Мобільний додаток
перейти перейти
Analytical overviews

Welcome to the Press-center of FUIB! In this section, You can read the latest news of the bank and analytical materials about the financial market.

Members of the media may receive comments of the leaders and experts of the bank about the products and services of FUIB, about the situation on the Ukrainian financial market, contacting with the press officers.

Огляд фінансових ринків 15.05.2023
15 May 2023
Отримати на e-mail {title} - Bank FUIB

У фокусі інвесторів - споживчі ціни. Минулий торговий тиждень на ринках акцій США пройшов без суттєвих коливань. На ринку склався деякий баланс попиту та пропозицій, а істотних драйверів, які б рухали ринок, поки не спостерігається. Проте провідні фінансові індекси завершили торги в п’ятницю переважно в мінусі на тлі неоднорідних статданих та проблем регіональних банків. Споживчі ціни (індекс CPI) у США у квітні зросли на 4,9% у річному вимірі після підйому на 5,0% у березні. Таким чином, інфляція досягла мінімуму з квітня 2021 року.

Держстат України спостерігає сповільнення інфляції. Інфляція на споживчому ринку у квітні 2023 року порівняно із березнем 2023 року становила 0,7%, з початку року - 3,2%, порівняно із квітнем 2022 року – 17,9%. Базова інфляція у квітні 2023 року у порівнянні з березнем 2023 роком становила 0,5%, з початку року – 3,0%. Фактичні темпи зростання цін були дещо нижчими за траєкторію прогнозу Національного банку, що зумовлене більшою за очікувану пропозицією продовольства та пального. Інфляцію стримувало зміцнення гривні на готівковому валютному ринку та поліпшення інфляційних очікувань. Сповільнення інфляції також значною мірою пояснюється ефектом бази порівняння минулого року, коли з початку повномасштабного вторгнення інфляція почала стрімко прискорюватися.

Вкладення у депсертифікати НБУ зростає. Загальна сума купівлі депсертифікатів учасниками ринку минулого тижня становила 1,685 трлн грн, 1,679 трлн грн з яких – депозитні сертифікати овернайт (ставка – 20,00% річних). Постійно діючою лінією рефінансування НБУ (овернайт) у період 08 – 12 травня банки не користувалися. 09 травня відбувся тендер з розміщення депозитних сертифікатів, за результатами якого задоволено заявки 31 банку на суму 6,2 млрд грн за процентною ставкою 25,00% річних строком до 91 дня.

Огляд фінансових ринків 15.05.2023

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - Bank FUIB

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок