Мобільний додаток
перейти перейти
Преса про нас

Ласкаво просимо до Прес-центру ПУМБ! У цьому розділі Ви можете ознайомитись з останніми новинами банку і аналітичними матеріалами про фінансовий ринок.

Представники ЗМІ можуть отримати коментарі керівництва та експертів банку щодо продуктів та послуг ПУМБ, про ситуацію на українському фінансовому ринку, зв'язавшись із співробітниками Прес-служби.

Євро піднімається по копійках (Комерсант Україна)
10 жовтня 2012
Отримати на e-mail {title} - ПУМБ

Курс євровалюти досяг чотиримісячного максимуму

Схвалення Європейським центральним банком програми необмеженого викупу держоблігацій країн єврозони спровокувало зміцнення курсу євро. В результаті вартість європейської валюти на готівковому і безготівковому ринках України піднялася до чотиримісячного максимуму. Учасники ринку говорять, що найближчим часом євро продовжить дорожчати і цілком може подолати поріг в 11 грн.

Позитивні новини з Європи підтримали курс євро. Учора вартість європейської валюти на міжбанку досягла свого чотиримісячного максимуму, піднявшись за один день на 9 коп. За даними валютного індикатора, торги проходили в межах 10,36-10,39 грн. В останній раз євро коштував так дорого 11 травня (10,39-10,41 грн.). Готівковий ринок дуже оперативно відреагував на підвищення курсу. У порівнянні з п'ятничними котируваннями вчора в обмінних пунктах європейська валюта подорожчала в середньому на 10 коп., До 10,26/10,44 грн.

Зміцнення європейської валюти відбулося завдяки позитивним новинам з Європейського центробанку (ЄЦБ), який минулого тижня схвалив програму необмеженого викупу держоблігацій країн єврозони. На думку глави ЄЦБ Маріо Драгі, цей план сприятливо позначиться на грошово-кредитній політиці всіх держав єврозони. Крім того, євро росте по відношенню до долара на тлі негативних тенденцій в Америці. У п'ятницю вийшов звіт по ринку праці в США. Слабкі дані по числу нових робочих місць, неоднозначні цифри по безробіттю дали ринку сигнал, що на засіданні Федеральної резервної системи 12-13 вересня будуть зроблені якісь рішучі заходи по стимулюванню економіки.

Подальше посилення євро багато в чому залежить від того, чи прийме 12 вересня Конституційний суд Німеччини рішення про конституційність Європейського стабілізаційного механізму, який має замінити існуючі Європейський фонд фінансової стабільності та Європейський механізм фінансової стабілізації. "Більшість експертів поділяють думку, що рішення суду швидше за все буде позитивним, можливо, з деякими застереженнями. Якщо ці очікування виправдаються, то тренд зміцнення євровалюти збережеться", – упевнений начальник казначейського управління ПУМБ Антон Стадник.

Учасники ринку не сумніваються в подальшому подорожчанні європейської валюти, однак розходяться у прогнозах її вартості. Зростання курсу євро вже спровокувало підвищення попиту на готівковому ринку. У найближчі кілька місяців євровалюта буде зміцнюватися. Однак особливих проблем через це не буде, до тих пір поки вона не досягне рівня $1,5. Зазвичай при зростанні курсу населення активізує купівлю валюти, тому зараз в обмінниках попит на євро зростає.

Повний текст статті читайте в газеті "КоммерсантЪ Украина" від 11 вересня 2012 р.

Новини банку

Підписатися на розсилку

Далі
Будь ласка, заповніть це поле

Отримати на e-mail

Введіть Вашу електронну адресу

Будь ласка, погодьтеся на обробку персональних даних Будь ласка, введіть e-mail

Новину відправлено

{title} - ПУМБ

Перевірте e-mail Дякуємо за Вашу цікавість!

+
arrow

Зворотний зв'язок