Мобільний додаток
перейти перейти
Analytical overviews

Welcome to the Press-center of FUIB! In this section, You can read the latest news of the bank and analytical materials about the financial market.

Members of the media may receive comments of the leaders and experts of the bank about the products and services of FUIB, about the situation on the Ukrainian financial market, contacting with the press officers.

Огляд фінансових ринків 02.10.2023
03 October 2023
Отримати на e-mail {title} - Bank FUIB

Shutdown скасовується. Минулий тиждень, як і вересень в цілому, завершився для американських ринків акцій зниженням. Така динаміка у вересні цілком характерна з огляду на історію. Інвестори оцінювали макроекономічні дані, вплив нафтових цін, що зростають, на інфляцію. Не обійшли інвестори увагою і ймовірний Shutdown в США, якого вдалося уникнути в останній момент. Обидві палати Конгресу США увечері 30 вересня підтримали бюджетну резолюцію для фінансування федеральних видатків на 45 днів. З 1 жовтня у США почався фіскальний рік, у який країна увійшла без бюджету. Якби Конгрес не проголосував за тимчасову бюджетну резолюцію, робота федерального уряду США зупинилась би (почався б так званий Shutdown). В суботу, 30 вересня, Президент США Джо Байден також підписав схвалений Конгресом закон про продовження фінансування федерального уряду країни на 45 днів до 17 листопада.

В Україні, тим часом, експорт скорочується, а імпорт — зростає. Експорт товарів у серпні 2023 року зменшився на 20,4% у порівнянні з серпнем 2022 року. Імпорт товарів у серпні 2023 року зріс на 18,1% у порівнянні з серпнем 2022 року та становив 5,5 млрд дол. США.

НБУ впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу. З огляду на стійкий прогрес у зниженні інфляції, накопичення значного рівня міжнародних резервів, збільшення привабливості гривневих депозитів та ОВДП Національний банк з 03 жовтня 2023 року переходить до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. Таким чином, Національний банк продовжує реалізацію Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. За цього режиму офіційний курс визначатиметься на основі курсу за операціями на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком відповідно до постанови Правління НБУ No18, як це відбувалося з 24 лютого 2022 року.

Огляд фінансових ринків 02.10.2023

 

Subscribe to the newsletter

Next
Please fill this field

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - Bank FUIB

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок