Мобильное приложение
перейти перейти
Аналитические обзоры

Добро пожаловать в Пресс-центр ПУМБ! В этом разделе Вы можете ознакомиться с последними новостями банка и аналитическими материалами о финансовом рынке.

Представители СМИ могут получить комментарии руководства и экспертов банка по продуктам и услугам ПУМБ, о ситуации на украинском финансовом рынке, связавшись с сотрудниками Пресс-службы.

Огляд фінансових ринків 09.01.2023
10 января, вторник
Отримати на e-mail {title} - банк ПУМБ

В перший тиждень нового року на світових фінансових ринках зафіксовано зростання основних фондових індексів. Інвестори розпочали рік з оцінки свіжої макроекономічної статистики та протоколу грудневого засідання ФРС США. Згідно з оприлюдненим протоколом засідання ФРС, усі посадові особи центробанку на нараді з питань монетарної політики 13-14 грудня погодилися, що необхідно уповільнити темпи агресивного підвищення процентних ставок, щоб обмежити ризики для економічного зростання. При цьому учасники ринку мають надію, що в якийсь момент протягом 2023 року ФРС все ж таки почне зниження ставки. Керівники американського ЦБ зазначили, що хочуть дочекатися нових сигналів прогресу в русі інфляції до рівня в 2,0%, і вважають, що «невиправдане пом’якшення фінансових умов ускладнить завдання щодо відновлення цінової стабільності».

Тим часом в Україні ділова активність у мінусі. У грудні 2022 року бізнес продовжив послаблювати оцінки щодо своєї економічної діяльності. Посилення негативних наслідків активних бойових дій, ризик подальших терактів проти критичної інфраструктури та тривале її відновлення, скорочення виробництва, зниження реальних доходів населення ускладнили економічну активність та вплинули на погіршення очікувань підприємств усіх секторів, які беруть участь у щомісячних опитуваннях Національного банку. Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який Національний банк розраховує щомісяця, за виключенням вимушеної перерви в березні–травні цього року. У грудні 2022 року ІОДА знизився до 42,1 із 42,7 у листопаді.

Міжнародні резерви України продовжують зростати. Міжнародні резерви України станом на 01 січня 2023 року за попередніми даними становили 28,5 млрд дол. США. У грудні вони зросли на 1,9% порівняно з листопадом 2022 року завдяки валютним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили інтервенції НБУ з продажу валюти для підтримання фіксованого курсу.

Огляд фінансових ринків 09.01.2023

 

Подписаться на рассылку

Дальше
Пожалуйста, заполните это поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - банк ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Обратная связь