Mobile app
go go
News

Welcome to the Press-center of FUIB! In this section, You can read the latest news of the bank and analytical materials about the financial market.

Members of the media may receive comments of the leaders and experts of the bank about the products and services of FUIB, about the situation on the Ukrainian financial market, contacting with the press officers.

Чистий прибуток ПУМБ за 2023 рік склав 3,96 млрд грн.
26 April, Friday
Отримати на e-mail {title} - Bank FUIB

ПУМБ продовжує утримувати лідерські позиції за ключовими показниками у банківському секторі. У минулому році банк не тільки зміг вистояти перед викликами військового часу, а й продемонстрував стабільне зростання. Зокрема, прибуток ПУМБ від операційної діяльності за 2023 рік склав 15,28 млрд грн, що на 219% більше за показник минулого року. Загалом же, після сплати податків та операційних витрат, чистий прибуток банку за минулий рік склав 3,96 млрд грн, дозволивши ПУМБ увійти до ТОП-7 банків України за цим показником.

Чистий процентний дохід банку 2023 склав 12,37 млрд грн (+22%), а чистий комісійний дохід – 2,14 млрд грн (+6%). Таких результатів вдалось досягти завдяки прозорим та вигідним тарифам, які пропонує банк як громадян, так і бізнесу.

Власний капітал банку за підсумками року  складає  - 17,39 млрд грн, що майже на 49% більше показника 2022 року (11,7 млрд грн).

Активи  банку на 31.12.2023 становлять – 153,33 млрд грн, що на 37% більше показника 2022 року (111,97 млрд грн).

Банку продовжують довіряти свої кошти мільйони українців та вітчизняних компаній. Так, станом на кінець 2023 року у банку було розміщено 126,54 млрд грн коштів клієнтів. Цей показник виріс на 40% порівняно із показником минулого року (90,3 млрд грн). Рахунки фізичних осіб (рахунки, строкові депозити та ощадні рахунки) складають – 47,67 млрд грн, що на 25% більше показника 2022 року (38,1 млрд грн). Кошти корпоративних клієнтів складають – 78,87 млрд грн. Цей показник збільшився на 51% у порівнянні із минулим роком (52,17 млрд грн).

Кредитний портфель ПУМБ у корпоративному секторі виріс на +25% на тлі падаючого ринку, а його темпи зростання за напрямком малого та середнього бізнесу досягли 32%. При цьому висока якість портфеля по всім сегментам значно перевищила усі очікування та прогнози. Такі результати стали можливими завдяки активній підтримці та фінансуванню українського бізнесу та кредитуванню масового сегменту ФОП у рамках найзатребуванішої онлайн-позики для підприємців «всеБІЗНЕС»

Нагадуємо, що за даними НБУ, станом на 1.03.2024 ПУМБ входить до  ТОП-5 українських банків за розміром депозитного портфелю клієнтів-фізичних осіб в усіх валютах та до ТОП-3 за розміром строкового депозитного портфелю клієнтів-фізичних осіб у гривні. Також ПУМБ в чергове увійшов до переліку системно важливих для країни банків. Більше того, у березні 2024 року ПУМБ посів перше місце в рейтингу найстійкіших банків України серед вітчизняних банків із приватним капіталом, згідно з даними інвестиційної компанії Dragon Capital.

Не в останню чергу цього вдалось досягти завдяки запуску низки нових продуктів, таких як «MoneyBox», доставка платіжних карток по всьому світу, безкоштовні перекази між родичами та багато інших. Також одним із драйверів залучення нових клієнтів став мобільний застосунок ПУМБ Online, який 2023 році отримав чи мало нових функцій, за що був обраний найкращим мобільним банкінгом за версією порталу Delo.ua.

«Минулий рік був дуже вдалим для ПУМБ у фінансовому плані. Це результат, якого вдалось досягти завдяки самовідданій та кропіткій роботі нашої команди і від того, зростаючої довіри населення та бізнесу до нашого банку. У цьому році ми сподіваємось перевершити ці показники. Для цього є всі передумови» -  коментує результати роботи банку Сергій Черненко, голова правління ПУМБ.

Також ПУМБ активно працює на допомогу країні. Так, з моменту повномасштабного вторгнення і по сьогодні ПУМБ сплатив податків та зборів у бюджет країни на понад 7,5 млрд грн, увійшовши до ТОП 5 найбільших платників податків у банківському секторі. До цього ж, банк спрямував на соціальні проєкти понад 530 мільйон гривень, 185 із яких пішли на допомогу Силам оборони України.

News

Subscribe to the newsletter

Next
Please fill this field

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - Bank FUIB

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Feedback