Mobile app
go go
News

Welcome to the Press-center of FUIB! In this section, You can read the latest news of the bank and analytical materials about the financial market.

Members of the media may receive comments of the leaders and experts of the bank about the products and services of FUIB, about the situation on the Ukrainian financial market, contacting with the press officers.

ПУМБ виступив партнером головної бізнес-події цього року – КМЕФ-2023
23 October 2023
Отримати на e-mail {title} - Bank FUIB

12 жовтня 2023 року відбувся девʼятий Київський міжнародний економічний форум — щорічна подія, яка обʼєднує представників української влади, бізнесу та суспільства для відкритого діалогу, обміну досвідом, створення простору довіри та ефективних стратегій розвитку економіки. Одним із партнерів заходу став Перший український міжнародний банк.

Цього разу ключовими темами КМЕФ-2023 стали: інвестиції та страхування воєнних ризиків, зимові виклики для української енергетики, міжнародна співпраця у відбудові України, євроінтеграція та підприємництво у прифронтовій зоні. Голова правління ПУМБ Сергій Черненко взяв участь у дискусійній панелі «Інвестиції та страхування воєнних ризиків». Учасники панелі обговорили можливі дієві державні та приватні інструменти, які мають використовуватись для залучення інвестицій у відбудову України. Це було ключовим питанням від модератора панелі Володимира Лавренчука: що може дійсно об’єднати українців у відбудові країни? Як це довести до бізнесу? Можливо, це банки?

«Схожу ситуацію ми вже проходили на початку повномасштабного вторгнення. Коли бізнес, зокрема аграрний, мав запит на кошти для інвестицій у виробництво, але не мав достатніх активів для їх отримання. Тоді Мінекономіки запровадило механізм портфельних державних гарантій. Також держава розробила чіткі вимоги та легкий механізм. І це спрацювало. Ми почали видавати нові кредити під ці портфельні гарантії з покриттям у 80 % (наразі – 50 %), а аграрії змогли завершити посівну. Думаю, щось подібне має спрацювати і під час відновлення України. Якщо держава надасть гарантії та вибудує чіткий механізм подання для бізнесу, то банки підуть назустріч та почнуть активно кредитувати проєкти з відновлення країни, – наголосив у своїй промові Сергій Черненко. – Більше того, я би порадив державі розпочати втілювати ці програми вже сьогодні. Наразі ніхто з присутніх не наважиться дати точний прогноз, коли закінчиться війна. А бізнес потребує підтримки вже зараз», – резюмує Сергій Черненко, Голова правління ПУМБ.

Участь у панелі також взяли: модератори – регіональний директор NEQSOL Holding Ukraine Володимир Лавренчук, старший партнер компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон, заступник міністра економіки України Володимир Кузьо, CEO «Смарт-Холдинг» Юлія Кірьянова, старший партнер Horizon Capital Василь Тофан, президент компанії «Київстар» Олександр Комаров.

News

Subscribe to the newsletter

Next
Please fill this field

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - Bank FUIB

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Feedback