вступ до ЄС. Про це на брифінгу у Брюсселі повідомила Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн. Вона наголосила, що Україна продовжує втілювати реформи попри повномасштабну війну, а основний поступ досягнуто в конституційній реформі, реформі в сфері правосуддя, у відборі до Вищої ради правосуддя. Загалом Україна виконала понад 90,0% рекомендацій, висунутих ЄК в момент надання Україні кандидатського статусу. Політичне рішення про початок переговорів має схвалити Єврорада в грудні 2023 року.

Огляд фінансових ринків 13.11.2023

Subscribe to the newsletter

Next
Please fill this field

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - Bank FUIB

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Feedback