Мобільний додаток
перейти перейти
Розвиток бізнес-середовища

ПУМБ – соціальний партнер міст присутності бізнесу. Він створює робочі місця, консультує і кредитує бізнес, створює комфортні умови для обслуговування, розвиває фінансову грамотність населення.

У 2021-2022 роках Перший Український Міжнародний Банк активно реалізовував проекти, спрямовані на розвиток бізнес-середовища та підтримку бізнесу.

Сплата податків

У 2021 році ПУМБ сплатив податків до держбюджету понад 2,1 млрд грн.  Попри збитки через втрати у війну ПУМБ, як і раніше, вчасно сплачував всі податки. За 2022 рік банк перерахував до держбюджету понад 1,6 млрд грн. З них у квітні й березні сплатив наперед 299 млн грн, щоб підтримати українську економіку, аби держава могла вирішувати нагальні питання у найскладніший період.

План безперервності бізнесу

План безперервності в ПУМБ існує з 2011 року, тоді в банку була створена Система забезпечення безперервної діяльності. Плани ВСР (business continuity planning) переглядаються щорічно, адаптуючи їх до нових реалій та загроз. До широкомасштабної війни банк готувався, наприкінці 2021 року розробив різні плани реагування. Резервним містом був визначений Львів. У січні 2022 року над BCP вже працювало 8 команд за різними напрямками (кредитні ризики, ліквідність, критичний персонал,  комунікації з клієнтами, евакуація майна, евакуація цінностей, евакуація документів, закриття відділень). Наші плани були детально пропрацьовано, вранці 24 лютого вже задіяні. Одразу перейшли від business as usual на антикризове управління. Ситуація в країні вимагала прийняття швидких та виважених рішень, збору інформації та її аналізу. Антикризовий комітет двічі на день проводив наради для стабілізації роботи банку та контролю ефективності впроваджених заходів. ПУМБ зберіг безперервність діяльності, забезпечив безпеку співробітників і клієнтів.

Підтримка бізнесу

ПУМБ постійно відслідковує перебіг подій у країні і аналізує стан своїх клієнтів, щоб за будь-яких умов надавати своєчасну підтримку українському бізнесу. Так, в 2021 році, коли ще тривала епідемія COVID-19, банк розпочав надання електронних довірчих послуг формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки. Це дозволило клієнтам безкоштовно перейти на нові стандарти віддаленого банкінгу (абсолютно весь документообіг доступний у дистанційному каналі), а також досягти безпеки електронного підпису.  В 2021 році понад 17 тисяч клієнтів, а в 2022 році вже понад 21 тисяча клієнтів оцінили зручність послуг КЕП, які надає кваліфікований надавач електронних послуг ПУМБ.

Також з 2021 року банк почав кредитувати підприємців – надавати мікрокредити фізичним особам-підприємцям без застав, пакетів документів та візитів у банк. Мікрокредит оформлюється в онлайн-банкінгу Digital Business за кілька хвилин. Крім того, ПУМБ створив мобільний додаток для бізнесу, який дозволив управляти своїми фінансами через смартфон. Користувачами зручного додатку на кінець року стали 5 тис. клієнтів.

З перших днів війни 2022 року ПУМБ прийняв низку важливих рішень на підтримку своїх клієнтів. Запровадив кредитні канікули для корпоративних клієнтів терміном на кілька місяців. Це були канікули не лише за тілом кредиту, а й за відсотками. Тоді ще ніхто не розумів масштабів війни, тож ми в першу чергу дали бізнес-клієнтам можливість сплатити податки і зарплатню своїм співробітникам та провести критичні платежі. Потім ми адаптували ці канікули, залишивши відсотки, але індивідуально з кожним клієнтом пропрацювавши перенос чи реструктуризацію тіла кредиту. Усе залежало від конкретної галузі бізнесу, його локації та бізнес-моделі. До того ж були клієнти, які залишилися на окупованих територіях та у регіонах, близьких до лінії фронту, і ті, хто втратив бізнес. Для кожного ми обирали індивідуальні рішення, щоб дібрати найбільш оптимальний варіант для погашення кредиту.

Щодо платіжних сервісів, то на півроку ПУМБ скасував фіксовану комісію за еквайринг, суттєво знизив рівень комісії, яку стягували зі щоденного і щомісячного обороту клієнтів. З клієнтів, які призупинили або втратили бізнес, банк не брав жодної копійки по розрахунках, навіть якщо вони проводили транзакції.

Банк продовжив кредитувати бізнес і у війну. Якщо в 2021 році банк профінансував агровиробників на суму 3,2 млрд, то у рік повномасштабного вторгнення сума кредитної підтримки зросла і склала 7,8 млрд грн. Завдяки залученим коштам українські агропідприємства змогли провести польові роботи за розкладом. Загальний же обсяг видач кредитів ПУМБ за всіма сегментами бізнесу у 2022 році склав 19,1 млрд грн, перевищивши показники мирного 2021 року на 1,2 млрд грн (17,9 млрд грн), що тільки підтверджує силу підтримки банком українських підприємців навіть в умовах військового часу.

Також ми створили новий тарифний пакет для вимушено переміщеного бізнесу – «ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА», умови якого врахували усі нагальні потреби релокованого бізнесу та сприяли якнайшвидшому відновленню діяльності малого та середнього бізнесу на безпечній території. Ми запровадили продукт під назвою «SMART ОП!ЛАТА», що дав можливість проведення оплати через сканування QR-коду навіть за умов відключення електроенергії. Це швидко і зручно – з допомогою лише мобільного телефону.

На кінець 2021 року кількість клієнтів малого, середнього та великого корпоративного бізнесу, що обслуговуються у ПУМБ, становила понад 89,1 тисяч. Приріст по малому бізнесу в порівнянні з попереднім роком склав 19,9 тисяч клієнтів або 19,6%. На кінець 2022 року банку довіряли майже 100,9 тисяч корпоративних клієнтів. З початку року клієнтами ПУМБ стали понад 18,1 тисяч бізнес-клієнтів. Серед них понад 16,5 тисяч клієнтів малого бізнесу, їх приріст за рік склав +15%.

У 2021 році ПУМБ визнано лідером номінації «Опора МСБ» рейтингу «Фінансовий Оскар», складеним виданням «Бізнес», за досягнення у сфері кредитування й обслуговування малого та середнього бізнесу. Також банк посів друге місце у номінації «Аграрний банк» за високі результати і помітну активність у сфері підтримки та фінансування проектів агросектора. Заступник голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ Сергій Магдич став одним з кращих МСБ банкірів, посівши друге місце в рейтингу малого Фінансового Оскару 2021 журналу «Бізнес». У 2022 році ПУМБ в черговий раз визнано найкращим банком для МСБ за версією премії FinAwards 2022. Сергія Магдича відзначено у номінації «Кращий корпоративний банкір» щорічної премії Financial Club Awards 2022.
 

Освітні проєкти

У 2021 і 2022 роках ПУМБ залишився стратегічним партнером Київської школи економіки (KSE), що входить до числа найкращих шкіл Центральної та Східної Європи. Банк посилив підтримку KSE – надав грант у розмірі 1 млн доларів на його розвиток протягом 10 років. Грант має 2 ключові напрямки – розвиток активів та інституційна підтримка. Перший напрямок передбачає облаштування 3х освітньо-рекреаційних зон: поверху бізнес-освіти, а також 2х зон навчання та відпочинку для студентів та викладачів у новій будівлі Київської школи економіки. На поверсі бізнес-освіти буде реалізовуватися соціально-публіцистичний проєкт: щопіврічна виставка бізнес-трендів, що кодифікує синергію академічного підходу та знань ринку. Інституційна підтримка передбачає виділення коштів на покриття знижок на навчання на бакалаврських програмах Київської школи економіки. Так, у 2022 році попри війну банк інвестував 4 мільйони гривень у якісну вищу освіту. Підтримка від ПУМБ дозволила продовжити стипендійну програму та надати знижки на навчання студентам із винятковими здібностями і високими академічними досягненнями. KSE й надалі готує професіоналів, що спроможні втілювати якісні зміни і відновлювати Україну після перемоги.

«Знижка на навчання — це результат щоденної роботи. Так, це вимагає неабияких зусиль, але результат того вартий і є стимулом виходити за межі власних можливостей. Знижка допомогла зменшити фінансове навантаження на моїх батьків. Вони завжди підтримували мене, у тому числі у виборі університету, і тепер я маю можливість віддячити їм», — розповіла студентка першого курсу Київської школи економіки Софія Мазепа.

У 2021 році, ПУМБ шостий рік поспіль підтримав профорієнтаційний проєкт Центру «Розвиток КСВ» та Career Hub «Моя кар'єра в Україні». Його мета – показати молодому поколінню можливий шлях розвитку кар'єри та надихнути усвідомлено обирати майбутню професію. Понад 4000 учнів та учениць 9-10 класів взяли участь у всеукраїнському національному уроці «Моє майбутнє в Україні». Понад 1500 старшокласників зареєструвалися на шостий проєкт «Моя ​кар’єра в Україні». 300 найбільш вмотивованих підлітків зустрілися з успішними людьми на кар’єрних зустрічах з медичної, креативної, медіа сфер, сфери послуг, промисловості, а також сфери бізнесу, економіки та IT. 30 найактивніших підлітків потрапили на фінал проєкту, щоб провести один день зі своїми кумирами і дізнатися більше про професію, яка їх цікавить. У проєкті взяли участь 20 волонтерів ПУМБ, експертів з різних професійних напрямків.

«Протягом проєкту, досліджуючи різні професії та галузі, я зрозуміла, що сфера медіа, про яку я думала раніше, - це не моє. Тепер я почала цікавитися кібербезпекою, адже побувала на зустрічі з керівником безпеки ПУМБ, побачила, як виглядає робота зсередини і почула купу корисної і нової інформації», - прокоментувала Олена Науменко, село Махнівка Вінницька обл., учасниця проєкту “Моя кар’єра в Україні”.

27-29 серпня 2021 року на оглядовому колесі в Києві на Подолі відбувся безкоштовний аудіоспектакль «Колесо Історій», який ініціював ПУМБ, з нагоди 30-річчя незалежності України. Кожна із 30 кабінок колеса огляду присвячена окремому року з історії країни. Кожен рік відображається в аудіоп’єсі через сцени реального життя. Потрапивши всередину кабінки колеса, відвідувач активував аудіоп’єсу через QR-код. Сторінку аудіоплеєра зі спектаклями відвідали 5 тисяч українців та гостей столиці. Головна мета «Колеса Історій» — викликати в українців гордість за пройдений шлях та надихнути на нові звершення. Послухати 11 епізодів аудіоп’єси можна також на сторінці видання NV.

 

Фінансова грамотність

Оскільки рівень фінансової грамотності населення в Україні поки що низький серед країн Організації економічного співробітництва і розвитку, ПУМБ приділяє увагу освітнім комунікаціям у соціальних мережах, в масмедіа, корпоративних виданнях.

Банк – це про підтримку та готовність поділитися знаннями та допомогти клієнтам уберегти кошти. Видання «Сьогодні» разом із ПУМБ створили короткий гід, який допомагав українцям захистити свої фінанси від Інтернет-шахраїв. https://www.segodnya.ua/longread/finansove-strahuvannya/index.html. З корисним матеріалом ознайомились майже 54 тисячі читачів.

Фінансова грамотність – про вміння планувати свій бюджет та обирати найвигідніші банківські продукти. Восени 2021 року ПУМБ запустив серію навчальних публікацій про депозитні продукти та вигідне керування власними коштами. Проєкт охопив понад 2 мільйони українців.

ПУМБ в 2021 році продовжив видавати журнал з фінансової грамотності «Народний банкір», який був доступний в друкованому вигляді у відділеннях та онлайн на сайті банку. Охоплення журналу близько 50 тисяч читачів.

У 2021 році Міністерство цифрової трансформації України в партнерстві з Національним банком України та ПУМБ створили освітній серіал «Фінансовий сенсей». Безкоштовно подивитися освітній серіал можна на порталі Дія.Цифрова освіта.  

Це 8 серій тривалістю 5-10 хвилин. Фінансовий сенсей розглядає реальні важливі життєві ситуації: як планувати бюджет та заощаджувати, відкласти кошти та накопичити на омріяну річ, як користуватись кредитним лімітом і не сплачувати відсотки, як вберегти свої кошти від кібершахраїв і управляти своїми грошима онлайн у будь-якому куточку світу та ще багато цікавих банківських інсайтів. У 2021 році навчання пройшли 1200 слухачів курсу.

Крім того, у 2021 році ПУМБ і відома навчальна онлайн-платформа Prometheus створили курс «Просто про гроші» для тих, хто досі думає, що банки час від часу закриваються, тому вони ненадійні; банк  ̶  це складно і незрозуміло; зберігати гроші в банку невигідно і небезпечно; кредит  ̶  боргова яма через приховані комісії та незрозумілі умови тощо. Це безкоштовний базовий курс з фінансової грамотності, в якому експерти ПУМБ на зрозумілих прикладах пояснюють, як зручно, безпечно та вигідно користуватися банківськими продуктами і послугами, управляти власними фінансами. Лектори курсу: Дмитро Дудник, директор департаменту з продуктів роздрібного бізнесу; Анастасія Ранчева, начальник управління пасивних продуктів роздрібного бізнесу; Олександра Чепуріна, начальник управління кредитних карток. Курс «Просто про гроші» доступний на платформі Prometheus за посиланням. На кінець 2021 року на курсі було 6700 слухачів.

Блогерка Ліля Савчин про навчальний курс: «Гроші дають нам можливості. Важливо вміти правильно ними розпоряджатись. Як маєте бажання розібратися в базових питаннях про фінанси загалом та вигоду від різних банківських послуг, дізнатися більше про фінансову безпеку, вам точно курс «Просто про гроші» стане у нагоді. Тут справді викладена корисна інформація, наприклад: як обрати надійний банк, як правильно позичати гроші, як швидко проводити платежі та навіть убезпечити себе від шахраїв. Рекомендую всім для загального розвитку, тим більше безкоштовно».

​Для дітей працює ігрова станція «Банк ПУМБ» у місті професій «Кідландія» в київському РЦ «Блокбастер». Тут можна працювати менеджером банку, касиром та інкасатором. У простій формі за допомогою героїв мультфільму діти дізнаються, навіщо потрібен банк, які його основні переваги та продукти. Кожна дитина може в банку відкрити ігровий рахунок, заробити місцеву валюту та накопичити кошти – відкрити депозит. ПУМБ в «Кідландії» – це захоплююче та пізнавально. Це інвестиції в фінансову грамотність і профорієнтацію дітей. На період війни станція припинила роботу.

У 2022 році через війну вся освітня діяльність банку щодо підвищення рівня фінансової грамотності велась на офіційній сторінці банку у соцмережі Facebook. Тут ми надавали оперативну інформацію щодо змін у фінансовій системі України та консультації з фінансових питань, навчали безпечному користуванню мобільним банкінгом. Намагались максимально перевести у дистанційні канали обслуговування клієнтів задля їх безпеки.
 

Допомога пораненим

Постійна потреба українських воїнів – кровоспинні засоби тактичної медицини та компоненти крові у гарячих точках. Крім того, у війну знекровлюється економіка. Отже ПУМБ ініціював соціальний проєкт «Ми однєї крові» з підтримки українського малого бізнесу та арту, просування донорських ініціатив і допомоги пораненим. Це масштабний партнерський проєкт банку, логістичної компанії, 6 українських виробників і 5 ілюстраторів, 2 громадських організацій. Половину вартості кожного замовлення патріотичного мерчу, який створений українськими виробниками, ПУМБ перераховує благодійним фондам ДонорUA та «Агенти крові». Зібрані кошти спрямовуються на забезпечення потреб у донорській крові, доставку компонентів крові до гарячих точок та закупівлю засобів тактичної медицини для українських воїнів. Українці підтримують проєкт, не тільки замовляючи патріотичний одяг, аксесуари і змінні стікери-шеврони, а й здаючи кров у донорських центрах.

За 6 місяців 2022 року ініціатива «Ми однієї крові» зібрала  2,5 млн грн. Кошти пішли на закупівлю 350 кровоспинних джгутів-турнікетів, 253 оклюзійних наліпок, 240 кровоспинних бинтів, 210 компресійних бандажів, 2 низькотемпературних морозильників для зберігання плазми крові у Херсоні та 31 доставку компонентів крові в гарячі точки, а кожна така доставка — це тисячі врятованих життів. Понад 550 українців стали донорами, а це надія на одужання для понад 1650 людей. У проєкті взяли участь 5000 українців, про проєкт банку дізналися понад 10 мільйонів людей. На 6 мільйонів грн підтримано український бізнес та арт. Сторінки проєкту в соцмережах www.facebook.com/lifesavingmerch та https://www.instagram.com/lifesavingmerch. Сайт https://lifesavingmerch.com.ua/ .

ПУМБ разом з клієнтами, друзями і партнерами зібрали 6 мільйонів на хірургічне обладнання для прифронтової операційної. Сайт ініціативи www.pumbdonation.com.ua.

Екстрена медична допомога надається в одній з лікарень, найближчої до зони бойових дій ділянки фронту оперативного командування «Південь». Партнером ініціативи виступив Благодійний фонд Сергія Притули. На всі зібрані кошти за допомогою команди БФ вдалося придбати повне обладнання для чотирьох операційних. За розрахунками лікарів вони можуть рятувати до 900 життів щомісячно. Головний лікар прифронтового медичного закладу подякував усім небайдужим і наголосив, що «отримане хірургічне обладнання з перших днів надходження до лікарні допомагає важким пацієнтам з політравмами та бойовими пораненнями, коли час невідкладної допомоги рахується на хвилини, і фактично повертає їх до життя».

Розвиток партнерства

Партнерство з банками та НБУ

Що в сталому розвитку немає місця конкуренції доводить Всеукраїнська благодійна акція «Монетки дітям», ініційована Національним банком України та фондом «Таблеточки». Учасники акції з вересня по жовтень 2021 року зібрали монетками по 25 копійок, які рік тому перестали бути платіжним засобом, 3 млн гривень на допомогу онкохворим дітям. ПУМБ виступив одним з 6 банків-партнерів акції, які приймали від учасників акції монети та переказували зібрані кошти на рахунок БФ «Таблеточки». Всього в акції взяли участь 2371 відділення банків з усіх куточків України.  Рушійною силою акції стали діти – дошкільнята, школярі та студенти. 173 відділення ПУМБ взяли участь у акції. Через них було перераховано на користь Фонду «Таблеточки» більше 200 тисяч гривень. 

У 2022 році під час війни НБУ разом з банками об’єднався заради підтримки ЗСУ. ПУМБ виступив партнером благодійної акції НБУ «Смілива гривня». З 1 серпня до 31 жовтня по всій Україні тривав збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень для їх мобілізації на фронт. Також можна було приносити до відділень ПУМБ неплатіжні монети 1, 2, 5, 25 копійок. За три місяці акції «Смілива гривня» українці разом зібрали  майже 5 млн грн. Через відділення ПУМБ передано у монетах і перераховано на спецрахунок НБУ для підтримки ЗСУ  майже 1 мільйон  гривень. 

Підприємець Олексій Носівець, який задонатив через ПУМБ у монетах понад 3 тисячі гривень, прокоментував: «Збирали монети дома в скарбничку більше року. Приніс до відділення 5 кілограм монет. Вода камінь точить. Якщо потроху кожен буде робити свій внесок, ми точно переможемо. Війна показала, що сила – в нашій єдності».

Восени і взимку 2022 року росія посилила атаки на критичну інфраструкутуру країни – була загроза тотального блекауту. За ініціативи Національного банку України всі системно важливі банки, зокрема ПУМБ, об’єдналися для створення  POWER BANKING. Це спільна мережа відділень банків по всій України, які працюють та надають клієнтам банківські послуги навіть у критичній ситуації під час блекауту. Відділення спільної мережі забезпечені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку, мають посилену інкасацію готівки та додатковий персонал. Крім того, у відділеннях мережі POWER BANKING запроваджено банкоматний національний роумінг. Сторінка проєкту: https://power.bank.gov.ua .

Як первинний дилер у 2022 році ПУМБ запустив сервіс з продажу військових ОВДП, випуск яких ініційовано Міністерством фінансів України для підтримки бюджету України шляхом інвестування. Загальна сума інвестицій на кінець 2022 року від 1 085 клієнтів банку, фізичних та юридичних осіб, у військові облігації склала понад 562 млн грн, 17,74 млн дол. США та 3,52 млн євро.

Партнерство з Благодійними фондами і Громадськими організаціями заради перемоги

ПУМБ підтримує українських захисників і захисниць. ПУМБ за 2022 рік скерував на підтримку ЗСУ, ТрО, ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії, ГУР та СБУ понад 81 млн грн. Перераховані кошти пішли на закупівлю бронежилетів і шоломів, радіостанцій і тепловізорів, тактичних рюкзаків, одягу та взуття, коптерів і машин, ліків та пального. Ми опрацювали понад 110 заявок від різних військових частин та спецпідрозділів.

45 наших інкасаторських броньованих машин, переданих ЗСУ, евакуювали тяжко поранених бійців з лінії фронту, доставляли боєкомплекти на передову, брали участь у перехваті диверсантів та розвезенні продуктів харчування мешканцям міст у найгарячіших точках. Броньовики врятували не один десяток життів.

Банк оперативно реагує на потреби захисників: якщо спочатку дуже потрібні були шоломи та бронежилети, то пізніше - тепловізори та квадрокоптери, теплий військовий одяг та взуття, печі для опалювання та приготування їжі, грілки для рук і ніг. Також нагальна потреба наших Збройних сил у високоточному озброєнні. Тому ПУМБ приєднався до загальнонаціональних зборів на дрони-камікадзе та бронемашини, які провів Фонд Сергія Притули, задонатив 2 мільйони грн. 

Серед партнерів ПУМБ у підтримці ЗСУ як відомі благодійні фонди, такі як KSE Foundation і Сергія Притули, так і маленькі волонтерські організації, і всі разом ми робимо одну велику важливу справу.

БФ «Київська школа економіки»: «ПУМБ був першим бізнесом, який надав фінансову підтримку Фонду в війну, перерахував 20 млн грн на бронежилети для Сил ТрО. Нещодавно банк скерував ще 2,7 млн гривень на забезпечення необхідними засобами розвідників. Це вклад до посилення обороноздатності України і збереження життів».

ГО «Українці разом»: «На надану банком підтримку ми придбали тепловізор, який отримав високі оцінки від захисників і вже застосовується на Херсонщині. Дякуємо за небайдужість та причетність до спільної майбутньої перемоги!»

Наближувати перемогу ПУМБ постійно допомагали і наші клієнти. З початку війни ПУМБ організував можливість швидкого переказу будь-якої суми без комісії на підтримку нашої армії через всі канали банку. Українці через ПУМБ за 2022 рік перерахували на потреби ЗСУ та гуманітарну підтримку за рік майже 345 млн грн.

Партнерство з державними органами

ПУМБ підтримав виставку до 35-річчя Чорнобильської катастрофи, яка з 26 квітня 2021 року працювала у столичному ВДНГ. Мультимедійна виставка «Чорнобиль. Подорож» складалась з 7-х смислових блоків — від світового контексту карколомного 1986 року до розповіді про саму аварію, від історій людей, долі яких нерозривно пов’язані з подіями 26 квітня 1986-го, до діалогу щодо подальшої долі Чорнобиля, його майбутнього. Проєкт створений за ініціативи Офісу Президента Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України разом із Державним агентством України з управління зоною відчуження за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. В межах виставки проведено 70 подій, представлено понад 100 експонатів з України й усього світу. За кілька місяців виставку відвідали понад 38 тисяч гостей. Про проєкт дізнались понад 10 мільйонів людей.

В результаті пожежі 3 вересня 2021 року в Миколаївському костелі у Києві були пошкоджені внутрішнє оздоблення будівлі та орган. Дізнавшись про це, команда банку не вагаючись виділила 1 млн на відбудову пам’ятки архітектури, зведеної у 1899-1909 роках в неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким. Миколаївський костел – один з символів української столиці, відомий і своїм унікальним органом. В костелі знаходиться Національний будинок органної та камерної музики. Український бізнес об’єднався, щоб відновити пам’ятку архітектури національного значення, зберегти культурну спадщину для наступних поколінь.

26 жовтня 2021 року до ініціативи «Без бар’єрів» першої леді України Олени Зеленської доєдналися 11 бізнесів, в тому числі ПУМБ. Ініціатива покликана створювати суспільство без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, здобутті освіти, спілкуванні, дозвіллі, розвитку. В банку працює багато людей, які в певний момент свого життя стають маломобільними – під час народження дитини та піклування про неї чи тривалої хвороби, одразу після завершення вузу чи досягаючи елегантного віку. В банку для всіх створюються комфортні та гнучкі умови для праці, спілкування, навчання та кар’єрного зростання. Ми відкриваємо все більше банківських відділень, які доступні для людей з інвалідністю, розробляємо нові стандарти обслуговування для них. У відділеннях влаштовуються пандуси, електричні підіймачі, тактильні плитки, кнопки виклику персоналу, таблички шрифтом Брайля тощо.

В 2022 через війну майже не проводились роботи з розбудови інклюзивних відділень. Встигли на трьох діючих відділеннях створити умови для безперешкодного доступу маломобільних людей до приміщень. Станом на початок 2023 року, виконано робіт по доступності вхідних груп для маломобільних груп населення на 171 відділенні (з них наразі 14 призупинили діяльність), з працюючих 206 відділень.

arrow

Зворотний зв'язок